Potomac Valley Swimming

2019 PVS LC Open Champs- TIMERS ONLY

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Karyn McCannon
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (EDT) Available Slot
07/11/2019 (Thu.) 7:45am - 11:00am  

NCAP Prep (2)

 
All slots filled
Jim Hallmark
Prep
Fia Myers
NCAP prep

NCAP Burke (2)

 
All slots filled
Michele Mullen
NCAP Burke
J Anderson

NCAP West (2)

 
1 of 2 slots filled
Gerry Goldman
NCAP West

NCAP CM (2)

 
All slots filled
Jennifer Blusiewicz (2)
NCAP-CM (Bryan & Jennifer)

Machine (2)

 
All slots filled
Joyce Schaefer
Jill Schaefer

RMSC- MAC (2)

 
1 of 2 slots filled
DAVID MEISEL
RMSC-MAC

AAC

 

OCCS

 
Stephanie Martin
OCCS

FISH

 
Michelle Brown

ASA

 
Jane West
ASA / Stone Ridge
4:45pm - 7:15pm  

FINALS TIMERS (16)

 
6 of 16 slots filled
Jo-Anne Quinn
NCAP West
Craig Lauinger
NCAP TY
Candice Pirnell
West
Kala Surprenant
RMSC-MLK
Gerry Goldman
NCAP West
Becky Umhofer (RMSC KSAC)
07/12/2019 (Fri.) 7:45am - 11:30am  

NCAP Prep (2)

 
All slots filled
Deidre Duncan
Prep
Cristal Baron McKenzie
NCAP Prep - McKenzie

NCAP CM

 
Jessica Born (Quan)

NCAP West

 
Jo-Anne Quinn
NCAP West

NCAP Burke

 
Doug Meyer

NCAP AU

 

NCAP TY

 

NCAP Alexandria

 
Kerri Andrews

MACH (2)

 
All slots filled
Greg Hall
Rob Catron

RMSC- MAC

 

RMSC- MLK

 

RMSC- GT

 
Kristine Anderson
RMSC/Germantown

SNOW

 

RMSC- Olney

 
Anna Santos
RMSC-Olney

RMSC- Rockville

 
Gina Blake
RMSC/Rock
4:45pm - 7:15pm  

FINALS TIMERS (16)

 
4 of 16 slots filled
Steve Myers
NCAP PREP
Joanne Moore
Sherry Catron
Machine
Cristal Baron McKenzie
NCAP Prep
07/13/2019 (Sat.) 7:45am - 11:15am  

NCAP Prep (2)

 
All slots filled
Deirdre Johnson
NCAP Prep
Terry Greenberg
NCAP/Prep

NCAP Burke (2)

 
All slots filled
Marci Makin
J Anderson

NCAP West (2)

 
All slots filled
Randal Haines
SAKA Swim Team Parent
Suzi Craft
NCAP West

NCAP CM

 
Susan Winklosky

NCAP AU

 
Tom Helf
NCAP/AU

MACH

 
Robin Lermo

RMSC- MAC

 

RMSC- MLK

 
Terence Thomas
RMSC/MLK

CM- WV

 

FISH

 
Anita Cornett

OCCS

 
Christine Yowell
OCCS

SDS

 

AAC

 
4:45pm - 7:15pm  

FINALS TIMERS (16)

 
5 of 16 slots filled
Inger Rosner
NCAP-Prep
Steve Myers
Deirdre Johnson
Suzi Craft
NCAP West
Barb Harris
Ncap-Prep
07/14/2019 (Sun.) 7:45am - 11:00am  

NCAP Prep (2)

 
All slots filled
Lois Laclef
Cristal Baron McKenzie
NCAP Prep - McKenzie

NCAP West

 
Randy Peyton
Vint Hill

NCAP Burke

 
Marya Lundgren
NCAP/Burke

NCAP CM

 
Virginia Kennedy
Claude Moore

NCAP AU

 
Dan Owen
NCAP AU

NCAP TY

 

NCAP Alexandria

 
Jenny Morris
Jenny Morris- NCAP Alexandria

MACH

 
Kathleen Trench

RMSC- MAC

 

FISH

 
Phuong Ha
Phuong

AAC

 
Colleen Curtis
York

OCCS

 

ASA

 
Diane Robertson
ASA

SNOW

 

SDS

 
4:45pm - 7:30pm  

FINALS TIMERS (16)

 
3 of 16 slots filled
Carril Bentz
NCAP West
Amy Heilbrun
NCAP TY
Cristal Baron McKenzie
NCAP/Prep


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service