Knights of Columbus 10160

SSM Fish Frys - 2019

Thank you in advance for your help with this year's fish frys!  These would not be as successful (and fun) as they are without your support and involvement.

Location: SSM Dining Room

Created by:   KNIGHTS COLUMBUS
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy CDT) Available Slot
03/08/2019
(Fri. 3:00pm - 9:00pm)

3:00-5:00pm (8)

Set-Up

 
All slots filled
Scott Napierala
Deacon Ernie Abbott
New Job won't be able to do this.
Gail Klein
Rick Thiesen
Aaron Keller
Chuck Harvey
Tom Rushing
steve cinnamon

3:00-4:30pm (4)

Frying Station

 

4:30 - 8:30pm (2)

Volunteer Captain

 
All slots filled
Joanie Fuchtman (2)
Bringing placemats to promote Martyr Mission

4:30-6:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Zoey Crespo
Confirmation stewardship hrs
Cameron Daniels
Christina Lewis
Taylor Lewis
Brandon Christensen
Sebastian Carlson
Bretton Wentz
Stewardship Hours

4:30-6:30pm (4)

Frying Station

 
2 of 4 slots filled
Brian Langel
Kurt Skradis

4:30-6:30pm (6)

General Cooking

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
Ernest Abbott
Gail Klein

4:30-6:30pm (6)

Serving Line

 
3 of 6 slots filled
John Secora
Rick Thiesen
James Krambeck
serving line

4:30-6:30pm

Condiment Restock

 
Bob Irwin

4:30-6:30pm (4)

Dishwashing

 
2 of 4 slots filled
Scott Zier
Chuck Harvey

4:30-6:30pm (3)

Raffle Table

 
2 of 3 slots filled
Julie Flynn (2)

4:30-6:30pm (6)

To Go / Wristbands

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

4:30-6:30pm (8)

Beer Table

 
5 of 8 slots filled
LOREN MEIROSE
Paul Kamphaus
Tom Rushing
Tom Rushing
Randy Smith

4:30-6:30pm (2)

Membership Table

 

6:30-8:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Cameron Daniels
Tucker Vandenbergm
Lily Carter
Chase Zagurski
Confirmation hours
Jasmin Atkinson
Kaleb Atkinson

6:30-8:30pm (4)

Frying Station

 
3 of 4 slots filled
Allen Hoffman
Brad Willette
Mike Burton

6:30-8:30pm (6)

General Cooking

 
5 of 6 slots filled
Scott Napierala
John Burger
Ernest Abbott
John Holtz
Bob Williams

6:30-8:30pm (6)

Serving Line

 
1 of 6 slots filled
Roger Meyer

6:30-8:30pm

Condiment Restock

 
Steve Janicek

6:30-8:30pm (4)

Dishwashing

 
All slots filled
Scott Zier
Gail Klein
John Carda
LOREN MEIROSE

6:30-8:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

6:30-8:30pm (6)

To Go / Wristband

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

6:30-8:30pm (8)

Beer Table

 
4 of 8 slots filled
Ace Ford
Aaron Keller
Tom Rushing
Martha Atkinson

6:30-8:30pm (2)

Membership Table

 

8:00-9:00pm (6)

Clean Up

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
Gail Klein
Tom Rushing
03/15/2019
(Fri. 3:00pm - 9:00pm)

3:00-5:00pm (8)

Set-Up

 
6 of 8 slots filled
Scott Napierala
Steve Simonsen
Rick Thiesen
Chuck Harvey
Tom Rushing
Robert Irwin

3:00-4:30pm (4)

Frying Station

 

4:30 - 8:30pm (2)

Volunteer Captain

 

4:30-6:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Cameron Daniels
Christina Lewis
Taylor Lewis
Ava Povondra
Miles Petersen
Sebastian Carlson
Deanna Herout
Olivia Herout

4:30-6:30pm (4)

Frying Station

 
2 of 4 slots filled
Brian Langel
Paul Lewis
Will be there as soon as possible. May be delayed by work.

4:30-6:30pm (6)

General Cooking

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
John Burger
Ernest Abbott

4:30-6:30pm (6)

Serving Line

 
3 of 6 slots filled
Rick Thiesen
John Secora
Mark Wayne

4:30-6:30pm

Condiment Restock

 
Taylor Neumann

4:30-6:30pm (4)

Dishwashing

 
2 of 4 slots filled
Scott Zier
Chuck Harvey

4:30-6:30pm (3)

Raffle Table

 

4:30-6:30pm (6)

To Go / Wristbands

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

4:30-6:30pm (8)

Beer Table

 
6 of 8 slots filled
Dn. Marty Warwick
Steve Simonsen
Paul Kamphaus
Tom Rushing
Randy Smith
Ace Ford

4:30-6:30pm (2)

Membership Table

 

6:30-8:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Ellie Lampe
Katelyn Jarzobski
Catherine Marasco
Megan Marasco - confirmation hours
Ean Langer
Will Dubay
Dawson Hike
Confirmation hours

6:30-8:30pm (4)

Frying Station

 
All slots filled
Brian Langel
Paul Lewis
Allen Hoffman
Michael Burton

6:30-8:30pm (6)

General Cooking

 
4 of 6 slots filled
Scott Napierala
John Burger
Ernest Abbott
Bob Williams

6:30-8:30pm (6)

Serving Line

 
3 of 6 slots filled
John Collard
Kevin Gibbs
Roger Meyer

6:30-8:30pm

Condiment Restock

 

6:30-8:30pm (4)

Dishwashing

 
3 of 4 slots filled
Scott Zier
John Carda
LOREN MEIROSE

6:30-8:30pm (3)

Raffle Table

 

6:30-8:30pm (6)

To Go / Wristband

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

6:30-8:30pm (8)

Beer Table

 
4 of 8 slots filled
Ace Ford
Steve Simonsen
Tom Rushing
David Hepp

6:30-8:30pm (2)

Membership Table

 

8:00-9:00pm (6)

Clean Up

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
Tom Rushing
Deacon Denny Dethlefs
I have Stations at 6 p.m.
03/22/2019
(Fri. 3:00pm - 9:00pm)

3:00-5:00pm (8)

Set-Up

 
4 of 8 slots filled
Scott Napierala
Steve Simonsen
Rick Thiesen
Tom Rushing

3:00-4:30pm (4)

Frying Station

 

4:30 - 8:30pm (2)

Volunteer Captain

 

4:30-6:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Hailey Korth
Alexia Schneiss
Miles Petersen
Sebastian Carlson
Joslyn Gunsolly
Joslyn Gunsolly may not be there til about 5 and may stay til 7 if she could. Thank you.
Josanna Miklas
Confirmation - 2 hrs

4:30-6:30pm (4)

Frying Station

 
1 of 4 slots filled
Brian Langel

4:30-6:30pm (6)

General Cooking

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
John Burger
Ernest Abbott

4:30-6:30pm (6)

Serving Line

 
2 of 6 slots filled
Rick Thiesen
John Secora

4:30-6:30pm

Condiment Restock

 

4:30-6:30pm (4)

Dishwashing

 
1 of 4 slots filled
Scott Zier

4:30-6:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

4:30-6:30pm (6)

To Go / Wristbands

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

4:30-6:30pm (8)

Beer Table

 
3 of 8 slots filled
Steve Simonsen
Tom Rushing
Randy Smith

4:30-6:30pm (2)

Membership Table

 

6:30-8:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Catherine Marasco
Megan Marasco - confirmation hours
Brianna Bickley
Porter Bickley - Confirmation hours
Aspen Fleck
McGwire Fleck
Jasmin Atkinson
Kaleb Atkinson

6:30-8:30pm (4)

Frying Station

 
2 of 4 slots filled
Brian Langel
Allen Hoffman

6:30-8:30pm (6)

General Cooking

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
John Burger
Ernest Abbott

6:30-8:30pm (6)

