Members

YMCA of Youngstown - Lap Lane Reservation

KNOW BEFORE YOU GO:

  • The Central Deep Pool and Davis Indoor Lap Pool are open to YMCA members on a modified schedule.
  • To ensure social distancing and limit gatherings, you must reserve a lane prior to swimming or entering either pool.
  • Lane reservation slots are posted weekly by noon every Friday.
  • Children under the age of 10 must have adult supervision in the pool area- children under the age of 6 must be accompanied in the water by an adult within arm's reach
  • Locker room usage is limited to the following:
    • Davis - the women's, men's, and family locker rooms are open. Children are not permitted in the adult locker rooms- there are 13 individual changing rooms available for children and families to use (Please try to limit your time to 15 minutes in the changing rooms).
    • Central - the women's and men's locker rooms are open. Children are not permitted in the adult locker rooms- there are two individual changing rooms available for children and families to use (Please try to limit your time to 15 minutes in the changing rooms).
  • If you are not feeling well, please stay home until you are healthy.

GUIDELINES:

  • One person per lane unless living in same household. Exceptions may be made for swimmers who are comfortable sharing a lane with close friends or family members.
  • Please be courteous and reserve no more than TWO 30-minute time slots per day.
  • Please review the available slots below and click on the button to sign up, then enter your name and email address (you will receive an email confirmation of your reservation).
  • If you are unable to to make it for the day/time you reserved, PLEASE CANCEL YOUR RESERVATION so that others can swim.
    • You can use the link in your confirmation email to edit or cancel your reservation.
    • You can also edit or cancel your reservation by creating an account and logging in.

Thank you!

Created by:   Christine Hughes
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EST) Available Slot
01/14/2021 (Thu.) Davis Family YMCA  4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Nancy Miller
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Steve Burbick
5:00pm - 5:30pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Steve Burbick
Julie Geiss
5:30pm - 6:00pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Julie Geiss
6:00pm - 6:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Cynthia Perrino
Quinten Harris
6:30pm - 7:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Cynthia Perrino
Joey Zanni
Kristen Dimas
7:00pm - 7:30pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Joey Zanni
Kristen Dimas
7:30pm - 8:00pm  

Lap Lane (3)

 
01/15/2021 (Fri.) Central Y  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Tom Slagle
Isaac Hetson
Henry Holden
Frank Blasco
Michael Baker
Davis Family YMCA  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
nick salpietra
Donald Newell
Howard Jones
Chang Zhong
4:00 -- 5:00
Mike
Central Y  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Tom Slagle
Isaac Hetson
James McNulty
Randy Worthy
Rob Gelonese
Davis Family YMCA  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
nick salpietra
John Gulgas
Josh Marino
Mike
Central Y  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Yv Fay
James McNulty
Rob Gelonese
Jeff Politano
Randy Worthy
Davis Family YMCA  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
nick salpietra
DENNIS DUNN
Nancy Martino
Jonathan Carroll
Thomas Sauline
Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Yv Fay
Regis A Smith
Lane 5
Judith Reynolds
Stephanie Duda
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Doug Loboy
DENNIS DUNN
Charles White
Nancy Martino
Dan P
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Lisa Esarco
Regis A Smith
Lane 5
Judith Reynolds
Stephanie Duda
Josellen H
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Suzanne Pirlo
Doug Loboy
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Bridget Weber
Charles White
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Kathryn Ziemianski
Janice Drabison
Isaac Woodward
Lisa Esarco
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Suzanne Pirlo
Roslyn Sekula
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Bridget Weber
Mary Beth White
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Kathryn Ziemianski
Janice Drabison
Tony Martucci
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Roslyn Sekula
Joe Weber
Mary Beth White
Carole Swansiger
Central Y  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Tony Martucci
Jim Rodgers
Elsie Dursi
Ryan Laatsch
Davis Family YMCA  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (2)

 
1 of 2 slots filled
Brian Beeman
Central Y  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Jim Rodgers
Jeanne Sokol
Elsie Dursi
Ryan Laatsch
Jim McIntosh
Davis Family YMCA  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Marcia Williams
Robert Camardo
Central Y  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ed Petruzzi
Jeanne Sokol
Jeff Crawford
Kathie Plant
William Plant
Davis Family YMCA  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Marcia Williams
Robert Camardo
Michael Smith
Kaleroy Zervos
Central Y  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Dylan Weaver
Kathie Plant
William Plant
Porfirio Esparra
Mandy Fehlbaum
Davis Family YMCA  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Michael Smith
Kaleroy Zervos
Central Y  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Leanne Lombardo
Steve Burbick
Dylan Weaver
steve bolton
Porfirio Esparra
Davis Family YMCA  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Corky Pike
Carl Christmann
Central Y  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Michael Gelfand
linda grimm
Ralph Meacham
Leanne Lombardo
Steve Burbick
Davis Family YMCA  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Corky Pike
Carl Christmann
linda grimm
Jim Osborne
Central Y  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Michael Gelfand
linda grimm
Ralph Meacham
Tim Novak
Davis Family YMCA  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
Susie Kohout
anthony vonovick
linda grimm
Central Y  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Michael Gelfand
chris knight
Tim Novak
saige kemeny
Davis Family YMCA  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Susie Kohout
Jason M
anthony vonovick
Mike
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Stan Vitek
Jason M
Diann Barns
Melissa Barns
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Stan Vitek
Diann Barns
Melissa Barns
Joe Sallmen
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
FREDIE THOMAS
Mary Shirilla
Joe Sallmen
William Bonte
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
FREDIE THOMAS
Mary Shirilla
Stan Vitek
Joanne Barrett
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Char Mangino
al pierce
James Pluchinsky
Stan Vitek
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Char Mangino
al pierce
Josh Marino
James Pluchinsky
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Josh Marino
David Pickering
C Mangino
david mccuen
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
bill beinke
Joseph Kane
david mccuen
5:00pm - 5:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Susan Berny
S Morris
alonzo potts
5:30pm - 6:00pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Laurie Flowers
S Morris
6:00pm - 6:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Abigail Wendle
Denise Stein
jessica myers
6:30pm - 7:00pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Abigail Wendle
Connor Calabrette
7:00pm - 7:30pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
jessica myers
Connor Calabrette
7:30pm - 8:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
michael cheloff
Bob Bryant
Connor Calabrette
01/16/2021 (Sat.) Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Tom Slagle
Janice Drabison
Dave Drabison
Michael Baker
Jeff Politano
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
nick salpietra
DENNIS DUNN
Rob Gelonese
E Stein
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Lisa Esarco
Tom Slagle
Yv Fay
Janice Drabison
David Tonnies
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
nick salpietra
Bridget Weber
DENNIS DUNN
Della McPherson
Michael Smith
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Lisa Esarco
Drew Sapp
Tim Vesey
David Tonnies
M
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
nick salpietra
Bridget Weber
Mary Beth White
Julie Geiss
Marissa Geiss
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Drew Sapp
Tim Vesey
David Tonnies
M
Josellen H
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Suzanne Pirlo
Joe Weber
Mary Beth White
Charles White
Nick hicks
9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Suzanne Pirlo
Deb Stanovcak
Charles White
James Pluchinsky
Chester Davis
9:30am - 10:00am  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Robert Camardo
Nataliya Cheloff
RANDY BOOK
10:00am - 10:30am  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Robert Camardo
Char Mangino
Cynthia Perrino
10:30am - 11:00am  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Char Mangino
Cynthia Perrino
Abigail Wendle
11:00am - 11:30am  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Char Mangino
Abigail Wendle
Steve Burbick
11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (2)

 
1 of 2 slots filled
Steve Burbick
12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Megan Ruess
William Bonte
12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Marcia Williams
Megan Ruess
Rob Bouffard
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Marcia Williams
Joey Zanni
Rob Bouffard
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Joey Zanni
Terry Mcgarry
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
robert thomas
bob
edward thomas
ed
William Bonte
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
robert thomas
bob
edward thomas
ed
Susan Berny
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Noah Basista
Mary Cohan Cohan
Susan Berny
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Noah Basista
Mary Cohan Cohan
Andrea Wood
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Denise Stein
Andrea Wood
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
ranya boubarkoua
me and my husband
01/17/2021 (Sun.) Davis Family YMCA  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Deb Stanovcak
M
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Suzanne Pirlo
Deb Stanovcak
Megan Ruess
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Suzanne Pirlo
Megan Ruess
Robert Camardo
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
Robert Camardo
Della McPherson
C Mangino
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
M
C Mangino
Marcia Williams
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
C Mangino
Marcia Williams
Steve Burbick
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
Steve Burbick
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (3)

 
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (3)

 
01/18/2021 (Mon.) Central Y  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Lillian Kiraly
David Tonnies
Davis Family YMCA  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
nick salpietra
dennis dunn
Howard Jones
Jonathan Carroll
Central Y  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Randy Worthy
Lillian Kiraly
David Tonnies
Davis Family YMCA  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Michael Smith
Central Y  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Yv Fay
Randy Worthy
Lillian Kiraly
Thomas Sauline
Davis Family YMCA  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Diann Barns
Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ginger Zink
Judy Reynolds
Stephanie Duda
Yv Fay
Cait Sapp
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Doug Loboy
Diann Barns
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ginger Zink
Judy Reynolds
Stephanie Duda
Lisa Esarco
Cait Sapp
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Doug Loboy
Bridget Weber
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Mary Beth White
Ronald DiBacco
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Bridget Weber
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Mary Beth White
Ronald DiBacco
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Susie Kohout
Joe Weber
Central Y  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Darlene Mehle
Davis Family YMCA  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Megan Ruess
Susie Kohout
Central Y  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Jeanne Sokol
Darlene Mehle
Davis Family YMCA  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Megan Ruess
Deb Stanovcak
Central Y  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Jeanne Sokol
Davis Family YMCA  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Pat Hyde
Della McPherson
Central Y  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Pat Hyde
Michael Smith
Central Y  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Robert Camardo
Corky Pike
Central Y  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
Robert Camardo
Corky Pike
linda grimm
Central Y  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Marcia Williams
Davis Family YMCA  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
linda grimm
anthony vonovick
Steve Burbick
Central Y  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Marcia Williams
anthony vonovick
Davis Family YMCA  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Steve Burbick
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Phyllis Davis
Phyllis Davis
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Phyllis Davis
Phyllis Davis
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (4)

 
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (4)

 
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (4)

 
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Mary Shirilla
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Mary Shirilla
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (4)

 
5:00pm - 5:30pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
alonzo potts
5:30pm - 6:00pm  

Lap Lane (3)

 
6:00pm - 6:30pm  

Lap Lane (3)

 
6:30pm - 7:00pm  

Lap Lane (3)

 
7:00pm - 7:30pm  

Lap Lane (3)

 
7:30pm - 8:00pm  

Lap Lane (3)

 
01/19/2021 (Tue.) Central Y  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Drew Sapp
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Howard Jones
Central Y  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Tim Vesey
Drew Sapp
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
nick salpietra
Central Y  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Caitlin Sapp
Lillian Kiraly
Thomas Sauline
Greg Dudash
Davis Family YMCA  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
nick salpietra
Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Yv Fay
Janice Drabison
Greg Dudash
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Doug Loboy
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Yv Fay
Janice Drabison
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Doug Loboy
Bridget Weber
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Lyman Ringbloom
Kathryn Ziemianski
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Roslyn Sekula
Bridget Weber
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Lyman Ringbloom
Kathryn Ziemianski
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Roslyn Sekula
Mary Beth White
Joe Weber
Central Y  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Darlene Mehle
Davis Family YMCA  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Della McPherson
Jeanne Sokol
Central Y  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Darlene Mehle
Davis Family YMCA  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Jeanne Sokol
Michael Smith
Central Y  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Robert Camardo
Central Y  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Ralph Meacham
Davis Family YMCA  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Pat Hyde
Robert Camardo
Central Y  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Ralph Meacham
Davis Family YMCA  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Pat Hyde
linda grimm
Central Y  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
Megan Ruess
linda grimm
Chester Davis
Central Y  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Megan Ruess
anthony vonovick
Central Y  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
anthony vonovick
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (4)

 
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Corky Pike
C Mangino
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
Mary Shirilla
C Mangino
vince arquilla
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Mary Shirilla
C Mangino
Marcia Williams
vince arquilla
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Marcia Williams
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (4)

 
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (4)

 
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Steve Burbick
5:00pm - 5:30pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
Steve Burbick
5:30pm - 6:00pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
Abigail Wendle
6:00pm - 6:30pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
Abigail Wendle
6:30pm - 7:00pm  

Lap Lane (3)

 
7:00pm - 7:30pm  

Lap Lane (3)

 
7:30pm - 8:00pm  

Lap Lane (3)

 
01/20/2021 (Wed.) Central Y  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Tom Slagle
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
nick salpietra
dennis dunn
Howard Jones
Central Y  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Tom Slagle
Randy Worthy
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Jonathan Carroll
Central Y  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Yv Fay
Randy Worthy
Lillian Kiraly
Thomas Sauline
Davis Family YMCA  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Phyllis Davis
Phylis Davis
Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ginger Zink
Judy Reynolds
Stephanie Duda
Yv Fay
Cait Sapp
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Doug Loboy
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ginger Zink
Judy Reynolds
Stephanie Duda
Lisa Esarco
Cait Sapp
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Doug Loboy
Bridget Weber
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Ronald DiBacco
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Roslyn Sekula
Bridget Weber
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Ronald DiBacco
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Roslyn Sekula
Susie Kohout
Joe Weber
Central Y  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Darlene Mehle
Davis Family YMCA  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Susie Kohout
Mary Beth White
Central Y  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Darlene Mehle
Davis Family YMCA  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Deb Stanovcak
Mary Beth White
Central Y  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Robert Camardo
Melissa Barns
Central Y  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Robert Camardo
Michael Smith
Central Y  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Melissa Barns
Diann Barns
Central Y  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Ralph Meacham
Davis Family YMCA  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Melissa Barns
Diann Barns
Central Y  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Ralph Meacham
Davis Family YMCA  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Mary Shirilla
anthony vonovick
Central Y  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Mary Shirilla
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Joe Weber
anthony vonovick
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (4)

 
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (4)

 
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
linda grimm
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
linda grimm
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (4)

 
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
C Mangino
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
C Mangino
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
C Mangino
Marcia Williams
Steve Burbick
5:00pm - 5:30pm  

Lap Lane (3)

 
All slots filled
alonzo potts
Marcia Williams
Steve Burbick
5:30pm - 6:00pm  

Lap Lane (3)

 
6:00pm - 6:30pm  

Lap Lane (3)

 
6:30pm - 7:00pm  

Lap Lane (3)

 
7:00pm - 7:30pm  

Lap Lane (3)

 
7:30pm - 8:00pm  

Lap Lane (3)

 
01/21/2021 (Thu.) Central Y  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Drew Sapp
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Howard Jones
Central Y  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Tim Vesey
Drew Sapp
Randy Worthy
Davis Family YMCA  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
nick salpietra
Central Y  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Caitlin Sapp
Randy Worthy
Thomas Sauline
Greg Dudash
Davis Family YMCA  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
nick salpietra
Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Yv Fay
Janice Drabison
Greg Dudash
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Doug Loboy
Michael Smith
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Yv Fay
Janice Drabison
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Doug Loboy
Bridget Weber
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Mary Beth White
Lyman Ringbloom
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Roslyn Sekula
Bridget Weber
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Mary Beth White
Lyman Ringbloom
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Roslyn Sekula
Joe Weber
Central Y  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Deb Stanovcak
Della McPherson
Central Y  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Deb Stanovcak
Robert Camardo
Central Y  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Pat Hyde
Robert Camardo
Central Y  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Davis Family YMCA  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Suzanne Pirlo
Pat Hyde
Central Y  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Davis Family YMCA  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Suzanne Pirlo
linda grimm
Central Y  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
linda grimm
Chester Davis
Central Y  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Marcia Williams
Davis Family YMCA  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (4)

 
Central Y  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Marcia Williams
Davis Family YMCA  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (4)

 
1:00pm - 1:30pm  

Lap Lane (4)

 
1:30pm - 2:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Corky Pike
2:00pm - 2:30pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Mary Shirilla
vince arquilla
2:30pm - 3:00pm  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Mary Shirilla
vince arquilla
3:00pm - 3:30pm  

Lap Lane (4)

 
3:30pm - 4:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Jeanne Sokol
4:00pm - 4:30pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Jeanne Sokol
4:30pm - 5:00pm  

Lap Lane (4)

 
1 of 4 slots filled
Steve Burbick
5:00pm - 5:30pm  

Lap Lane (3)

 
1 of 3 slots filled
Steve Burbick
5:30pm - 6:00pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Abigail Wendle
6:00pm - 6:30pm  

Lap Lane (3)

 
2 of 3 slots filled
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Abigail Wendle
6:30pm - 7:00pm  

Lap Lane (3)

 
7:00pm - 7:30pm  

Lap Lane (3)

 
7:30pm - 8:00pm  

Lap Lane (3)

 
01/22/2021 (Fri.) Central Y  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  5:15am - 6:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
nick salpietra
dennis dunn
Howard Jones
Jonathan Carroll
Central Y  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Tom Slagle
Oh yeah
Randy Worthy
Lillian Kiraly
Davis Family YMCA  6:00am - 6:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
dennis dunn
Central Y  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
4 of 5 slots filled
Yv Fay
Randy Worthy
Lillian Kiraly
Thomas Sauline
Davis Family YMCA  6:30am - 7:00am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
nick salpietra
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Central Y  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ginger Zink
Judy Reynolds
Stephanie Duda
Yv Fay
Janice Drabison
Davis Family YMCA  7:00am - 7:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Doug Loboy
Phyllis Davis
Phyllis Davis
Central Y  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
All slots filled
Ginger Zink
Judy Reynolds
Stephanie Duda
Janice Drabison
Lisa Esarco
Davis Family YMCA  7:30am - 8:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Doug Loboy
Bridget Weber
Central Y  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Lisa Esarco
Kathryn Ziemianski
Davis Family YMCA  8:00am - 8:30am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Suzanne Pirlo
Roslyn Sekula
Bridget Weber
Central Y  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Kathryn Ziemianski
Davis Family YMCA  8:30am - 9:00am  

Lap Lane (5)

 
3 of 5 slots filled
Roslyn Sekula
Susie Kohout
Joe Weber
Central Y  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  9:00am - 9:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Susie Kohout
Mary Beth White
Central Y  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Jeanne Sokol
Davis Family YMCA  9:30am - 10:00am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Robert Camardo
Mary Beth White
Central Y  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Jeanne Sokol
Marcia Williams
Davis Family YMCA  10:00am - 10:30am  

Lap Lane (4)

 
2 of 4 slots filled
Robert Camardo
Deb Stanovcak
Central Y  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Marcia Williams
Davis Family YMCA  10:30am - 11:00am  

Lap Lane (2)

 
1 of 2 slots filled
Deb Stanovcak
Central Y  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (5)

 
Davis Family YMCA  11:00am - 11:30am  

Lap Lane (2)

 
All slots filled
Melissa Barns
Diann Barns
Central Y  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (5)

 
1 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Davis Family YMCA  11:30am - 12:00pm  

Lap Lane (4)

 
All slots filled
Melissa Barns
Diann Barns
Michael Smith
Steve Burbick
Central Y  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Ralph Meacham
Davis Family YMCA  12:00pm - 12:30pm  

Lap Lane (4)

 
3 of 4 slots filled
Corky Pike
anthony vonovick
Steve Burbick
Central Y  12:30pm - 1:00pm  

Lap Lane (5)

 
2 of 5 slots filled
Michael Gelfand
Ralph Meacham