Nation's Capital Swimming

2021 NCAP Invitational- ASSIGNED SPACES

Spaces are assigned by Team and Training Site, based on athlete/entry numbers. You should ONLY sign up for the slots assigned to your team. 

Families should only sign up for ONE slot until additional information is sent out stating that slots are open to everyone for additional sign ups.

We sincerely thank you for volunteering for the 2021 NCAP Invitational!

 

 

 

Bleacher Marshals- Responsible for Mask Compliance and social distancing in Team Areas

Deck Marshals- Repsonsible for Mask Complaince and one way traffic pattern

Clerk of Course- Responsible for lining athletes up by heat prior to each race

Lane Timer- 2 Timers per lane

Head Timer- starts 2 watches each heat in case of watch malfunction

Created by:   Karyn McCannon
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EST) Available Slot
12/09/2021 (Thu.)   4:15pm - 7:30pm  

Bleacher Marshal (2)

LIAC

 

Bleacher Marshal

CPAC

 
Paula Lane
CPAC

Bleacher Marshal (2)

MACH

 
1 of 2 slots filled
Scott Edwards
Machine/Oakmarr

Bleacher Marshal

AGUA

 
Lisa Leguillou
Agua

Bleacher Marshal

NCAP GP

 

Bleacher Marshal

NCAP West

 

Bleacher Marshal

NCAP CM

 

Bleacher Marshal

NOVA

 

Bleacher Marshal

TIDE

 

Bleacher Marshal

GYWD

 
Dominique Srdanovic
GYWD

Bleacher Marshal

SSC

 
Melanie James-Cosgrove
SsC, Melanie 6109094863

Bleacher Marshal

Freedom

 
iryna badovych
Freedom Aquatic

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Jenny Tian
Dragon
Julie Walters
UDAC - Julie Walters
Yelena Ovsyannikova
Freedom
Titin Liu
Freedom
Heidi Waugh
Machine/OM
Jeff Comisarow
AGUA
Boys Pool  5:00pm - 7:30pm  

Lane Timer- Badger

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Irine Korenblit
Freedom

Lane Timer- DRAG

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Amanda Rohr
NCAP-CM

Lane Timer- NCAP AU

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Debra Nigri
Ncap AU

Lane Timer- NCAP Burke

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Matt Miceli
NCAP CM

Lane Timer- LIAC

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Steven Wiggins
AGUA

Lane Timer- NCAP CM

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Joy Devost
NCAP-CM

Lane Timer- AGUA

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Yelena Ovsyannikova
Freedom

Lane Timer- Freedom

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Cathy Caputo
Freedom

Clerk of Course

CPAC- Stay for Session

 

Clerk of Course

NOVA- Stay for Session

 

Head Timer (2)

Any Team- Stay for session

 
1 of 2 slots filled
Andriy Badovych
Freedom Aquatic
Girls Pool  5:00pm - 7:30pm  

Head Timer (2)

Any Team- Stay for Session

 
All slots filled
Claudine Bazinet
Badger
Nat Karafin
LIAC

Lane Timer- WAC

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Karl Agne
WAC

Lane Timer- LIAC

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Lisa Hayes
LIAC

Lane Timer- CPAC

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Scott Jones
CPAC

Lane Timer- MACH

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
David Saybolt
NCAP - Prep

Lane Timer- AGUA

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Alex Trosman
AGUA

Lane Timer- NCAP GP

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Elise Roemer
NCAP-Prep

Lane Timer- GYWD

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Elizabeth Boutry
GYWD

Lane Timer- NOVA

Stay for 200 Back, Distance is BYOT

 
Corey Derrenbacher
NCAP-North

Clerk of Course- NCAP CM

Stay for Session

 

Clerk of Course- NCAP HA

Stay for Session

 
12/10/2021 (Fri.)   7:00am - 11:30am  

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Tom Peterson
OakMarr
Michelle Yuprapan
Machine Oakmarr
Guna Lasmane
OakMarr
Paige Dyer
Oak Marr

Bleacher Marshal

NCAP West

 
Stephanie Boyle
Ncap CM

Bleacher Marshal

NCAP Burke

 
Kay Jones
NCAP Burke

Bleacher Marshal

NCAP AU

 
Alan Salzberg
Agua

Bleacher Marshal

NCAP TY

 
rick southern
ncap tysons

Bleacher Marshal

NCAP MM

 
Patrick Owen
NCAP MM

Bleacher Marshal

NCAP CM

 
Cheryl Rabe
NCAP CM

Bleacher Marshal (2)

LIAC

 
All slots filled
Diego Piedrahita
LIAC
Shannon DeLacy
Shannon DeLacy

Bleacher Marshal (2)