Serving Line

 
1 of 6 slots filled
Roger Meyer

6:30-8:30pm

Condiment Restock

 

6:30-8:30pm (4)

Dishwashing

 
2 of 4 slots filled
Scott Zier
John Carda

6:30-8:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

6:30-8:30pm (6)

To Go / Wristband

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

6:30-8:30pm (8)

Beer Table

 
5 of 8 slots filled
Ace Ford
Steve Simonsen
Tom Rushing
David Hepp
Martha Atkinson

6:30-8:30pm (2)

Membership Table

 

8:00-9:00pm (6)

Clean Up

 
2 of 6 slots filled
Scott Napierala
Tom Rushing
03/29/2019
(Fri. 3:00pm - 9:00pm)

3:00-5:00pm (8)

Set-Up

 
4 of 8 slots filled
Scott Napierala
Steve Simonsen
Rick Thiesen
Tom Rushing

3:00-4:30pm (4)

Frying Station

 

4:30 - 8:30pm (2)

Volunteer Captain

 

4:30-6:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Cameron Daniels
Christina Lewis
Taylor Lewis
Josanna Miklas
Confirmation - 2 hrs
Brianna Bickley
Porter Bickley - confirmation hours
Ben David
Chase Houfek

4:30-6:30pm (4)

Frying Station

 
1 of 4 slots filled
Brian Langel

4:30-6:30pm (6)

General Cooking

 
2 of 6 slots filled
Scott Napierala
Ernest Abbott

4:30-6:30pm (6)

Serving Line

 
4 of 6 slots filled
Rick Thiesen
Kevin Gibbs
Cora Houfek
Dru Henry

4:30-6:30pm

Condiment Restock

 

4:30-6:30pm (4)

Dishwashing

 
1 of 4 slots filled
Scott Zier

4:30-6:30pm (3)

Raffle Table

 

4:30-6:30pm (6)

To Go / Wristbands

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

4:30-6:30pm (8)

Beer Table

 
2 of 8 slots filled
Steve Simonsen
Tom Rushing

4:30-6:30pm (2)

Membership Table

 

6:30-8:30pm (6)

Youth Volunteer

 
All slots filled
Cameron Daniels
Kelsey Rix
Joslyn Gunsolly
Brianna Bickley
Porter Bickley - Confirmation hours
Aspen Fleck
McGwire Fleck

6:30-8:30pm (4)

Frying Station

 
2 of 4 slots filled
Brian Langel
Allen Hoffman

6:30-8:30pm (6)

General Cooking

 
1 of 6 slots filled
Scott Napierala

6:30-8:30pm (6)

Serving Line

 
1 of 6 slots filled
Roger Meyer

6:30-8:30pm

Condiment Restock

 

6:30-8:30pm (4)

Dishwashing

 
2 of 4 slots filled
Scott Zier
John Carda

6:30-8:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

6:30-8:30pm (6)

To Go / Wristband

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

6:30-8:30pm (8)

Beer Table

 
4 of 8 slots filled
Ace Ford
Steve Simonsen
Tom Rushing
David Hepp

6:30-8:30pm (2)

Membership Table

 

8:00-9:00pm (6)

Clean Up

 
3 of 6 slots filled
Scott Napierala
Tom Rushing
Tom Rushing
04/05/2019
(Fri. 3:00pm - 9:00pm)

3:00-5:00pm (8)

Set-Up

 
2 of 8 slots filled
Scott Napierala
Tom Rushing

3:00-4:30pm (4)

Frying Station

 

4:30 - 8:30pm (2)

Volunteer Captain

 

4:30-6:30pm (6)

Youth Volunteer

 
2 of 6 slots filled
Brayden Jorges
Brayden-confirmation hours
Dominic Duggan

4:30-6:30pm (4)

Frying Station

 
1 of 4 slots filled
Brian Langel

4:30-6:30pm (6)

General Cooking

 
2 of 6 slots filled
Scott Napierala
Ernest Abbott

4:30-6:30pm (6)

Serving Line

 
2 of 6 slots filled
Kevin Gibbs
Dru Henry

4:30-6:30pm

Condiment Restock

 

4:30-6:30pm (4)

Dishwashing

 
1 of 4 slots filled
Scott Zier

4:30-6:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

4:30-6:30pm (6)

To Go / Wristbands

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

4:30-6:30pm (8)

Beer Table

 
1 of 8 slots filled
Tom Rushing

4:30-6:30pm (2)

Membership Table

 

6:30-8:30pm (6)

Youth Volunteer

 
1 of 6 slots filled
Melissa Yardley
Jack Yardley-confirmation hours

6:30-8:30pm (4)

Frying Station

 
2 of 4 slots filled
Brian Langel
Allen Hoffman

6:30-8:30pm (6)

General Cooking

 
1 of 6 slots filled
Scott Napierala

6:30-8:30pm (6)

Serving Line

 
3 of 6 slots filled
John Collard
Kevin Gibbs
Roger Meyer

6:30-8:30pm

Condiment Restock

 

6:30-8:30pm (4)

Dishwashing

 
2 of 4 slots filled
Scott Zier
John Carda

6:30-8:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

6:30-8:30pm (6)

To Go / Wristband

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

6:30-8:30pm (8)

Beer Table

 
3 of 8 slots filled
Ace Ford
Tom Rushing
David Hepp

6:30-8:30pm (2)

Membership Table

 

8:00-9:00pm (6)

Clean Up

 
2 of 6 slots filled
Scott Napierala
Tom Rushing
04/12/2019
(Fri. 3:00pm - 9:00pm)

3:00-5:00pm (8)

Set-Up

 
4 of 8 slots filled
Scott Napierala
Steve Simonsen
Rick Thiesen
Tom Rushing

3:00-4:30pm (4)

Frying Station

 

4:30 - 8:30pm (2)

Volunteer Captain

 

4:30-6:30pm (6)

Youth Volunteer

 
1 of 6 slots filled
Dominic Duggan

4:30-6:30pm (4)

Frying Station

 
1 of 4 slots filled
Brian Langel

4:30-6:30pm (6)

General Cooking

 
2 of 6 slots filled
Scott Napierala
Ernest Abbott

4:30-6:30pm (6)

Serving Line

 
2 of 6 slots filled
John Collard
Dru Henry

4:30-6:30pm

Condiment Restock

 

4:30-6:30pm (4)

Dishwashing

 
1 of 4 slots filled
Scott Zier

4:30-6:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

4:30-6:30pm (6)

To Go / Wristbands

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

4:30-6:30pm (8)

Beer Table

 
3 of 8 slots filled
Dn. Marty Warwick
Steve Simonsen
Tom Rushing

4:30-6:30pm (2)

Membership Table

 

6:30-8:30pm (6)

Youth Volunteer

 
1 of 6 slots filled
Brayden Jorges
Brayden-confirmation

6:30-8:30pm (4)

Frying Station

 
2 of 4 slots filled
Brian Langel
Allen Hoffman

6:30-8:30pm (6)

General Cooking

 
1 of 6 slots filled
Scott Napierala

6:30-8:30pm (6)

Serving Line

 
2 of 6 slots filled
Kevin Gibbs
Roger Meyer

6:30-8:30pm

Condiment Restock

 

6:30-8:30pm (4)

Dishwashing

 
1 of 4 slots filled
Scott Zier

6:30-8:30pm (3)

Raffle Table

 
1 of 3 slots filled
Brad Park

6:30-8:30pm (6)

To Go / Wristband

 
2 of 6 slots filled
Jim Stratman
Tony Reinsch

6:30-8:30pm (8)

Beer Table

 
4 of 8 slots filled
Ace Ford
Steve Simonsen
Tom Rushing
David Hepp

6:30-8:30pm (2)

Membership Table

 

8:00-9:00pm (6)

Clean Up

 
2 of 6 slots filled
Scott Napierala
Tom Rushing


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home