Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
New Hampton CSD

2020-2021 Work Assignments

Each staff member is required to sign-up and work at least 4 events throughout the school year.  Times listed are the event start times.  Ticket takers should report half an hour before the event start time and clock workers should report 15 minutes before the start time unless given special instructions. 

Created by:   Erica Schmitt
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST) Available Slot
08/27/2020 (Thu.) 9/JJV/JV/V Volleyball vs. Mason City  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Cheri Demaray

Clock Worker

 
Anita Quirk

Clock Worker

 
08/28/2020 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Charles City (Tri-Athlete)  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amy Newbrough
Melissa Sinnwell

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Diane Ollendieck
Judy Lechtenberg

V. Chains (4)

 
All slots filled
Gene Morgan
Caleb Ciavarelli
Jamie Quass
Lynn Throndson

Announcer

 
Rick Meisner

V. Clock (2)

 
All slots filled
Bill Boyd
Scott Jenkins

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Amy Newbrough
Erin Snyder

9th/10th Chains

 
Kris Ward
Kris Ward

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Shelly Reicks
4-7 p.m.
Lorraine Dunagan
09/03/2020 (Thu.) JJV, JV, 9th Volleyball vs. Kee High/Turkey Valley/Riceville/MFL Mar Mac  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Theresa Knutson

Clock Worker

 
Jessica Geerts
09/05/2020 (Sat.) V. Volleyball TMT (HS gym)  9:00am  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Janet Heeren
Melissa Nelson

Ticket Taker (2)

11:00 a.m. - end of TMT

 
All slots filled
Janet Heeren
Lorraine Dunagan

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Anita Quirk
Jeanette Laures

Clock Worker (2)

11:45 a.m. - end of TMT

 
All slots filled
Anita Quirk
Jeanette Laures
09/08/2020 (Tue.) 7th Volleyball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
9/JJV/JV/V Volleyball vs. Charles City  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Theresa Knutson

9th Clock

 
Anita Quirk

JV/V Clock

 
Anita Quirk
09/10/2020 (Thu.) 7th Volleyball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Hailey Gage
8th Volleyball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Hailey Gage
09/11/2020 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Waukon (Homecoming)  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Cheri Demaray
Michelle Good

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Diane Ollendieck
Shane Erlandson

V. Chains (4)

 
All slots filled
Gene Morgan
Caleb Ciavarelli
Jamie Quass
Lynn Throndson

Announcer

 
Rick Meisner

V. Clock (2)

 
All slots filled
Bill Glenn
Bill Boyd

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Tanya Scott
Michelle Good

9th/10th Chains

 
Kris Ward
Kris Ward

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Melissa Sinnwell
I'd prefer the slot right after school so I'm not driving back to NH after work
Shelly Reicks
4-7 p.m.
09/12/2020 (Sat.) JV Volleyball TMT  9:00am  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Janet Heeren
Stefanie Throndson

Ticket Taker (2)

11:00 a.m. - end of TMT

 
All slots filled
Janet Heeren
Lorraine Dunagan

Clock Worker (2)

 
1 of 2 slots filled
Jeanette Laures

Clock Worker (2)

11:45 a.m. - end of TMT

 
09/15/2020 (Tue.) 8th Volleyball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
9/JJV/JV/V Volleyball vs. Crestwood  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Theresa Knutson

9th Clock

 
Christine Bridges

JV/V Clock

 
Jordan Rommes
09/17/2020 (Thu.) 9/JV/V Volleyball vs. Waterloo West  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kelly Matthews
Tiffany Bredman

Clock Worker

 
Roger Stansbery
09/21/2020 (Mon.) JV football vs. NFV  6:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Alisha Andera
Patricia ten-Hoeve

V. Chains (4)

 
All slots filled
Lisa Roberson
Brian Schmitt
Mike Kuennen
Nick Speltz

Clock Worker

 
Jason Rude
09/22/2020 (Tue.) 7th Football vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Mike Kuennen
7th Volleyball vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
09/24/2020 (Thu.) 8th Football vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Eric Olson
8th Volleyball vs. Oelwein***CANCELLED  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amy Leistikow
VB triangular with Janesville & Wapsie Valley  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Theresa Knutson
Tanya Scott

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Shannon Maas
Christine Bridges
09/28/2020 (Mon.) 7th Volleyball vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Hailey Gage
JV football vs. Crestwood  6:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Alisha Andera
Kelly Matthews

V. Chains (4)

 
All slots filled
Lisa Roberson
Brian Schmitt
Mike Kuennen
Krissy Anderson

Clock Worker

 
Bill Glenn
09/29/2020 (Tue.) 8th Football vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Eric Olson
8th Volleyball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
9/JJV/JV/V Volleyball vs. Oelwein  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Cheri Demaray
Tiffany Bredman

9th Clock

 
Anita Quirk

JV/V Clock

 
Anita Quirk
10/02/2020 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Oelwein (Friend of Education & Youth Recognition)  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jamie Wickham
Stefanie Throndson

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Diane Ollendieck
Patricia ten Hoeve

V. Chains (4)

 
All slots filled
Gene Morgan
Caleb Ciavarelli
Jamie Quass
Rick Wemark

Announcer

 
Rick Meisner

V. Clock (2)

 
All slots filled
Bill Boyd
Scott Jenkins

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Stefanie Throndson
Michelle Good

9th/10th Chains

 
Kris Ward
Kris Ward

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
1 of 2 slots filled
Michelle Good
4-7
10/06/2020 (Tue.) 7th & 8th Football vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Mike Kuennen
8th Volleyball vs. W-SR  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Hailey Gage
10/08/2020 (Thu.) 9th Volleyball NEIC Tournament  4:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Cheri Demaray
Jessica Heying

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Shannon Maas
Jessica Geerts
7th Football vs. Waukon ***Playing at Waukon due to 9th conference VB & XC at home same day  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Eric Olson
B/G Cross Country Invitational (@ HS campus))  4:15pm  

Course Observer (7)

 
All slots filled
Alisha Andera
Jeanette Laures
Morgan Renfer
Morgan Kuennen
Carolyn Nuss
Jenn Gilbert
Amber Junk

Course Fox

 
Jim Russ

Course Turtle

 
Ashley Mattke

Chute Helpers (2)

 
All slots filled
Amy Leistikow
Kristy Manson
10/09/2020 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Independence (Senior Parent Night)  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Melissa Sinnwell
Kristie Brincks

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Diane Ollendieck
Shannon Maas

V. Chains (4)

 
All slots filled
Gene Morgan
Caleb Ciavarelli
Jamie Quass
Lynn Throndson

Announcer

 
Rick Meisner

V. Clock (2)

 
All slots filled
Bill Boyd
Scott Jenkins

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Stefanie Throndson
Lorraine Dunagan

9th/10th Chains

 
Kris Ward
Kris Ward

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Shelly Reicks
4-7 p.m.
Joanne McAvoy
10/15/2020 (Thu.) V. Volleyball NEIC (part 1)  4:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Morgan Kuennen
Sara Baltes

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Shannon Maas
Christine Bridges
10/19/2020 (Mon.) Class 3A-Region 5 New Hampton vs. Waukon  7:00pm  

Ticket Taker (2)

Report time 6:00 p.m.

 
All slots filled
Jenn Gilbert
Melissa Nelson

Clock Worker

 
Krissy Anderson
11/10/2020 (Tue.) 7th Girls' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jessica Geerts
11/12/2020 (Thu.) 7th Girls' Basketball vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jamie Wickham
11/13/2020 (Fri.) HS Musical (report 6:00 p.m.)***Ticketed event; no workers needed  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tanya Scott
Kyra Ross
Kyra Ross
11/14/2020 (Sat.) HS Musical (report 6:00 p.m.)***Ticketed event; no workers needed  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Lechtenberg
Jessica Heying
11/16/2020 (Mon.) JH Wrestling  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Kassie Bercik
Krissy Anderson
11/17/2020 (Tue.) 7th Girls' Basketball vs. W-SR (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jamie Wickham
11/20/2020 (Fri.) 8th Girls' Basketball vs. Decorah (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amanda Rodgers
11/23/2020 (Mon.) 7th Girls' Basketball vs. Sumner-Fredericksburg (Old MS gym) (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
11/24/2020 (Tue.) 7th Girls' Basketball vs. Crestwood (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jessica Geerts
11/30/2020 (Mon.) 8th Girls' Basketball vs. Charles City (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jessica Geerts
JV/V Girls/Boys Basketball vs. Turkey Valley  4:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amanda Madery
Alisha Andera

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Maggie Konecne

V. Clock

 
12/01/2020 (Tue.) JH Wrestling (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Amanda Rodgers
Bill Glenn
12/03/2020 (Thu.) 8th Girls' Basketball vs. Waukon (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
JV/V Wrestling vs. Decorah  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amanda Madery
Alisha Andera

Track Wrestling (2)

 
All slots filled
Kassie Bercik
Krissy Anderson
12/04/2020 (Fri.) 7th/8th GBB vs. Turkey Valley (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
12/08/2020 (Tue.) JH Wrestling (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Dennis Pagel
Bill Glenn
JV/V Girls' Basketball vs. W-SR  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Heying
Kelly Matthews

JV/V Clock

 
12/10/2020 (Thu.) 8th Girls' Basketball vs. W-SR (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
12/11/2020 (Fri.) 7th Girls' Basketball vs. Decorah (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Steve Pfaffle
JH Wrestling (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
1 of 2 slots filled
Amanda Rodgers
9/JV/V BBB vs. Decorah  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kayla Reetz
Linda Tiemessen

9th Clock

 

JV/V Clock

 
Maggie Konecne
Maggie Konecne
12/12/2020 (Sat.) V. G/B Basketball vs. Kee  2:00pm  

Ticket Taker (2)

 
1 of 2 slots filled
Kelly Matthews

Clock Worker

 
12/15/2020 (Tue.) JH Wrestling (CANCELLED)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
JV/V Girls' Basketball vs. Crestwood  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amanda Madery
Jessica Heying

JV/V Clock

 
Christine Bridges
12/17/2020 (Thu.) V/JV Wrestling vs. Charles City & Oelwein  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Morgan Renfer
Morgan Kuennen

Track Wrestling (2)

 
All slots filled
Dennis Pagel
Kassie Bercik
12/18/2020 (Fri.) 9/JV/V Boys Basketball vs. Oelwein  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Morgan Kuennen
Melissa Sinnwell

Clock Worker

 
Maggie Konecne
12/21/2020 (Mon.) HS Winter Music Festival (report 6:00 p.m.) ***CANCELLED  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tanya Scott
Kyra Ross
Kyra Ross
01/05/2021 (Tue.) 9/JV/V Boys' Basketball vs. Charles City  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Lynette Schwickerath
Jenn Gilbert

9th Clock

 
Steve Pfaffle

JV/V Clock

 
Dennis Pagel
01/08/2021 (Fri.) JV/V Girls' Basketball vs. Waukon  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jenn Gilbert
Ashley Mattke

JV/V Clock

 
01/11/2021 (Mon.) 7th Boys' Basketball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
01/12/2021 (Tue.) 9/JV/V Boys' Basketball vs. W-SR  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Erin Snyder
Ashley Mattke

9th Clock

 
Christine Bridges

JV/V Clock

 
JV/V Wrestling vs. CPU & Union  6:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Lynette Schwickerath
Kristie Brincks

Track Wrestling (2)

 
All slots filled
Kassie Bercik
Jordan Rommes
01/14/2021 (Thu.) 8th Boys' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Eric Olson
9/JV/V BBB vs. South Winneshiek  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kayla Reetz
Linda Tiemessen

9th Clock

 

JV/V Clock

 
01/19/2021 (Tue.) 8th Boys' Basketball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
01/21/2021 (Thu.) 8th Boys' Basketball vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
JV/V Girls' Basketball vs. Riceville  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Lynette Schwickerath
Tanya Scott

JV/V Clock

 
Jess Geerts
01/22/2021 (Fri.) JV/V Girls' Basketball vs. Decorah  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jenn Gilbert
Joanne McAvoy

Clock Worker

 
Maggie Konecne
01/25/2021 (Mon.) JV Wrestling Tournament  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kyra Ross
Kyra Ross
Lynette Schwickerath

Clock Worker (2)

 
1 of 2 slots filled
Krissy Anderson

Track Wrestling (2)

 
1 of 2 slots filled
Dennis Pagel
01/26/2021 (Tue.) 8th Boys' Basketball vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Steve Pfaffle
9/JV/V Boys' Basketball vs. Waukon  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kayla Reetz
Linda Tiemessen

9th Clock

 

JV/V Clock

 
01/28/2021 (Thu.) 7th Boys' Basketball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
01/29/2021 (Fri.) JV/V Girls' Basketball vs. Oelwein  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kayla Reetz
Linda Tiemessen

JV/V Clock

 
02/01/2021 (Mon.) JV NEIC Wrestling TMT  4:30pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Heying
Kyra Ross

Track Wrestling (2)

 
02/02/2021 (Tue.) 7th Boys' Basketball vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
9/JV/V Boys' Basketball vs. Crestwood  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Joanne McAvoy
Melissa Nelson

9th Clock

 
Stephanie Holtz

JV/V Clock

 
02/04/2021 (Thu.) 8th Boys' Basketball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kristy Manson
JV B/G & V G/B Basketball vs. Central Springs  4:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jill Cantu
Karen Kayser-Kemp

V. Clock

 

Clock Worker

 
02/05/2021 (Fri.) 7th Boys' Basketball vs. Sumner-Fredericksburg  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Dennis Pagel
02/08/2021 (Mon.) JV/V GBB vs. Hudson  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Joanne McAvoy
Melissa Nelson

JV/V Clock

 
Kristina Manson
02/09/2021 (Tue.) 8th Boys' Basketball vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kristy Manson
JV/V Girls' Basketball vs. Charles City  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Erin Snyder
Kristie Brincks

JV/V Clock

 
Stephanie Holtz
02/11/2021 (Thu.) 7th Boys' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amanda Rodgers
03/08/2021 (Mon.) Parade of Choirs (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amy Leistikow
Amy Newbrough
03/18/2021 (Thu.) MS Musical (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amber Junk
Jenny Adam

Gym Supervision

 
Justin Adam
03/19/2021 (Fri.) Dance Showcase in the HS gym  6:30pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kyra Ross
Kyra Ross
Jessica Lechtenberg
MS Musical (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amber Junk
Jenny Adam

Gym Supervision

 
Justin Adam
04/08/2021 (Thu.) HS Variety Show (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Sara Baltes
Jenny Adam
04/15/2021 (Thu.) Coed Varsity Track Invitational (report time - 4:00 p.m.)  4:30pm  

Event Worker (5)

 
All slots filled
Morgan Renfer
Tisha Macon
Kelly Hoskins
Patricia ten Hoeve
Amanda Kleespies
04/16/2021 (Fri.) HS Spring Play (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Lechtenberg
Amy Newbrough
04/17/2021 (Sat.) HS Spring Play (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Lechtenberg
Sara Baltes
04/19/2021 (Mon.) Girls' Varsity Track Invitational (report time - 4:30 p.m.)  5:00pm  

Event Worker (5)

 
4 of 5 slots filled
Jill Cantu
Kelly Hoskins
Patricia ten Hoeve
Ashley Mattke
04/20/2021 (Tue.) JH Boys' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Jenna Miller
Discus or long jump if possible
Joyce Mueterthies
Chris Paulus
Long jump
Michelle Hoy
Matt Paulus
Long jump
Amanda Rodgers
Shot or Discus
Karen Kayser-Kemp
Miranda Eichenberger
Sandra Russ
timer
Jeff Monteith
Jeannie Pfaffle
Tisha Macon
Shane Erlandson
Carolin Remmen
Jessica Lechtenberg
Amanda Kleespies
04/26/2021 (Mon.) JH Boys' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Jenna Miller
Discus or long jump if possible
Kristie Brincks
Carolyn Nuss
timer
Joyce Mueterthies
Justin Adam
Chris Paulus
Long jump
Michelle Hoy
Matt Paulus
Long jump
Judy Lechtenberg
Jill Cantu
Karen Kayser-Kemp
Miranda Eichenberger
Jamie Quass
Jeff Monteith
Jeannie Pfaffle
Carolin Remmen
04/29/2021 (Thu.) JH Girls' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Jenna Miller
Discus or long jump if possible
Carolyn Nuss
timer
Amber Junk
Joyce Mueterthies
Jenny Adam
Chris Paulus
Long jump
Michelle Hoy
Matt Paulus
Long jump
Sandra Russ
timer
Judy Lechtenberg
discus or long jump
Karen Kayser-Kemp
Miranda Eichenberger
Jamie Quass
Jeff Monteith
Jeannie Pfaffle
Carolin Remmen
05/02/2021 (Sun.) Coffee House Concert (report time 1:00 p.m.)  2:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amy Leistikow
Sara Baltes
05/03/2021 (Mon.) Boys' Varsity Track Invitational (report time - 4:30 p.m.)  5:00pm  

Event Worker (5)

 
1 of 5 slots filled
Tisha Macon
05/11/2021 (Tue.) JH Girls' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Jenna Miller
Discus or long jump if possible
Carolyn Nuss
timer
Joyce Mueterthies
Justin Adam
Chris Paulus
Long jump
Michelle Hoy
Matt Paulus
Long jump
Judy Lechtenberg
Miranda Eichenberger
Sandra Russ
timer
Jeff Monteith
Jeannie Pfaffle
Kelly Hoskins
Shane Erlandson
Carolin Remmen
Amanda Kleespies
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info