Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Farmington Strength & Conditioning

TC 2020 (Phase 2): Workout Groups (Soph, Jr, Sr)

Please review the available slots below and click on the button to sign up for one training time. This will be your training group for the next four weeks.  The same coach will be working with you for these four weeks.  There will be a max of 24 athletes in each training group/time slot.

*These are the fields for your two days of JAQS.  You will be lifting on the other two days in the weight room or Jungle.


*You also need to fill out this waiver  but only if you did NOT complete it for session #1


*Dates:  July 13th - Aug 6th.  Monday-Thursday

*Fee = $90 (includes t-shirt)

*Bring cash or check made out to Farmington S&C on the first day.

*Registration Deadline:  Saturday, July 11 at midnight

This sign-up will be considered your registration.  No other paper form is required. 


Farmington Strength & Conditioning COVID-19 Plan (6/29/2020)

Date: 07/13/2020 (Mon.)

Location: Farmington High School

Created by:   Scott Meier
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

7:15:am-8:00am (Field 7, South: JAQS M/W, Lift Tu/Th) (24)

 
14 of 24 slots filled
Breanne Dewilde
Nick White
Alaina Morrow
Noah Drusch
Mason Koch
Dylan Mingo
Hunter McBride
Tom Cao
Ben Welter
Jackson Karye
Josh Haram
Jaden Carlson
Isaac Ask
Max Darrington

8:00am-8:45am (Field 7, South: JAQS M/W, Lift Tu/Th) (24)

 
All slots filled
Zach Dahl
Jonathan Shrum
Wayne Keating
Gabe Garrahy
Ethan Gonczy
Charlie Duro
Luke Coolidge
Caleb Griffin
Luke Rice
Baiden Bean
Luke Walton
Frank Mooney
Cody Shoyat
Connor Todd
Derek Keehn
Erik Eversman
Will Hornblad
Charlie Pire
Jason Mrosla
Vince VonBank
Robby Conover
Ethan Stender
Braden Mohr
Owen Mikolichek

8:00am-8:45am (Field 7, South: Lift M/W, JAQS Tu/Th) (24)

 
All slots filled
Joey Mehlhorn
Aiden Richard
Tristan Olson
Parker Sinner
mitch Getting
Cade Fitzloff
Brad Farrell
Noah Kirby
Eli Perkinson
Eli might miss the first couple of days
Ryan Auge
Noah Halverson
Parker Lego
Avery Bahn
Max Bollesen
Keigan Bollesen
Carson Spelman
Dominic BEAUVAIS
Drew Jenkins
Matt Kuchera
Matt Voegel
Matt Voegel.
Eli Carlson
Tate Rusnacko
Brock Harvey
Caleb Busse

8:15am-9:00am (Field 8, North: JAQS M/W, Lift Tu/Th) (24)

 
All slots filled
Alex Berreth
Gabe Bombardier
Travis Ruesink
Kyle Hrncir
Carter Hendrickson
Joey Johnson
Travis Wilcek
Travis Wilcek
Matt Hinnenkamp
Connor Weed
Riley Feuling
Ryan Steffes
Jake Hareid
Jakob Coccarelli
Tyler Snobeck
Dylan Kaiser
David Steele
Jake Cochnauer
Brendan Ebel
Jarrod Wisdorf
Ben Buesgens
Zach Dohrmann
Sam Hoffman
Will Bassett
Austin Eldeen

8:15am-9:00am (Field 8, North: Lift M/W, Lift Tu/Th) (24)

 
17 of 24 slots filled
Tanner Olson
Bo Kriesel
Quincy Mabin
Landon Pacholl
Zach Cochnauer
Derek Poutou
Luke Harris
Tyler Weinberger
Lukas Wink
Ethan Wollin
Mason Shaver
Brock Wyandt
Kyle Newham
Cameren Ludowese
Rod Finley
Alex Racek
Richie Frimpong

8:45am-9:30am (Field 7, South: JAQS M/W, Lift Tu/Th) (24)

 
17 of 24 slots filled
Jaelin Boyd
Sydney Elrod
Rylee Eykyn
Morgan Woldt
Bronwyn Vande Kamp
Alyssa Huschka
Hannah Breunig
Maleah Scott
Marianah Scott
Kamryn Benusa
modified
Lindsey Heim
Olivia Cole
Brooke Haram
Natalie Rutz
Hannah Newman
Keyaira Hawkins
Hope Adams

8:45am-9:30am (Field 7, South: Lift M/W, JAQS Tu/Th) (24)

 
12 of 24 slots filled
Sophie Hart
Paige Kindseth
Peyton Blandin
Emma Buesgens
Abby Lund
Rosella Wille
Olivia Schultz
Ellie Mogensen
Grace Schaffer
Rachel Krebs
Taylor Berger
Tenley Voth

9:00am-9:45am (Field 8, North: JAQS M/W, Lift Tu/Th) (24)

 
21 of 24 slots filled
Ava Griffin
Bailey McCuddin
Amelia Theirl
Olivia Theirl
Julia Paduano
Maddi Springer
Ava Johnson
Maddie McGough
Kate Wolters
Lexi Hammond
Lauren Reed
Isabelle Coolidge
Annika Kosiarek
Isabella Thuras
Lily Krueger
Brynn Peckham
Sam Doherty
Kyla Maatta
Paige Ostgaard
Mia Larkin
Chloe Buchman

9:00am-9:45am (Field 8, North: Lift M/W, JAQS Tu/Th) (24)

 
15 of 24 slots filled
Kennedy Alves
Anastasia Hemann
Izabella Hemann
Reese Anderson
Tracy Gideon
Sydney Volker
Ivonne Saucier
Piper Hanley
Anna Lorenzana
Anita Van
Ella Crosby
Julia Gordon
Julia Gordon
Elise Lissick
Annika Harries
Hope Adams

9:30am-10:15am (Field 7, South: Lift M/W, JAQS Tu/Th) (24)

 
21 of 24 slots filled
Mackay Samaraka
Chase Reller
Ritter Cook
Evan Gorr
Jayden Doyle
Nolan Tadevich
Anwar Ali
Charlie DeNet
Garrett Burns
Anthony Berra
Will Baldus
Dylan Olson
Dylan Lund
Zach Braun
Austin Roberts
Will Hanson
Andrew Keeler
Ryan Sullivan
Noah Woldt
Connor Westover
Dahlton Petersen

9:45am-10:15am (Field 8, North,Lift M/W, JAQS Tu/Th) (24)

 
20 of 24 slots filled
Evann Sether
Brett Sether
Aiden Han-Lindemyer
Cole Han-Lindemyer
Austin Patterson
Caden Elsen
Hunter McBride
Heath Bailey
Korey Dahlberg
Zac Janz
Austin Hamel
Erick Moreno
Lincoln Bolton
Parker Venz
Brody Hanley
Korey Bong
Benjamin Thompson
Michael Murphy
Logan Lukasezck
Jack Savasten
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info