nabc

Fall NABC

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

  • The Information Desk is a catch-all for anything to do with the NABC.
  • The Registration Desk welcomes and registers players.
  • The Partnership Desk matches up players to partner in events.
  • The I/N Partnership, Welcome and Registration Desk works with I/N players.
  • The Prizes Desk hands out prizes to section tops and other awards.

 

Created by:   Rachell Jackson
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (CST) Available Slot
11/25/2021 (Thu.) 11:30am - 1:00pm  

Registration Desk (3)

 
2 of 3 slots filled
Juanita Painter
Bob Allen

I/N

 
Tom Sears
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk (2)

 
All slots filled
Terri Obrien
Linda Griffith

Partnership Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
robert caldwell
1:00pm - 3:00pm  

Registration Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Bob Allen
3:00pm - 5:00pm  

Information Desk (2)

 

Registration (2)

 

Partnership Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Bob Allen

Prizes

 

I/N

 
5:00pm - 7:00pm  

Information Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Bob Allen

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Meg Putman
Paul Putman

Partnership Desk (2)

 

Prizes

 

I/N

 
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk (2)

 
All slots filled
Linda Griffith
Terri O'Brien

Partnership Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Robert Luedtke

I/N

 
Jean Durocher

Registration (2)

 
All slots filled
Meg Putman
Paul Putman
11/26/2021 (Fri.) 8:30am - 10:00am  

Information Desk

 
Mark Rosen

Registration Desk (3)

 
All slots filled
Linda Gaston
James Moody
Genie Nyer

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Mark Craig
Brett Leach

I/N

 
Nancy Reingold

Prizes

 
Sylvia Sanders
Sylvia Sanders
11:30am - 1:00pm  

Information Desk

 
Charlene Sands

Registration Desk (4)

 
1 of 4 slots filled
Roberta Kaufmann

Partnership Desk (3)

 
All slots filled
Juanita Painter
Sandy Reynolds
Mickey Goldwater

Prizes

 
1:30pm - 3:00pm  

I/N

 
Sue Breeding

Prizes

 
Wendy Marks
Have a 3 PM game
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk (3)

 
All slots filled
Dean Sanders
Nell Dale
Rebecca Parmentier

Registration Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Bobbie Gruhlkey

Partnership Desk (3)

 
2 of 3 slots filled
Juanita Painter
Mickey Goldwater

Prizes

 
Mary Bailey
I have 3pm game
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Linda Gaston

Registration Desk

 
Linda Griffith

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Ann Roe
Nancy Strohmer
Nancy Strohmer

Prizes

 
Nancy Strohmer
Hans Strohmer
11/27/2021 (Sat.) 8:30am - 10:00am  

Information Desk

 
Terrie Kolvoord

Registration Desk (3)

 
All slots filled
Linda Gaston
Ann Denton
Ken Davis

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
James Moody
Mark Rosen

Prizes (2)

 
All slots filled
Tricia Kane
Mark Craig

I/N

 
Tom Sears
11:30am - 1:00pm  

Information Desk

 
Sandy Reynolds

Registration Desk (4)

 
All slots filled
Inez Grider (2)
Don and Inez Grider (both)
Sue Alt
Cindy Rivet

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Josh Bank
Charlene Sands

Prizes

 
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk

 
Kevin Orr

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Susan DiLorenzo
Octavia Ratiu

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Mickey Goldwater
Bobbie Gruhlkey

I/N

 
Robert Luedtke
Thank you!

Prizes

 
Mary Bailey
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Rosemary Kelley

Registration Desk

 
Anne LaCour

Partnership Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Josh Bank

Prizes (2)

 
All slots filled
Tricia Kane
Sandy Potts
11/28/2021 (Sun.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk

 
Betsy Lidgey

Registration Desk (3)

 
All slots filled
MJ Riedlinger
Sue Olstad
Linda Gaston

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Susan DiLorenzo
Robert Luedtke
Great!!

Prizes (2)

 
All slots filled
Sue Breeding
tricia Kane

I/N

 
Susan Thompson
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Lilly Justman

Registration Desk (4)

 
All slots filled
Evelyn Lockwood
Melinda Simmen
Sharon Morrone
Scott Carpenter

Partnership Desk (3)

 
All slots filled
Josh Bank
Charlene Sands
Julie Johnson
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk (2)

 
All slots filled
Rebecca Parmentier
Melinda Simmen

Registration Desk (3)

 
2 of 3 slots filled
Inez Grider (2)
Don and Inez Grider (both)

Partnership Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Mickey Goldwater

I/N

 
Tom Sears
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Terri O'Brien

Registration Desk

 
Orlin Johnson

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Nancy Strohmer (2)
Nancy/Hans Strohmer

Prizes (2)

 
All slots filled
Linda Gaston
Terrie Kolvoord
11/29/2021 (Mon.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk

 
Linda Gaston

Registration Desk (3)

 
All slots filled
MJ Riedlinger
Cindy McCauley
Genie Nyer

Partnership Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
James Moody

Prizes (2)

 
All slots filled
Mark Craig
Nora Fallon

I/N

 
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk

 

Registration Desk (4)

 
3 of 4 slots filled
sandy reynolds
Martha Allen
Mark Anderson

Partnership Desk (3)

 
All slots filled
Lilly Justman
Julie Johnson
Nancy Joe
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk

 
Martha Allen

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Mark Anderson
Susan Breeding

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Martha Allen
Martha Allen
Nancy Schiller

I/N

 
Jim Ferguson
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Robert Luedtke

Registration Desk

 
Donna Saltz

Prizes (2)

 
All slots filled
Pam LaShelle
Nora Fallon
11/30/2021 (Tue.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk

 
James Moody

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Donna Saltz
Judy Devore Devore

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Susan Breeding
Wendy Marks
Have a 10 AM game

Prizes (2)

 
All slots filled
Mary Bailey
Nancy Schiller

I/N

 
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk

 

Registration Desk (4)

 
1 of 4 slots filled
Paul Olstad
12:00pm - 1:00pm  

Partnership Desk (3)

 
2 of 3 slots filled
Wilson Haddow
Nancy Joe
12:00pm - 1:00pm  

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Bobbie Gruhlket
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk

 
Mary Bailey

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Paul Olstad
Rebecca Parmentier

Partnership Desk (3)

 
1 of 3 slots filled
Wilson Haddow

I/N

 
Jim Ferguson
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Linda Griffith

Registration Desk

 
Mark Anderson

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Anne LaCour
12/01/2021 (Wed.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk

 
James Moody

Registration Desk (3)

 
All slots filled
Donna Saltz
Judy Wood
Harlene Michaels
I have a 10am game.

Partnership Desk (2)

 

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Lee Southworth

I/N

 
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk

 
Bobbie Gruhlkey

Registration Desk (4)

 
3 of 4 slots filled
Terrie Kolvoord
Suzanne Matthews
Adrianne Charlton
12:00pm - 1:00pm  

Partnership Desk (3)

 
2 of 3 slots filled
Sandy Reynolds
Nancy Joe
12:00pm - 1:00pm  

Prizes (2)

 
All slots filled
Dorothy Foster
Candace Jacobson
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk

 
Terrie Kolvoord

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Dorothy Foster
Candace Jacobson

Partnership Desk (4)

 
1 of 4 slots filled
sandy reynolds
I can stay later than 3p if you need me

I/N

 
Jim Ferguson
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Terri Obrien

Registration Desk

 
Linda Griffith

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Terrie Kolvoord
12/02/2021 (Thu.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk (2)

 
All slots filled
Linda Gaston
Patty Webb

Registration Desk (3)

 
All slots filled
Cyndi Ahrenholtz
Donna McJunkin
Stuart Litwin

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Terrie Kolvoord
Ken Davis

Prizes (2)

 
All slots filled
Lee Southworth
James Moody

I/N

 
Susan Thompson
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk (3)

 
2 of 3 slots filled
Linda Griffith
Sandy Potts

Registration Desk (4)

 
1 of 4 slots filled
Lucy Adcock
12:00pm - 1:00pm  

Partnership Desk (2)

 
12:00pm - 1:00pm  

Prizes (2)

 
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk (3)

 
All slots filled
Lucy Adcock
David Goodwin
We have a 3:00 game
Rose Goodwin

Registration Desk

 
Mary Bailey
Playing at 3pm.

Partnership Desk (3)

 
All slots filled
Rebecca Parmentier
Mickey Goldwater
Wendy Marks
Have a 3 PM game

I/N

 
Dianne Morris
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk

 
Laura Delfeld

Registration Desk

 
Orlin Johnson

Prizes (2)

 
All slots filled
Terrie Kolvoord
Wendy Marks
Have a 7:30 PM game
12/03/2021 (Fri.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk (2)

 
All slots filled
Val Hrobsky
Suzanne Matthews

Registration Desk (3)

 
All slots filled
Cyndi Ahrenholtz
Donna McJunkin
Cindy McCauley

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
James Moody
Wendy Marks
Have a 10 AM game

Prizes (2)

 
All slots filled
Lee Southworth
Susanna busico

I/N

 
SUE CARTER

Prizes

 
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk

 
Elizabeth Ling

Registration Desk (4)

 
All slots filled
Lee Southworth
David Goodwin
Rose Goodwin
Nancy Joe
12:00pm - 1:00pm  

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Jerry Barrett
Buddy Ellisor
12:00pm - 1:00pm  

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Paul Putman
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk

 
Meg Putman

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Sue Olstad (2)
(Paul & Sue Olstad) both

Partnership Desk (3)

 
All slots filled
Jerry Barrett
Mickey Goldwater
Buddy Ellisor

I/N

 
Dianne Morris

Prizes

 
Lee Southworth
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Ann Denton

Registration Desk

 

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Kathryn BIley
I can’t make this.
12/04/2021 (Sat.) 9:00am - 10:00am  

Information Desk

 
Patty Webb

Registration Desk (2)

 
All slots filled
James Moody
Pravina Jani

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Sandy Reynolds
Rebecca Parmentier
9:00am - 10:00am  

Prizes (2)

 
All slots filled
Lee Southworth
Wendy Marks
Have a 10 AM game
9:00am - 10:00am  

I/N

 
Curt Wyman
I have a 10:00 game.
12:00pm - 1:00pm  

Information Desk

 
Elizabeth Ling

Registration Desk (2)

 
1 of 2 slots filled
Nancy Joe
12:00pm - 1:00pm  

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Jerry Barrett
Melinda Simmen
12:00pm - 1:00pm  

Prizes (2)

 
1 of 2 slots filled
Lee Southworth
2:00pm - 3:00pm  

Information Desk

 
Melinda Simmen

Registration Desk

 
Wendy Marks
Have a 3 PM game

Partnership Desk (3)

 
All slots filled
Jerry Barrett
Mickey Goldwater
Bobbie Gruhlkey

I/N

 
Curt Wyman
I have a 3:00 game

Prizes

 
Lee Southworth
7:00pm - 7:30pm  

Information Desk (2)

 
All slots filled
Rosemary Kelley
Linda Griffith

Registration Desk

 

Prizes

 
12/05/2021 (Sun.) 9:00am - 10:00am  

Registration Desk (2)

 
All slots filled
Linda Gaston
Stuart Litwin
9:00am - 10:00am  

Partnership Desk (2)

 
All slots filled
Jerry Barrett
Mickey Goldwater
9:00am - 10:00am  

I/N

 
Curt Wyman
I have a 10:00 game.

Prizes (2)

 
All slots filled
Pravina Jani
Wendy Marks
Have a 10 AM game
10:00am - 4:00pm  

Prizes (2)

 
©2021 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |