Fun Fair 2019

Sign up to run games/ volunteer.

Dear Parents,

Please sign up to volunteer to run a game/event. We have approximately 85 slots to be filled. Each game/event runs for 3 hours. Minimum time commitment per game/event is one hour. 

Your children will thank you for helping their school and providing them with a day they will never forget.

Thanks, 

St. Mark's Montessori School

Created by:   St. Mark's Montessori School
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

Attendance Taker (11:00-12:00)

 
Anya Ilchenko

Attendance Taker (12:00-1:00)

 
Luz Irazabal

Attendance Taker (1:00-2:00)

 
Nayaab Gilani
I'd like to volunteer for this postion.

Bake Sale / Food Court (11:00-12:00) (3)

 
All slots filled
Kristina Stallings
Kari Packard
Kari Packard
Bjorn Munson/ Kim Davenport
Bjorn Munson

Bake Sale / Food Court (12:00-1:00) (3)

 
2 of 3 slots filled
Bjorn Munson/ Kim Davenport
Bjorn Munson
Carlos Lavin

Bake Sale / Food Court (1:00-2:00) (3)

 
2 of 3 slots filled
Bjorn Munson/ Kim Davenport
Bjorn Munson
Marian Latham

Bean Bag Toss (11:00-12:00) One adult and one youth

 
Daviana Greenberg Kye
Daviana/Daniel Kye

Bean Bag Toss (12:00-1:00) One adult and one youth

 
Kari Packard
Ben & Avery Packard

Bean Bag Toss (1:00-2:00) One adult and one youth

 
Daviana Greenberg Kye
Daviana/Daniel Kye

Bumper Cars (11:00-12:00)

 
Al and Sanford
Al Sanford

Bumper Cars (12:00-1:00)

 
James O'Donoghue

Bumper Cars (1:00-2:00)

 

Cake Walk (11:00-12:00) (2)

 
All slots filled
Dorina Pinguli
Leo Lau

Cake Walk (12:00-1:00) (2)

 
All slots filled
Li Shen
Michelle Yin

Cake Walk (1:00-2:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Rebecca Larson

Clean-up Crew (2:05pm) (10)

 
4 of 10 slots filled
Donna Genelin
Karen Schutz (2)
Tadese Mulu

Craft Room (11:00-12:00) (2)

 
All slots filled
Maria Garrido
I’ll be there early to set up
Mahalet Walelign

Craft Room (12:00-1:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Angela Santelices

Craft Room (1:00-2:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Kristina Stallings

Duck Pond (11:00-12:00)

 
Martha Flanagan

Duck Pond (12:00-1:00)

 
Karen Schutz

Duck Pond (1:00-2:00)

 
Tzighie Deri

Face Painting (11:00-12:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Donna Genelin
Donna / Chris (1)

Face Painting (12:00-1:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Donna Genelin
Donna / Chris (1)

Face Painting (1:00-2:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Donna Genelin
Donna / Chris (1)

Football (11:00-12:00) One adult and one youth (ball runner)

 
Ana Pilson

Football (12:00-1:00) One adult and one youth (ball runner)

 
Kristina and Wyatt Stallings

Football (1:00-2:00) One adult and one youth (ball runner)

 

Go Fish (11:00-12:00) (2)

 
All slots filled
Andrea Tse (2)
+1 Justin Tse

Go Fish (12:00-1:00) (2)

 
All slots filled
Andrea Tse (2)
+1 Justin Tse

Go Fish (1:00-2:00) (2)

 
All slots filled
Andrea Tse (2)
+1 Justin Tse

Golf (11:00-12:00)

 

Golf (12:00-1:00)

 
Kim LaRocque
Kim LaRocque

Golf (1:00-2:00)

 
Kim LaRocque
Marylou LaRocque

Kitchen - Hot Dogs/ Burritos (11:00-12:00) (3)

 
All slots filled
Reylani Gajudo
Henry Yep
Brendan Campbell
Brendan Campbell

Kitchen - Hot Dogs/ Burritos (12:00-1:00) (3)

 
2 of 3 slots filled
Reylani Gajudo
Ana Pilson

Kitchen - Hot Dogs/ Burritos (1:00-2:00) (3)

 
2 of 3 slots filled
Reylani Gajudo
Henry Yep

Lollipop Log (11:00-12:00)

 
Angela Lee

Lollipop Log (1:00-2:00)

 
Martha Flanagan

Lollipop Log (12:00-1:00)

 
Carolyn Videla
Friend of Kathy Flynn

Nail Art (11:00-12:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Tzighie Deri

Nail Art (12:00-1:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Shari Yep

Nail Art (1:00-2:00) (2)

 

Prize Table (11:00-12:00)

Manage raffle prize table.

 
Lina Pava Blanco

Prize table (12:00-1:00)

Manage raffle prize table.

 

Prize Table (1:00-2:00)

Manage raffle prize table.

 

Raffle Emcee (11:00-12:00)

 
Landon Fulmer

Raffle Emcee (12:00-1:00)

 
Landon Fulmer

Raffle Emcee (1:00-2:00)

 
Landon Fulmer

Selfie Photo Station (11:00-12:00)

Ticket Taker

 
Angela Santelices

Selfie Photo Station (12:00-1:00)

Ticket Taker

 
Daviana Greenberg Kye

Selfie Photo Station (1:00-2:00)

Ticket Taker

 
Mahnoor Gilani
I'd like to volunteer for this position.

Set-up Crew (Friday 1:30pm) (7)

No children please. Adults Only.

 
2 of 7 slots filled
Ana Greene
Kari Packard

Set-up Crew (Saturday 9:30am-10:30am) (5)

No children please. Adults Only.

 
1 of 5 slots filled
Donna Genelin

Silent Auction (11:00-12:00) (2)

 
All slots filled
zulima leal
Ginny Oehler

Silent Auction (12:00-1:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
zulima leal

Silent Auction (1:00-2:00) (2)

 
All slots filled
zulima leal
Kari Packard
Kari Packard

Soccer (11:00-12:00) One adult and one youth (ball runner)

 
Ernesto Bandini
1 adult

Soccer (12:00-1:00) One adult and one youth (ball runner)

 

Soccer (1:00-2:00) One adult and one youth (ball runner)

 
James O'Donoghue

Stomp & Catch (11:00-12:00)

 

Stomp & Catch (12:00-1:00)

 
Bjorn Munson/ Kim Davenport
Kim Davenport

Stomp & Catch (1:00-2:00)

 
Bjorn Munson/ Kim Davenport
Kim Davenport

Story Teller- Ticket Taker (11:00-12:00)

 
Becky Roser

Story Teller- Ticket Taker (12:00-1:00)

 
Becky Roser

Story Teller- Ticket Taker (1:00-2:00)

 
Becky Roser

Tattoos (11:00-12:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Erin Hawk
J. Hawk

Tattoos (12:00-1:00) (2)

 
All slots filled
Erin Hawk
Erin Hawk
Justine Campbell
Justine Campbell

Tattoos (1:00-2:00) (2)

 
1 of 2 slots filled
Angela Santelices

Ticket Sales (at door entrance) (11:00-12:00)

 
Isabelle ChevrayTran

Ticket Sales (at door entrance) (12:00-1:00)

 
Isabelle ChevrayTran

Ticket Sales (at door entrance) (1:00-2:00)

 
Isabelle ChevrayTran

Treasure Chest (11:00-12:00)

 
Al and Sanford
Judy Sanford

Treasure Chest (12:00-1:00)

 
Tzighie Deri

Treasure Chest (1:00-2:00)

 
Ana Pilson

Used Book Sale (11:00-12:00)

 
Bjorn Munson/ Kim Davenport
Kim Davenport

Used Book Sale (12:00-1:00)

 
Erin Shipe

Used Book Sale (1:00-2:00)

 
SHUPING KAO


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home