CPAC

 
All slots filled
Allegra Erickson
CPAC
Meredith Carre
CPAC

Bleacher Marshal (2)

AGUA

 
All slots filled
Misoon(Ryan Choi) Moon
AGUA/UES
Jeb Slowik
AGUA

Bleacher Marshal

SSC

 
Becky Johnson
Becky Johnson

Bleacher Marshal

Freedom

 
Emily Su
Freedom Aquatics

Bleacher Marshal

NOVA

 
Jessica Barnard’s
Nova

Bleacher Marshal

TIDE

 
Susan Schlemmer
Mach - signed up 12.2.21

Bleacher Marshal

PCAC

 
Alexis Murray
Alexis Murray

Bleacher Marshal

Badger

 
Alexandra Lara
BADGER

Bleacher Marshal

Queens

 
John Hayes
Queens Aquatics

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Dominique D'Anna
Ncap North
Amy Scofield
GP
Shannon Lane
WEST
Ana Marie Cebrian
DRAGON TEAM
Jason Tucker
NCAP GP
Kuan Sagaow
Ncap Burke
Boys Pool  8:00am - 11:30am  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Julie Lopez
Ncap mm
Van Arnold
West

Lane Timer

MACH

 
Joe Lee
Mach OakMarr

Lane Timer

NCAP CM

 
Mike Vaughn
Machine/UMD

Lane Timer

NCAP West

 
Jeremy Tishler
NCAP west

Lane Timer

NCAP Burke

 
Hope &/or Eric Schmid
Burke

Lane Timer

CPAC

 
Vivian Haley
CPAC

Lane Timer

Freedom

 
Maria Konviser
Freedom

Lane Timer

NOVA

 
Drew Jacobs
NOVA

Lane Timer

AGUA

 
Julie Agashiwala
Agua

Lane Timer

LIAC

 
Craig Radnay
agua

Lane Timer

NCAP AU

 
Bob Minai
NCAP AU

Lane Timer

Queens

 
michel fiechter
queens

Lane Timer

SSC

 
Annette Bentley
Tom or Annette Bentley

Lane Timer

NCAP TY

 
Jack Lan
Ncap Tyson’s

Lane Timer

Badger

 
Michelle Vanderloo
NCAP CM

Lane Timer

TIDE

 
Larry Qian
NCAP-CM

Lane Timer

GYWD

 
Wendy Tang
Dragon

Clerk of Course

NCAP GP

 
Nicole Sims
NCAP GP

Clerk of Course

NCAP MM

 
Annalisa Narcisi
NCAP MM
Girls Pool  8:00am - 11:30am  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Monique Bookstein
NCAP-West
Stephen Van Beek
NCAP-Burke

Lane Timer

MACH

 
Katie Schuman
MACH/Oakmarr

Lane Timer

NCAP West

 
Erika Frick
Ncap west

Lane Timer

LIAC

 
Brian McDonald
LIAC

Lane Timer

PRA

 
Bridget Schomaker
PRA

Lane Timer

NCAP GP

 
Christina Bilger
GP/Gold

Lane Timer

SSC

 
Christina Nagel
SSC

Lane Timer

UDAC

 
Mark Loftus
Queens Aquatics

Lane Timer

TIDE

 
Leigh Bryan
Machine - Audrey Moore 12/2/21

Lane Timer

NOVA

 
Sarah Datovech
NOVA

Lane Timer

NCAP Burke

 
Leigh Everitt
NCAP Burke

Lane Timer

NCAP CM

 
Jill Sessions
NCAP CM

Lane Timer

Freedom

 
Eric Runnels
NCAP

Lane Timer

PCAC

 
RACHAEL ZINSER
PCAC

Lane Timer

WAC

 
Nikki Rogers
Nikki Rogers

Lane Timer

NCAP AU

 
Meredith Hammond
NCAP-AU

Lane Timer

Dragon

 
Julia Li
Dragon

Clerk of Course

NCAP J&M

 
Karl Agne
WAC

Clerk of Course

Moons

 
  12:00pm - 3:15pm  

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Ethel Masten
Machine/Oak Marr
Laura Thompson
Machine/Madeira
Lei Yu
Machines/Madeira
Mark Frantz
MACH

Bleacher Marshal

AGUA

 
Bhavna Suri
AGUA

Bleacher Marshal

NCAP MM

 
Ryan Oremland
Ncap mm

Bleacher Marshal

NCAP North

 
Gabriela Jankovicsova
Freedom

Bleacher Marshal

NCAP AU

 
Erin Kim
NCAP AU

Bleacher Marshal

NCAP TY

 
Gavino Family
Chandra Gavino NCAP Tysons

Bleacher Marshal

CPAC

 
Helen Lowham
CPAC

Bleacher Marshal

LIAC

 
Lizbeth Meehan
Boys LIAC 10 and under

Bleacher Marshal

Freedom

 
Yolunda Dockett
West

Bleacher Marshal

SSC

 
Holly Stanley
SSC

Bleacher Marshal

GYWD

 
Dominique Srdanovic
GYWD

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Becki Marchand
AU
Lindsey Conn
NCAP west
Austin Valdecanas
Dragon
Anna Kwak
Ncap west
Jarryd Brown
Georgetown Prep
Safiya Davy
NCAP
B 11-12, G 10&U  1:00pm - 3:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Caree Oslislo-Wizenberg
NCAP- HA
Brian Kotowicz
NCAP West

Lane Timer

MACH

 
Eric Perlish
MACH/Tuckahoe

Lane Timer

AGUA

 
Irine Korenblit
Freedom

Lane Timer

NCAP West

 
Chevonne White
NCAP West

Lane Timer

CPAC

 
Flo Chretien
CPAC 10 U girls session

Lane Timer

Freedom

 
Carrie Murphy
NCAP WEST FREEDOM

Lane Timer

LIAC

 
Doreen Martin
LIAC

Lane Timer

NCAP GP

 
Alida Anderson
NCAP - GP

Lane Timer

NCAP CM

 
Henry/Christina Tragle
NCAP CM

Lane Timer

SSC

 
Baiwei Gu
SSC

Lane Timer

NCAP J&M

 
Eliza Jacobs
NCAP - Alexandria/J&M

Lane Timer

NCAP AU

 
Stefanie Alfonso-Frank
NCAP-AU

Lane Timer

NCAP HA

 
Gayle Horn
HA

Lane Timer

GYWD

 
Janet or Mike McMahon
GYWD

Lane Timer

Queens

 
Aileen Birch
AGUA

Lane Timer

DRAG

 
Jenny Tian
Dragon

Lane Timer

NCAP Burke

 
Yelena Ovsyannikova
Freedom

Clerk of Course

NCAP

 
Becca Shifflett
NCAP west

Clerk of Course

MACH

 
Sharla Warren
Machine | OakMarr
G 11-12, B 10&U  1:00pm - 3:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Joanna Zhao
NCAP HA
Lei Yu
Machines/Madeira

Lane Timer

MACH

 
Sarah Treado
MACH/UMD

Lane Timer

AGUA

 
Natalie Estay
CPAC

Lane Timer

NCAP West

 
Sean Farley
NCAP

Lane Timer

CPAC

 
Robert Michaels
CPAC - 10 & U BOYS Bob Michaels

Lane Timer

Freedom

 
Travis Cooke
NCAP West

Lane Timer

LIAC

 
Tony Quach
LIAC

Lane Timer

NCAP GP

 
Sean Scott
NCAP-GP

Lane Timer

NCAP CM

 
Megan Sultan
NCAP CM

Lane Timer

SSC

 
Beth Parker
SSC

Lane Timer

NCAP J&M

 
Julie Gaddi
NCAP DS

Lane Timer

NCAP HA

 
Jill Fortunato
NCAP HA

Lane Timer

GYWD

 
Elizabeth Boutry
GYWD

Lane Timer

NCAP TY

 
Kristen Samsot
NCAP Tysons

Lane Timer

DRAG

 
Melonie Bendza
Dragon

Lane Timer

NCAP Burke

 
Dave Bell
NCAP Burke

Lane Timer

FAA

 
Kayle Morrison
FAA

Clerk of Course

NCAP

 
David Saybolt
Ncap prep

Clerk of Course

MACH

 
Felicia Raybon
Machine/ AudreyMoore
Finals  4:15pm - 7:45pm  

Bleacher Marshal (4)

NCAP

 
All slots filled
Dominique D'Anna
North
Tiffany Spink
Ncap west
Kathy Strotheide
NCAP west
Kay Jones
NCAP Burke

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Paige Dyer
Oak Marr
Camille Flint
Machine Tuckahoe
Kelly Wolfe
Machine, Oak Marr
Irine Korenblit
Freedom

Bleacher Marshal

NOVA

 
Sarah Datovech
NOVA

Bleacher Marshal

LIAC

 
Jimmy Baldwin
Jimmy Baldwin

Bleacher Marshal

AGUA

 
Misoon (Ryan Choi) Moon
AGUA/UES

Bleacher Marshal

TIDE

 
Wayne Wilkinson
Machine/Madeira

Deck Marshal (3)

 
All slots filled
Austin Valdecanas
Dragon
Anna Kwak
Ncap west
Jenny Tian
Dragon
5:15pm - 7:45pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Renee Wall
NCAP - CM
Sophia Paleologou
CPAC

Lane Timer (16)

 
All slots filled
Julie Lopez
Ncap mm
Jarryd Brown
Georgetown Prep
Hope &/or Eric Schmid
Burke
Andrea Undercofler
SSC
Stacey Larsen
LIAC/NY
Scott Edwards
Machine
Amanda Charters
Machine Oakmarr
alyson madsen
Mach
Lisa Hayes
LIAC
Jodi Marston Mueller
Nova
Leigh Bryan
Machine Audrey Moore
Cathy Sribar
Mach/Oakmarr
Michelle Vanderloo
NCAP CM
Henry/Christina Tragle
NCAP CM
Kelly Graver
SSC
Henrik Christensen
CPAC

Clerk of Course

NCAP

 
Jill sessions
NCAP Claude Moore

Clerk of Course

MACH

 
Margaret Conze
NCAP - AU
12/11/2021 (Sat.)   7:00am - 12:15pm  

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Houda Lohman
Machine
Jamie Steider
MACH -AM
Tom Peterson
OakMarr
Michelle Yuprapan
Machine Oakmarr

Bleacher Marshal

NCAP West

 
Angie Sagle
Freedom Center

Bleacher Marshal

NCAP GP

 
Sarah Mulkey
NCAP-GP Sarah Mulkey

Bleacher Marshal

NCAP CM

 
Cheryl Rabe
NCAP CM

Bleacher Marshal

NCAP Burke

 
Kay Jones
NCAP/Burke

Bleacher Marshal

NCAP MM

 
Zain Eljaafari
NCAP

Bleacher Marshal

NCAP North

 
Doug Lowrey
North

Bleacher Marshal

LIAC

 
Wayne Wilkinson
Machine/Madeira

Bleacher Marshal

AGUA

 
Bukola Faba
AQUA

Bleacher Marshal

CPAC

 
Angela Moore
Cpac

Bleacher Marshal

NOVA

 
Jodi Mueller
Nova

Bleacher Marshal

TIDE

 
Angela Yan
QNS Aquatic Club

Bleacher Marshal

Freedom

 
Emily Su
Freedom aquatics

Bleacher Marshal

SSC

 
Jill Krey
SSC

Bleacher Marshal

PCAC

 
Alizabeth Olhasso
PCAC

Bleacher Marshal

UDAC

 
nisha williams
Udac

Bleacher Marshal

Queens

 
michel fiechter
queens

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Joseph Koroma
NCAP AU
Dominique D'Anna
North
Kirsten Stolte
NCAP, GP
Toby LeFaivre
NCAP prep
Jingbo Xiao
NCAP - Prep
Wendy Tang
Dragon
Boys Pool  8:00am - 12:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Julie Lopez
Ncap mm
Van Arnold
West

Lane Timer

MACH

 
Nicole Rayson
Machine

Lane Timer

NCAP Burke

 
Hope &/or Eric Schmid
Burke

Lane Timer

NCAP West

 
Becky Shankle
West-VH

Lane Timer

NCAP CM

 
Joy Devost
NCAP-CM

Lane Timer

AGUA

 
Sonali Asar
Ncap-CM

Lane Timer

NCAP AU

 
Melissa Conway
NCAP AU

Lane Timer

NCAP GP

 
SARAH BUNN
Machine Madeira

Lane Timer

SSC

 
Debby Whitney
SSC boys pool

Lane Timer

LIAC

 
Diego Piedrahita
LIAC

Lane Timer

CPAC

 
Vivian Haley
CPAC

Lane Timer

NOVA

 
Ann Neuhaus
NOVA

Lane Timer

UDAC

 
John Hayes
Queens Aquatics

Lane Timer

Freedom

 
Mila Zotova
Freedom

Lane Timer

Queens

 
Brian McDonald
Queens

Lane Timer

NCAP TY

 
Celest Bekker
NCAP TY

Lane Timer

Badger

 
Marguerite Coyle
UDAC

Clerk of Course

NCAP J&M

 
Adrien Cotton
NCAP/J&M Alexandria

Clerk of Course

TIDE

 
Sam Wang
Dragon
Girls Pool  8:00am - 12:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Monique Bookstein
NCAP-West
Tracey Agee
NCAP West

Lane Timer

MACH

 
Aaron Booher
MACH - AM

Lane Timer

NCAP Burke

 
Kuan Sagaow
Ncap Burke

Lane Timer

NCAP West

 
Mike Bookstein
NCAP-West

Lane Timer

NCAP CM

 
Ryon Klotz
NCAP/CM

Lane Timer

AGUA

 
Candice Hacker
AGUA

Lane Timer

NCAP AU

 
Ellen Blau
AGUA

Lane Timer

NCAP GP

 
Steve Myers
NCAP GP

Lane Timer

SSC

 
Melissa Mullins
Ssc

Lane Timer

LIAC

 
Laura Hunter
AGUA

Lane Timer

CPAC

 
Julie Keller
CPAC

Lane Timer

NOVA

 
Sarah Datovech
NOVA

Lane Timer

TIDE

 
Nicole Allen
Nicole Allen Machine

Lane Timer

PCAC

 
Emily Vandegrift
PCAC

Lane Timer

UDAC

 
hillary steinberg
UDAC

Lane Timer

WAC

 
Karl Agne
WAC

Lane Timer

GYWD

 
Susan Decker
Gywd

Clerk of Course

Freedom

 

Clerk of Course

NCAP TY

 
Amy Scofield
GP
  12:45pm - 4:00pm  

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Cheryl Garver
Machine | OakMarr
Ashley Armstrong
Machine - Madiera
Lei Yu
Machines/Madeira
Ed Cho
Machine Tuckahoe

Bleacher Marshal

NCAP West

 
Kristina Rall
NCAP west

Bleacher Marshal

NCAP GP

 
Scott Fracasso
NCAP/CM

Bleacher Marshal

NCAP Burke

 
Dave Bell
NCAP Burke

Bleacher Marshal

NCAP TY

 
Jennifer Phillips
NCAP Tyson’s

Bleacher Marshal

NCAP HA

 
Monica Harms
NCAP Holton

Bleacher Marshal

NCAP North

 
Corey Derrenbacher
NCAP-North

Bleacher Marshal

CPAC

 
David Lowham
CPAC

Bleacher Marshal

LIAC

 
Lizbeth Meehan
Boys LIAC 10 and under

Bleacher Marshal

AGUA

 
Bhavna Suri
AGUA

Bleacher Marshal

SSC

 
Christopher Lohin
SSC

Bleacher Marshal

GYWD

 
Elizabeth Boutry
GYWD

Bleacher Marshal

Freedom

 
Gabriela Jankovicsova
Freedom

Bleacher Marshal

Moons

 
Ben Kwon
MAC

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Becki Marchand
AU
Anna Kwak
Ncap west
Austin Valdecanas
Dragon
Safiya Davy
NCAP
Alex Shi
Dragon
Melonie Bendza
Dragons
B 11-12, G 10&U  1:30pm - 4:00pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Becca Shifflett
NCAP WEST
Jennifer Cantilena
NCAP West

Lane Timer

MACH

 
Scott Edwards
Machine

Lane Timer

AGUA

 
Yelena Ovsyannikova
Freedom

Lane Timer

CPAC

 
Laurie Paulson
CPAC

Lane Timer

LIAC

 
Ankur Luther
AGUA

Lane Timer

NCAP GP

 
Valerie Nurit
Ncap GP -S2 ( Léopold Nurit)

Lane Timer

NCAP West

 
Lauren Dufault
NCAP West

Lane Timer

SSC

 
Lauren Holzer
SSC

Lane Timer

NCAP CM

 
Sandra Bultema
Claude Moore

Lane Timer

Freedom

 
Irine Korenblit
Freedom

Lane Timer

NCAP HA

 
Joanna Zhao
NCAP HA

Lane Timer

GYWD

 
Aileen Birch
AGUA

Lane Timer

NCAP AU

 
Barry Zucker
AU

Lane Timer

NCAP Burke

 
Stefanie Andersen
AGUA

Lane Timer

Queens

 
Deanna Ding
AGUA

Lane Timer

WAC

 
Jen Horney
Jen Horney

Lane Timer

Dragon

 
Joanthan Li
dragon

Clerk of Course

NCAP West

 
Rob Strickland
NCAP WARF

Clerk of Course

SMDA

 
Helen Tolar
Tolar Family/NCAP Ty
G 11-12, B 10&U  1:30pm - 4:00pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Chris Deigan
NCAP GP
Natalie Estay
CPAC

Lane Timer

MACH

 
Dennis Peery
Machine madeira

Lane Timer

AGUA

 
John Lee
AGUA

Lane Timer

CPAC

 
Henrik Christiansen
CPAC

Lane Timer

LIAC

 
william yao
LIAC

Lane Timer

NCAP GP

 
Jarryd Brown
Georgetown Prep

Lane Timer

NCAP TY

 
Caroline Skelton
NCAP TY

Lane Timer

NCAP West

 
Yolunda Dockett
West

Lane Timer

SSC

 
Beth Bernabeo
SSC

Lane Timer

NCAP CM

 
Neil Routman
ncap cm

Lane Timer

Freedom

 
Travis Cooke
NCAP West

Lane Timer

NCAP HA

 
Jill Fortunato
NCAP HA

Lane Timer

GYWD

 
Jen Fedoronko
GYWD

Lane Timer

NCAP AU

 
Chang Lim
Ncap Au

Lane Timer

FAA

 
Erika Killian
Erika Killian

Lane Timer

NCAP Burke

 
John Bedford
NCAP burke

Lane Timer

NCAP J&M

 
Jonathan Conn
Ncap West

Clerk of Course

MACH

 
Felicia Raybon
Machine Audrey Moore

Clerk of Course

NCAP GP

 
Mariana Zand
NCAP GP
Finals  4:15pm - 8:30pm  

Bleacher Marshal (4)

NCAP

 
All slots filled
Dominique D'Anna
North
Tiffany Spink
Ncap west
Kathy Strotheide
NCAP west
Karolyn Gardner
NCAP west

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Scott Edwards
Machine/Oakmarr
Paige Dyer
Oak Marr
Camille Flint
Machine tuckahoe
Cindy Nguyen
Mach

Bleacher Marshal

NOVA

 
Sarah Datovech
NOVA

Bleacher Marshal

LIAC

 
Wayne Wilkinson
Machine/Maderia

Bleacher Marshal

AGUA

 
Bruce MacLennan
AGUA

Bleacher Marshal

TIDE

 
Tony Jia
Dragon Swim Team

Deck Marshal (3)

 
All slots filled
Austin Valdecanas
Dragon
Anna Kwak
Ncap west
Kay Jones
NCAP Burke
5:15pm - 8:30pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Stacey Larsen
LIAC/NY
Nat Karafin
LIAC

Lane Timer (16)

 
All slots filled
Steve Myers
NCAP GP
Fia Myers
NCAP GP
Jarryd Brown
Georgetown Prep
Alex Shi
Dragon
Dan Strotheide
NCAP west
Hope &/or Eric Schmid
Burke
R Codd
CPAC
Jodi Marston Mueller
Nova
Winnie OConnell
LIAC
Jimmy Baldwin
LIAC
Nicole Testani
Machine/OakMarr
Robert Hazlett
GWYD
Jill Sessions
NCAP Claude Moore
Henry/Christina Tragle
NCAP CM
Sophia Paleologou
CPAC
Andrea Undercofler
SSC

Clerk of Course

NCAP

 
Margaret Conze
NCAP-AU

Clerk of Course

MACH

 
Kim long (Tinn) Nguyen
oak
12/12/2021 (Sun.)   7:00am - 12:15pm  

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Tom Peterson
Oakmarr
Michelle Yuprapan
Machine Oakmarr
Paige Dyer
Oak Marr
Alisa Harriot
machine oakmarr

Bleacher Marshal

NCAP West

 
Angie Sagle
West...Freedom Center

Bleacher Marshal

NCAP GP

 
Katie Kim
NCAP

Bleacher Marshal

NCAP CM

 
Cheryl Rabe
NCAP CM

Bleacher Marshal

NCAP Burke

 
Kay Jones
Kay Jones

Bleacher Marshal

NCAP MM

 
Amy Kweon
NCAP

Bleacher Marshal

NCAP North

 
Dominique D'Anna
North

Bleacher Marshal

LIAC

 
Margaret Sawwa
West

Bleacher Marshal

AGUA

 
Bruce Ebrahimpour
AGUA

Bleacher Marshal

CPAC

 
Samah Chadli
CPAC

Bleacher Marshal

NOVA

 
Drew Jacobs
NOVA

Bleacher Marshal

TIDE

 
Eric Kemske
WAC

Bleacher Marshal

Freedom

 
Maria Konviser
Freedom

Bleacher Marshal

SSC

 
Amy Scofield
GP

Bleacher Marshal

PCAC

 
Jeannine Juskalian
PCAC

Bleacher Marshal

UDAC

 
Tony Jia
Dragon Swim Team

Bleacher Marshal

Queens

 
michel fiechter
queens

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Wei Bu
NCAP-GP
Toby LeFaivre
Ncap prep
Ana Marie Cebrian
DRAGON TEAM
Hye-kyung Lee
Ncap West
Kuan Sagaow
Ncap Burke
Jingbo Xiao
NCAP gp
Boys Pool  8:00am - 12:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Kerri Lowrey
NCAP/North
Van Arnold
West

Lane Timer

MACH

 

Lane Timer

NCAP West

 
Tammy Le
Ncap-west

Lane Timer

SSC

 
Titin Liu
Freedom

Lane Timer

LIAC

 

Lane Timer

CPAC

 
Scott Jones
CPAC

Lane Timer

NCAP CM

 
Michelle Vanderloo
CM

Lane Timer

NOVA

 
Jodi Mueller
Nova

Lane Timer

AGUA

 
Victoria Gutin
AGUA

Lane Timer

NCAP AU

 
kim penn
ncap au

Lane Timer

NCAP Burke

 
Hope &/or Eric Schmid
Burke

Lane Timer

TIDE

 
John Hayes
Queens Aquatics

Lane Timer

Freedom

 
Mila Zotova
Freedom

Lane Timer

Badger

 

Lane Timer

NCAP TY

 

Lane Timer

UDAC

 
Marguerite Coyle
UDAC

Clerk of Course

NCAP GP

 
Nicole Sims
NCAP GP

Clerk of Course

NCAP J&M

 
Girls Pool  8:00am - 12:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
John Thomas
NCAP/GP
Kelly Wolfe
Machine, Oak Marr

Lane Timer

MACH

 
Tove Wainwright
MACH/Oakmarr

Lane Timer

NCAP West

 
Zain Eljaafari
NCAP

Lane Timer

SSC

 
Jeff Kolessar
SSC

Lane Timer

LIAC

 
Vivian Haley
CPAC

Lane Timer

CPAC

 
Delphine Brown
CPAC

Lane Timer

NCAP CM

 
Jill sessions
NCAP Claude Moore

Lane Timer

NOVA

 
Sarah Datovech
NOVA

Lane Timer

AGUA

 
Karen Lent
AGUA

Lane Timer

NCAP AU

 
Jeff Schuman
MACH/OakMar

Lane Timer

NCAP Burke

 
Nicole Allen
Nicole Allen Machine

Lane Timer

TIDE

 
Ralph Falzone
NCAP Tysons

Lane Timer

NCAP GP

 
Steve Myers
NCAP GP

Lane Timer

PCAC

 
Yvette Smetana
Yvette Smetana (Coombs) PCAC

Lane Timer

Freedom

 
Leigh Bryan
Machine - Audrey Moore 12/2/21

Lane Timer

WAC

 
Jennifer Bagley
WAC

Lane Timer

GYWD

 
Lucy Cary
Lucy Cary

Clerk of Course

UDAC

 
Leslie Tucker
NCAP- prep

Clerk of Course

NCAP TY

 
  12:45pm - 3:15pm  

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Julie West
Machine | OakMarr
Lei Yu
Machines/Madeira
Renee Sturgill
Machine/Tuckahoe
Monica Messinger
AGUA

Bleacher Marshal

NCAP West

 
Stefanie Andersen
AGUA

Bleacher Marshal

NCAP GP

 
Toby LeFaivre
Toby LeFaivre

Bleacher Marshal

NCAP Burke

 
Dave Bell
NCAP Burke

Bleacher Marshal

NCAP TY

 
Helen Walker
Tolar Family Ncap Ty

Bleacher Marshal

NCAP HA

 
Jeff Mascott
NCAP - HA

Bleacher Marshal

NCAP North

 
Becki Marchand
NCAP AU

Bleacher Marshal

CPAC

 
David Lowham
CPAC

Bleacher Marshal

LIAC

 
Lizbeth Meehan
Boys LIAC 10 and under

Bleacher Marshal

AGUA

 
Bhavna Suri
AGUA

Bleacher Marshal

SSC

 
Lauren A Holzer
SSC

Bleacher Marshal

GYWD

 
Jen Fedoronko
GYWD

Bleacher Marshal

Freedom

 
Gabriela Jankovicsova
Freedom

Bleacher Marshal

Moons

 
Ben Kwon
MAC

Deck Marshal (6)

Any Team

 
All slots filled
Anna Kwak
Ncap west
Austin Valdecanas
Dragon
Safiya Davy
NCAP
Melonie Bendza
Dragon
Hye-kyung Lee
Ncap West
Chang Lim
Ncap Au
B 11-12, G 10&U  1:30pm - 3:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Lauren Dufault
NCAP west
Becky Wexler
NCAP GP

Lane Timer

MACH

 
David Braccia
MACHINE TUCKAHOE

Lane Timer

LIAC

 
Yelena Ovsyannikova
Freedom

Lane Timer

NCAP GP

 
Valerie Nurit
Ncap GP- S2 - Léopold Nurit

Lane Timer

AGUA

 
Aileen Birch
AGUA

Lane Timer

Freedom

 
Carrie Murphy
NCAP FREEDOM

Lane Timer

NCAP CM

 
Lisa Brenner
ncap cm

Lane Timer

SSC

 
Tara Simpson
SSC

Lane Timer

CPAC

 
Nicole Cerrito
CPAC Girls 10&U

Lane Timer

NCAP HA

 
Stephanie Donohue
NCAP - Holton

Lane Timer

NCAP AU

 
Stefanie Alfonso-Frank
NCAP-AU

Lane Timer

Queens

 
Steven Wiggins
AGUA

Lane Timer

Dragon

 
Alex Shi
Dragon

Lane Timer

NCAP TY

 
Irine Korenblit
Freedom

Lane Timer

NCAP West

 
Todd White
NCAP West

Lane Timer

NCAP Burke

 
Anzhelika Kardon
Freedom Aquatics

Lane Timer

Moons

 
daisy lee
MAC

Clerk of Course

SMDA

 

Clerk of Course

WAC

 
G 11-12, B 10&U  1:30pm - 3:15pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Lei Yu
Machines/Madeira
Joanna Zhao
NCAP HA

Lane Timer

MACH

 
Felicia Raybon
Machine Audrey Moore

Lane Timer

LIAC

 
william yao
LIAC

Lane Timer

NCAP GP

 
Susan Block
NCAP GP

Lane Timer

AGUA

 
Agata Smogorzewska
AGUA

Lane Timer

Freedom

 
Matt Schoch
NCAP-GP

Lane Timer

NCAP CM

 
John Lee
AGUA

Lane Timer

SSC

 
Debby Whitney
SSC

Lane Timer

CPAC

 
Henrik Christiansen
CPAC

Lane Timer

NCAP HA

 
Jill Fortunato
NCAP HA

Lane Timer

NCAP AU

 
Jon or Morgan Norris
AU

Lane Timer

Dragon

 

Lane Timer

GYWD

 
dominique srdanovic
GYWD

Lane Timer

NCAP TY

 
Caroline Skelton
NCAP TY

Lane Timer

NCAP West

 
Yolunda Dockett
West

Lane Timer

FAA

 
Daniel Sun
Daniel Sun

Lane Timer

NCAP Burke

 
Debra Rahn
NCAP/GP

Clerk of Course

NCAP J&M

 
Alison Deigan
NCAP-GP

Clerk of Course

NCAP North

 
Finals  4:15pm - 7:45pm  

Bleacher Marshal (4)

NCAP

 
All slots filled
Dominique D'Anna
North
Tiffany Spink
Ncap west
Kathy Strotheide
NCAP west
Sheldon Zhou
NCAP Burke

Bleacher Marshal (4)

MACH

 
All slots filled
Paige Dyer
Oak Marr
Patti George
Machine-Oakmarr
Kelly Wolfe
Machine, Oak Marr
Irine Korenblit
Freedom

Bleacher Marshal

NOVA

 
Sarah Datovech
NOVA

Bleacher Marshal

LIAC

 
Jimmy Baldwin
Jimmy Baldwin

Bleacher Marshal

AGUA

 
Henrik Christensen
CPAC

Bleacher Marshal

TIDE

 
Tony Jia
Dragon Swim Team

Deck Marshal (3)

 
All slots filled
Anna Kwak
Ncap west
Austin Valdecanas
Dragon
Alex Shi
Dragon Swimming Team
5:00pm - 7:45pm  

Head Timer (2)

Any Team

 
All slots filled
Jen Gentry
NCAP - West
Kay Jones
NCAP Burke

Lane Timer (16)

 
All slots filled
Fia/steve Myers (2)
NCAP GP
Dan Strotheide
NCAP west
Hope &/or Eric Schmid
Burke
Amanda Charters
Machine Oakmarr
Jodi Marston Mueller
Nova
Cathy Sribar
Mach/Oakmarr
cindy keegan
cindy keegan
Michelle Vanderloo
NCAP CM
Henry/Christina Tragle
NCAP CM
Doug Lowrey
North
Renee Wall
NCAP - CM
cheryl farley
NCAP
Dave Dixon
NOVA
Irine Korenblit
Freedom
Eric Kemske
WAC

Clerk of Course

NCAP

 
Kuan Sagaow
Ncap Burke

Clerk of Course

MACH

 
Leigh Bryan
Machine - Audrey Moore 11/29/21
©2021 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |