Blessing Closet

School Supplies & Backpacks Distribution August 2022

The Blessing Closet on Saturday August 20

The Blessing Closet will be open for distribution of free clothing for children and their families on Saturday, August 20, from 9:00am-2:00pm, at Zion Lutheran Church. No appointments are needed for the Blessing Closet.

Backpacks on Saturday August 20

Backpacks, for all school-age children (K-12) will also be available for pick up on Saturday, August 20, from 9:30am-1:00pm. School Supplies distribution is by appointment only.

  • Please sign up for your scheduled start time, which will allow you to pick up school supplies and backpacks for each school-aged child in your household.
  • You must list the number and grade level (K-12th) of each child in the Comments Section
  • If you have problems signing up, please call 763-317-6052 for assistance.
Date: 08/20/2022 (Sat.)

Created by:   Zion Lutheran Church
 
Already signed up? You can change your sign up.

Time (CDT) Shopping time
9:30am - 10:00am  

School Supplies Pickup (25)

 
All slots filled
Danielle Stover
Gabe M 6
Rachel McPherson
Kasey F 6, Arianna F 2, Vallarie F 1, Carl M Pre School
Molly Blowers
Esther F 6th, Nevaeh F Preschool, Abbie F 12th
Shannon Schmid
Carter M 6, Layla F 2, Calvin M 1. Lynn F K, pyppa F 9, Zuri, F 8
Destiny Lukach (2)
Nevaeh Lukach/F/6th & Remie Gouge/M/2nd
Briana Laulainen
Reid M 3yr is Pre school and Ted M 5yr kindergarten
Holly C
Riley m kindergarten
Dan Pehle
Avery F 7th, owen M kindergarten
Mirla Coronado
Bryanna F 4,Jacob M 1,Colette F P,
Kyle Burton
Gideon/M/4, Hermione/F/2, Merlin/M/KG
Britney Stoutenburg
Robert stoutenburf jr, male, kindergarten
Rosalie Ellingson
DEvin Severson 11 years old 6th grade. Maddox Severson 8 years old grade 3,
Naomi Nieling
Hunter M 1 , Madelyn F preschool
NICOLE MARQUETTE
Isaac M 7th, Samuel M 3rd, Elizabeth F 1st, Hannah F 1st
Jen Warhol
Lulu, F, 15... Wilder male 13...poppy F 10
Barbara Wolfe
Eathan M 12, Gavin M 9, Caleb M 7, Jacob M 6, Evan M 2, Emma F prek
Katie Rilea
Emily Griggs F 11. Alex griggs m 9. Isaac rilae m 5. Owen rilea m 3
Amy Lovegren (2)
Aliana Aune Age 11 F Grade 6, Keara Aune Age 14 F Grade 8, Joseph Aune Age 16 M Grade 11
Lora Jefferson
Adalynn F 3, Kinlee F 1.
Gina Hockert
Stella F 2
Ramya Kamath (2)
Rajat m 7, raghu m 11
Cristina Dominguez
Briana F 6,And Joselyn F 4.
10:00am - 10:30am  

School Supplies Pick up (25)

 
All slots filled
Tracy Monson
Anthony M 8
Priscilla Nti Ofosu
Enock PS 4
Melanie Ramos
Jaidin Rodriguez m 6, kiara ramos F 3
Cheryl Hurd (2)
Junior M 2. Shiree F K
Christina Mounsdon
Hunter M 5, Chase M 3, Arabella F 2
Omanah Bultman
Sakura F 4, Sevrin M K, Synder M Pre-K
Thresa Long
Keira, F, 11th Grade, Nicholas, M, 9th grade, Arianna, F, 8th grade
Svetlana Vorobyeva
Vladislav 11, Vincent 7, Vance 5, Vasiliy 3.
Yazmin Vazquez
Kevin M 12 , Jacob M 3
Melissa Westphal
Isaiah M 11. Elijah m 7 Richard m 14 Amber f 13
Dedre Mackie
(Sakai M., Male, 12th grade)
Jessica Lampi (2)
Darrion M 12/ Aubrie F 8
Margaret Keesling
Jace M 3
Lori Kasheimer (2)
Gabi- F-7th : Annabella-F - 3rd : Marcus-M - 1st
Tiffany Trattles
Gabriella F 2, McKenna F K
Kathleen MankE
Jackson M K
Melissa Trapp
Michelle, female, 2nd
Isatou Juwara (2)
Mohamed M 2, Abdul M K
Alyssa Driscoll
Bella 7th grade Aubrey 6th grade Kane kindergarten Kalani prek kendalynn prek
Jen S (2)
Troy(m)8,megan(f)7,natalie(f)5, daniel(m)2, larissa(f)k
10:30am - 11:00am  

School Supplies Pick up (25)

 
All slots filled
Kim Karels
Mason Wesley, M 6th, Mya Wesley F 4th, Addyson Wesley F 3rd
Mitchell Brausen
Bentley M 6th, Savannah F 4th Charlotte F 4 headstart Harland M 3 Headstart
Allison Montes De Oca
Fernando M 5.
Anneliese Keosongseng
Sean M 12, Dailynn F 11, Justine F 8, Pierre M 7, Skyy F 3
Leah Christensen
Jayden male 12th Blake male 11 Kira female 8th Cayden male 8th Skyler male 6th Khaleesi female prek
Debra Holcombe
Carmine M 2, Mia F 5
Briita Schwab
Jacob-Male-5th, Logan-Male-3rd, Chad-Male-2nd, Haley-Female-Kindergarten, Nolan-Male-preschool
Jessica Lundgren (2)
Aidden lundgren, male and 7th grade. Addaline lundgren, female, 7th grade
Tiasia Merrett
Ashley F 12, Amir M 3, Amira F K
Cecilia Aguero (2)
Esteban M 7, Aaron M 4
Fabiola Valenzuela
Adan ,M 9th Audriana F 6th , Camila F 4th , Ethan M 3rd
Tetaina
Grade3 1, 2, 5, 6 and 7
Angela Knox
grade 5
nadia Chistine
grade 4,6,8
Brianna Hinkle
grade 3,6
Margarita Rodríguez
Adrian M,5 , jorge M,8 , cinthia F 12
Christy Shen
Michael M 9, May F 11
Laura Laho
8 children
Eve Buboltz (2)
Hailey Buboltz grade8, hannah erickson/ Buboltz grade 8
Lisa Bonk
Andrew male 12
Lisa Bonk
Riley, Wyatt males 10 grade
Karen Bombard
Alex F 7th, Evie F 2nd
11:00am - 11:30am  

School Supplies Pick up (25)

 
All slots filled
TIFFANY OLLILA
Tristin male 8th gr Jaxxtin male 1st gr
Lorrilee Almeida
Mason 10 grade 5 kamiya 9 grade 4
Yi Vue
Jillian F K, Preston M PS
Kiara Trigg
Emersyn F K, Bentley M 1.
Ninkita Nikita
i child--grade1
Jamie Tokkesdal
Dylan Harms M 4
Natalia Goncharako
0ne child--1st grade
Liz Dwe (2)
Lily Tint, girl and grade 1. Lydia Kha, girl, grade 1
Balee Kumeh (2)
Hellen Kumeh-11th , Weemo Kumeh -12, Cecelia Kumeh -9, Deborah Kumeh-7, Duo Kumeh-5
Joshua Wesseh (2)
Brines Wesseh-10th, Brenda Wesseh-10th, Quincy Wesseh- 12th, Queen Wesseh-8th, & Beauty Wesseh-5th
Barbara Gibidi (2)
Debra Gibidi-11th, Herron Gibidi- 9th, Elvis Gibidi- 8th, Joyful Gibidi-6th & Wonderful Gibidi-4th
Garmai Pewee (2)
Yamah Pewee-12th, Yassah Pewee-10th, Taylor Pewee- 9th, Wolobah Pewee-8th , Mulbah Pewee-6th, & Flomo Pewee-4th
Zoe Sieh (2)
DJ Sieh-10th, Samuel Sieh-12th, Sawyer Sieh-9th, Leelah Sieh- 8th, Kebeh Sieh-6th
Abby Carlson
Olivia F 8th grade Julius M 2nd grade
Julianne Spreeman
Noah m 1
Michael Fraeola
8 kids
Ryan Nygard (2)
Porter M 1, Stella F K
Brianna DiazHermes
Michael m 10 , Olivia f 10, Gabe m 6, Evan m 2
11:30am - 12:00pm  

School Supplies Pick up (25)

 
All slots filled
Katrina Krumm
Maddy F 4, Haley F 1, Tiffany F K
Samantha Hargrove
Haannalia F 4, Opal M K
Ashley Anderson
Chloe F 2
Danica Karels
Caleb M 7, Dominic M 12
Alexis Horne
De’asia F 7, Derek M 5
Joy Webb
Jemini F 6
Crystal Wood-Krugerud
Charlotte F 7, Connor M 4, Savannah F Pre-K
Carly-Rae Paulsen
Colton M 5, Charlie M PS
Kathy Ring
grade 1,3, 5,11
Comfort Moore
Massa Moore-12,Viola Moore-10, Musu Moore-9th , Victor Moore-8th, Ben Moore-4th
Keith Jubah
Daniel Jubah-10th, DD Jubah -10th, James Jubah-12th ,Mary Jubah-8th, Rose Jubah-6th
Kumbah Mulbah
Calvin Mulbah-10th, Jerry Mulbah-8th, Rejoice Mulbah-6th, Marshall Mulbah-4th, & Blessing Mulbah-2nd
Mamawu Kollie
Princess Kollie-10, Prince Kollie-8th, Alvin Kollie-6th, Joyce Kollie-4th & Wonderful Kollie-3rd
Mariatu Kamara (2)
Memuna mansaray F 7th, Maria kamara 4th, Chernor Sillah-12th, Abdul Sesay-11th, Ishmael Kamara-9th, Mariam Kamara-8th, & Aisha Mansaray-6th
Asha Mansaray
Mmariam kamara F-6th, sorie Kamara M-8, Khalil sillah M-11, Mariatu Bah F-3, isatu bah F-9,Binta bah F-9
Haja mariam Bah
zainab sesay F10, ramatu sesay F12, Aluspa Sesay M7, Binta bah F5, Sorie Suliaman M8
Alusine kamara
Mohamed kamara M11, Suliaman Kamara M5, Mariam KamaraF4, Isata Kamara F9,Bobby kamara7
Binty Sesay
Foday Momoh M 4, Alimamy Momoh M 7, Ibrahim Momoh M3, Osman Momoh 2
Jennifer Russell (2)
Kaden Russell Male 4th, Colton Russell Male 2nd
Mendy Nyema
Nai Wrobeh-12th, Michael Wrobeh-10th, Aloysius Thompson-8th, Destin Thompson-6,& Samuel Bangura -4th
Olga Olga
1st grade
Linda Nerothin (2)
Della F 8, Greyson M 5
12:00pm - 12:30pm  

School Supplies Pick up (25)

 
12 of 25 slots filled
Gena Tabatt
Olivia F 10
Tiffany Trattles
Gabriella F 2, McKenna F K
Mary Eskola
Rachel F 12, Henry M 10, Irene F 8, Neil M 6, Ray M 3
Carrie Hoen
Haley F 1
Garmai Wolobah
Zena Lessole-11th, Zewu Lessole-11th, Leelah Lessole-9th, Seyenah Leesole-7th, & Stephen Lessole
Jake Weedor
Kromah Weedor-6th,Mamie Weedor-6th, Linda Weedor-4th, Lawrence Weedor-5th, &Prince Weedor-3th
Asha Mansaray
1
Yamah Acquoi
Musuline , F, 8th grade. Gabriel, M, 4 grade. Renee's, F, K. Thomalyne, F, 7 grade,. Israel, M, 5th grade. Celine, F, 11th grade
Tarin Stark (2)
Riley M 8, landon m 6, hayden m 2
Galyna Bashtovoy
Stephanie F 3 and Olivia F 1
Olga Bashtovoy
Mark M 4 Leana F K
12:30pm - 1:00pm  

School Supplies Pick up (25)

 
4 of 25 slots filled
Erica Snell
Skylar F 11, Abigail F 10, Nora F 8, Jennifer F 6
Demetra Burton (2)
Atepta annu bata-burton f 10th ja'mari lowe m 3rd
Gina Hockert
Stella F 2
1:00pm - 1:30pm  

School Supplies Pick up (25)

 
9 of 25 slots filled
Lynnea Edwards (2)
Jackson M K, Kassondra F K
Maria Martinez
Justin Alexander Reyes Martinez /Niño/6
Rachelle Crandell
Adriana F 4th, Willow F kindergarten
Tetaina
none
Teresa Driscoll
Charlotte F 6 Coy M 5
Ksenia Dmitruk
Milabelle Dmitruk, F, 4th. Justin Dmitruk, M, 6th. Alison Dmitruk, F, K.
Kali Bosma
SkyLee F 5 th MacKenzey F 2nd
Andrea Nelson
Zeb 11, Naph K, Judah 1, Naomi 1
©2022 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |