New Hampton CSD

2018-2019 Work Assignments

Each staff member is required to sign-up and work at least 4 events throughout the school year.  Times listed are the event start times.  Ticket takers should report half an hour before the event start time and clock workers should report 15 minutes before the start time unless given special instructions. 

Created by:   Erica Schmitt
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST) Available Slot
08/23/2018 (Thu.) 9/JV/V Volleyball vs. Mason City  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Lynette Schwickerath
Amy Newbrough

9th Clock

 
Jill Stille

JV/V Clock

 
Anita Quirk
08/24/2018 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Aplington-Parkersburg (Tri-Athlete)  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amy Newbrough
Cheri Demaray

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Judy Lechtenberg
Amy Newbrough

V. Chains (4)

 
All slots filled
Caleb Ciavarelli
Gene Morgan
Pat Geerts
Brian Schmitt

Announcer

 
Austin Richards

V. Clock (2)

 
All slots filled
Eric Olson
Bill Glenn

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Stefanie Throndson
Lorraine Dunagan

9th/10th Chains

 
Pat Geerts

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Missy Sinnwell
4-7 p.m.
Michelle Good
5:00-8:00
08/30/2018 (Thu.) JV Volleyball vs. Kee/Turkey Valley/South Winn.  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Wendland
Jenn Gilbert

Clock Worker

 
Anita Quirk
09/01/2018 (Sat.) V. Volleyball TMT (HS gym)  9:00am  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Janet Heeren
Brian Schmitt

Ticket Taker (2)

11:00 a.m. - end of TMT

 
1 of 2 slots filled
Janet Heeren

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Jeanette Laures
Anita Quirk

Clock Worker (2)

11:45 a.m. - end of TMT

 
All slots filled
Jeanette Laures
Anita Quirk
09/04/2018 (Tue.) 7th Volleyball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kathleen Ayers
9/JV/V Volleyball vs. Charles City  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Lynette Schwickerath
Jessica Wendland

9th Clock

 
Anita Quirk

JV/V Clock

 
Anita Quirk
09/06/2018 (Thu.) 7th Volleyball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
09/07/2018 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Waukon (Friend of Education Award)  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
kristie brincks
Amanda Madery

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Rick Meisner
Diane Ollendieck

V. Chains (4)

 
All slots filled
Caleb Ciavarelli
Pat Geerts
Brian Schmitt
Brian Tenge

Announcer

 
Austin Richards

V. Clock (2)

 
All slots filled
Eric Olson
Bill Glenn

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Stefanie Throndson
Shelly Reicks

9th/10th Chains

 
Pat Geerts

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Missy Sinnwell
4-7 p.m.
Michelle Good
5:00-8:00
09/08/2018 (Sat.) JV Volleyball TMT  9:00am  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Janet Heeren
Sara Baltes

Ticket Taker (2)

11:00 a.m. - end of TMT

 
All slots filled
Janet Heeren
Sara Baltes

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Jeanette Laures
Caleb Ciavarelli

Clock Worker (2)

11:45 a.m. - end of TMT

 
All slots filled
Jeanette Laures
Caleb Ciavarelli
09/11/2018 (Tue.) 8th Football vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Mike Kuennen
8th Volleyball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
9/JV/V Volleyball vs. Crestwood  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jill Cantu
Lynette Schwickerath

9th Clock

 
Jill Stille

JV/V Clock

 
Anita Quirk
09/13/2018 (Thu.) 8th Volleyball vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
09/18/2018 (Tue.) 7th Football vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Mike Kuennen
7th Volleyball vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kathleen Ayers
09/20/2018 (Thu.) 8th Volleyball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
09/24/2018 (Mon.) 7th Volleyball vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amanda Rodgers
09/25/2018 (Tue.) 8th Football vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Mike Kuennen
8th Volleyball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
9/JV/V Volleyball vs. Oelwein  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jill Cantu
Lynette Schwickerath

9th Clock

 
Anita Quirk

JV/V Clock

 
Anita Quirk
09/28/2018 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Iowa Falls-Alden (Homecoming/Hall of Fame)  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Cheri Demaray
Jessica Heying

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Rick Meisner
Diane Ollendieck

V. Chains (4)

 
All slots filled
Gene Morgan
Pat Geerts
Brian Schmitt
Bob Hackman

Announcer

 
Jordan Richards

V. Clock (2)

 
All slots filled
Bill Glenn
Nick Hemann

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Shelly Reicks
Carolin Remmen

9th/10th Chains

 
Pat Geerts

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Michelle Good
5:00-8:00
Shelly Reicks
10/02/2018 (Tue.) 8th Football vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Mike Kuennen
8th Volleyball vs. W-SR  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Brittany Knipper
10/04/2018 (Thu.) JV Conference Volleyball  4:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
joanne McAvoy
Lorraine Dunagan

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Kyra Ross
Jessica Geerts
7th Football vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
B/G Cross Country Invitational (NH Golf and Country Club) - CANCELLED  4:15pm  

Course Observer (7)

 
All slots filled
Amber Junk
Kelly Matthews
Jenn Gilbert
Tisha Macon
Carolyn Nuss
Jeanette Laures
Sandra Russ

Course Fox

 
Jim Russ

Course Turtle

 
Jeff Monteith

Chute Helpers (2)

 
All slots filled
Kristy Manson
Alisha Andera
10/05/2018 (Fri.) 9th/10th (postponed to 10/16) & V. Football vs. Crestwood (Youth Recognition Night)   5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jamie Ohrt
Amanda Madery

9th Clock

 
Jason Rude
There wasn't a 9th clock option for the Hampton Dumont game. I would be willing to do that one too

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Rick Meisner
Diane Ollendieck

V. Chains (4)

 
All slots filled
Caleb Ciavarelli
Gene Morgan
Pat Geerts
Brian Schmitt

Announcer

 
Jordan Richards

V. Clock (2)

 
All slots filled
Eric Olson
Bill Glenn

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Lorraine Dunagan
Amanda Madery

9th/10th Chains

 
Pat Geerts

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Missy Sinnwell
4-7 p.m.
Kristie Brincks
10/09/2018 (Tue.) 7th Football vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Bill Glenn
10/11/2018 (Thu.) 9/JV Volleyball vs. Decorah & Denver  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Joanne McAvoy
Miranda Eichenberger

Clock Worker

 
Kyra Ross
10/15/2018 (Mon.) Parade of Choirs in HS gym  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Justin Adam
Jenny Adam
10/17/2018 (Wed.) Regional VB: NH vs. NFV  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Alisha Andera
Sheryl Bruch

Clock Worker

 
Anita Quirk
10/19/2018 (Fri.) 9th/10th & V. Football vs. Hampton-Dumont (Senior Parent Night)  4:45pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Shelly Reicks
Missy Sinnwell

9th Clock

 
Jason Rude

Supervision (2)

7:00 - 10:00 p.m.

 
All slots filled
Diane Ollendieck
Sara Baltes

V. Chains (4)

 
All slots filled
Caleb Ciavarelli
Gene Morgan
Pat Geerts
Brian Schmitt

Announcer

 
Jordan Richards

V. Clock (2)

 
All slots filled
Eric Olson
Nick Hemann

Ticket Taker (2)

7:00 p.m. - end of game

 
All slots filled
Michelle Good
Lorraine Dunagan

9th/10th Chains

 
Pat Geerts

Ticket Taker (2)

Worker at gate entrance making sure spectators have paid admission. 1 worker from 4-7; 1 from 5-8.

 
All slots filled
Cheri Demaray
Judy Lechtenberg
10/23/2018 (Tue.) Regional VB  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Melissa Nelson
Morgan Renfer

Clock Worker

 
Anita Quirk
11/06/2018 (Tue.) 7th Girls' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jenn Gilbert
11/08/2018 (Thu.) 7th Girls' Basketball vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kathleen Ayers
11/09/2018 (Fri.) HS Fall Play (report 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jenny Adam
Amy Newbrough
11/10/2018 (Sat.) HS Fall Play (report 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Michelle Kipp
Theresa Knutson
11/12/2018 (Mon.) JH Wrestling vs. Charles City & W-SR  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Krissy Anderson
Amanda Rodgers
11/13/2018 (Tue.) 7th Girls' Basketball vs. W-SR  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kathleen Ayers
11/16/2018 (Fri.) 8th Girls' Basketball vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jamie Wickham
11/19/2018 (Mon.) 7th Girls' Basketball vs. Sumner-Fredericksburg  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jeff Monteith
11/20/2018 (Tue.) 7th Girls' Basketball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jenn Gilbert
11/26/2018 (Mon.) 8th Girls' Basketball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jamie Wickham
JV/V Girls' Basketball vs. Turkey Valley  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kelly Matthews
Kyra Ross

JV/V Clock

 
Maggie Konecne
11/27/2018 (Tue.) JH Wrestling (MS gym)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
ZoAnn Bear
Amanda Rodgers
11/29/2018 (Thu.) 8th Girls' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jamie Wickham
11/30/2018 (Fri.) 7th/8th Girls' Basketball vs. Turkey Valley  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jamie Wickham
9/JV/V Girls' Basketball vs. Waukon  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Erin Snyder
Kayla Reetz

9th Clock

 
Kris Ward

JV/V Clock

 

JV/V Stat Panel

 
Kris Ward
12/01/2018 (Sat.) JV/V Boys' Basketball vs. Cedar Rapids Washington  1:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tisha Macon
Maggie Konecne

JV/V Clock

 
Scott Freichs

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
12/03/2018 (Mon.) 7th Girls' Basketball vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jeff Monteith
HS Winter Music Festival (report 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amber Junk
Jenny Adam
12/04/2018 (Tue.) JH Wrestling (MS gym)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
ZoAnn Bear
Amanda Rodgers
9/JV/V Boys' Basketball vs. North Tama  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jill Cantu
Kayla Reetz

JV/V Clock

 
Maggie Konecne
12/06/2018 (Thu.) 8th Girls' Basketball vs. W-SR  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
JV/V Wrestling vs. Oelwein, Waukon  5:30pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Cheri Demaray
Tiffany Bredman

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Roger Stansbery
can arrive by 6pm
Krissy Anderson

Track Wrestling (2)

 
All slots filled
Kassie Bercik
Kelly O'Donnell
12/07/2018 (Fri.) JH Wrestling (MS gym)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Krissy Anderson
ZoAnn Bear
12/08/2018 (Sat.) JV/V Boys' Basketball vs. Turkey Valley  6:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jeannie Pfaffle
Tisha Macon

JV/V Clock

 
Brenda Lansing
12/11/2018 (Tue.) JH Wrestling (HS gym)  4:15pm  

Clock Worker (2)

 
12/14/2018 (Fri.) 9/JV/V Boys' Basketball vs. Decorah  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jeannie Pfaffle
Joanne McAvoy

9th Clock

 
Kris Ward

JV/V Clock

 
Kristina Manson

JV/V Stat Panel

 
Kris Ward
12/18/2018 (Tue.) 9/JV/V Girls' Basketball vs. Crestwood  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kristie Brincks
Carolyn Nuss

9th Clock

 
Kristy Manson

JV/V Clock

 
Scott Hogeland

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
12/20/2018 (Thu.) JV/V Wrestling vs. Cascade, Iowa Falls-Alden  6:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Melissa Nelson

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Dennis Pagel
Maggie Konecne

Track Wrestling (2)

 
All slots filled
Krissy Anderson
Kassie Bercik
01/04/2019 (Fri.) 9th/V Girls' Basketball vs. Oelwein  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jessica Wendland
Maggie Konecne

Clock Worker

 
Kristina Manson

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
01/07/2019 (Mon.) 7th Boys' Basketball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
01/08/2019 (Tue.) 9th Girls' and Boys' Basketball vs. Charles City in the MS gym  4:00pm  

Clock Worker

 
Jess Geerts

Ticket Taker

 
Miranda Eichenberger
JV Boys & Girls and Varsity Girls & Boys Basketball vs. Charles City in the HS gym  4:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Carolyn Nuss
Rick Meisner

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Kris Ward
Scott Freichs
Both JV games
01/10/2019 (Thu.) 8th Boys' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amy Leistikow
01/11/2019 (Fri.) 9/JV/V Boys' Basketball vs. Waukon  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Kelly Matthews

9th Clock

 
Kris Ward

JV/V Clock

 
Kris Ward

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
01/15/2019 (Tue.) 8th Boys' Basketball vs. Charles City  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amy Leistikow
01/17/2019 (Thu.) 8th Boys' Basketball vs. Oelwein  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Amy Leistikow
JV/V Wrestling vs. Decorah, Osage  5:30pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Shelby Egemo
Carolin Remmen

Clock Worker (2)

 
All slots filled
Kelly O'Donnell
Roger Stansbery
can arrive by 6pm

Track Wrestling (2)

 
All slots filled
Krissy Anderson
Kassie Bercik
01/19/2019 (Sat.) 9/JV/V Girls' Basketball vs. Cedar Falls  3:30pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Stefanie Throndson
Kelly Matthews

JV/V Clock

 
Maggie Konecne

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
01/22/2019 (Tue.) 9th Girls' and Boys' Basketball vs. W-SR in the MS gym  4:00pm  

Clock Worker

 
Dennis Pagel

Ticket Taker

 
Karen Kayser-Kemp
JV Boys' & Girls' and Varsity Girls' and Boys' Basketball vs. W-SR in the HS gym  4:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tiffany Bredman
Amanda Madery

Clock Worker (2)

 
1 of 2 slots filled
Scott Freichs
Both JV games
01/24/2019 (Thu.) 7th Boys' Basketball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jeff Monteith
01/25/2019 (Fri.) JV/V Girls' Basketball vs. Decorah  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Erin Snyder
Carolyn Nuss

JV/V Clock

 

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
01/28/2019 (Mon.) 9th G/B Basketball vs. North Fayette Valley   6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Alisha Andera
Judy Lechtenberg

9th Clock

 
Scott Freichs
01/29/2019 (Tue.) 7th Boys' Basketball vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
JV/V Girls' Basketball vs. South Winneshiek  6:15pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Kyra Ross
Jenn Gilbert

JV/V Clock

 

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
01/31/2019 (Thu.) 8th Boys' Basketball vs. Crestwood  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Dennis Pagel
02/01/2019 (Fri.) 7th Boys' Basketball vs. Sumner-Fredericksburg  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Dennis Pagel
9/JV/V Boys' Basketball vs. Oelwein  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Tisha Macon
Melissa Nelson

9th Clock

 

JV/V Clock

 
Maggie Konecne

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
9th Girls' Basketball vs. Sumner-Fredericksburg @ MS gym  5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Judy Lechtenberg
Amanda Madery

JV/V Clock

 

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
02/05/2019 (Tue.) 8th Boys' Basketball vs. Waverly-Shell Rock  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Kim Olson
9/JV/V Boys' Basketball vs. Crestwood   5:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Karen Kayser-Kemp
Jeannie Pfaffle

9th Clock

 

JV/V Clock

 
Maggie Konecne

JV/V Stat Panel

 
Basketball Manager
02/07/2019 (Thu.) 7th Boys' Basketball vs. Waukon  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Jess Geerts
JV/V Boys' Basketball vs. Postville  6:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Karen Kayser-Kemp
Shelby Egemo

JV/V Clock

 
02/08/2019 (Fri.) 8th Boys' Basketball vs. Decorah  4:15pm  

Clock Worker

Report time is 4:00 p.m.

 
Abigail Feldman
02/23/2019 (Sat.) Dance Showcase in the HS gym  6:30pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Melissa Nelson
Jill Stille
03/05/2019 (Tue.) Parade of Bands (report 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Amy Leistikow
Michelle Kipp
03/14/2019 (Thu.) MS Musical (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jenny Adam
Justin Adam

Gym Supervision

 
Amber Junk
03/15/2019 (Fri.) MS Musical (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Justin Adam
Kayla Reetz

Gym Supervision

 
Amber Junk
04/04/2019 (Thu.) HS Variety Show (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
ZoAnn Bear
Kristina Manson
04/11/2019 (Thu.) Coed Varsity Track Invitational (report time - 4:00 p.m.)  4:30pm  

Event Worker (5)

 
All slots filled
Erin Snyder
Jamie Ohrt
Jim Russ
Ashley Mattke
Nick Hemann
04/12/2019 (Fri.) HS Spring Play (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Justin Adam
Kayla Reetz
04/13/2019 (Sat.) HS Spring Play (report time 6:00 p.m.)  7:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Stefanie Throndson
Theresa Knutson
04/15/2019 (Mon.) Girls' Varsity Track Invitational (report time - 4:30 p.m.)   5:00pm  

Event Worker (5)

 
All slots filled
Ashley Mattke
Nick Hemann
Morgan Renfer
Morgan Kuennen Kuennen
Matt Paulus
04/16/2019 (Tue.) JH Boys' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Michelle Hoy
Theresa Knutson
I prefer to do long jump
Joyce Mueterthies
Shelby Egemo
TANYA SCOTT
Michelle Kipp
Carolin Remmen
Ashley Shipp
Judy Lechtenberg
Ashley Mattke
Alisha Andera
Chris Paulus
Jenna Miller
Jessica Lechtenberg
Morgan Renfer
Miranda Eichenberger
04/22/2019 (Mon.) JH Boys' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Michelle Hoy
Joyce Mueterthies
TANYA SCOTT
Jamie Ohrt
I'd like to be a timer.
Carolin Remmen
Ashley Shipp
Sandra Russ
I would like to be a timer
Ashley Mattke
Michelle Kipp
Nick Hemann
Alisha Andera
Jenna Miller
Morgan Kuennen
Steve Pfaffle
I can do shot if needed
Matt Paulus
Parker Bolt
04/25/2019 (Thu.) JH Girls' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Michelle Hoy
Theresa Knutson
I prefer to do long jump
Joyce Mueterthies
Shelby Egemo
TANYA SCOTT
Carolin Remmen
Ashley Shipp
Sandra Russ
I would like to be a timer
Nick Hemann
Alisha Andera
Chris Paulus
Jenna Miller
Jessica Lechtenberg
Morgan Renfer
Morgan Kuennen
Steve Pfaffle
I can do shot if needed
04/28/2019 (Sun.) Coffee House Concert (report time 1:00 p.m.)  2:00pm  

Ticket Taker (2)

 
All slots filled
Jill Stille
Maggie Konecne
04/29/2019 (Mon.) Boys' Varsity Track Invitational (report time - 4:30 p.m.)  5:00pm  

Event Worker (5)

 
All slots filled
Erin Snyder
Tisha Macon
Jim Russ
Chris Paulus
Jessica Lechtenberg
05/07/2019 (Tue.) JH Girls' Track  4:15pm  

Event Worker (16)

 
All slots filled
Michelle Hoy
Joyce Mueterthies
Carolin Remmen
Jamie Ohrt
I'd like to be a timer.
Ashley Shipp
Sandra Russ
I would like to be a timer
Jeannie Pfaffle
Chris Paulus
Jenna Miller
Jessica Lechtenberg
Morgan Renfer
Morgan Kuennen
Steve Pfaffle
I can do shot if needed
Matt Paulus
Miranda Eichenberger
Parker Bolt
05/10/2019 (Fri.) JH Girls' Conference Track (Rain date-May 13th)  4:00pm  

Event Worker (16)

 
5 of 16 slots filled
Jim Russ
Steve Pfaffle
I can do shot if needed
Matt Paulus
Parker Bolt
Abigail Feldman


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home