Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Boys Traveling Basketball

-Boys Traveling Basketball Tournament Nov 22-24

Basketball families, please choose 2 shifts per child, max of 4 shifts per family. If you need someone else to volunteer they must be 16 or older. PAY ATTENTION to where you sign up for your shift, we NEED you at that location- you maybe the only 1 of 2 working that spot. When you arrive at your location you must check in with the assistant site director. Their name will be posted at the front gate of each location.Arrive for you shift 15 minutes early. If you have any questions, you cannot fulfill your shift, or your running late; email or call Rhonda McKinney at [email protected] Times are subject to change slightly based on the organizations need.

Created by:   Rhonda McKinney
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy CST) Location Available Slot
11/22/2019
(Fri. 6:00pm - 10:00pm)
High School 

Set-Up CRHS and CRMS (8)

 
All slots filled
Misty Jones
Mason Morales/8/Black
Misty Jones
Mason Morales/8/Black
Nicholas Jacobson (2)
Miles Jacobson
Sabrina Vossen (2)
Tyler Vossen/7th white
Kersten Lindberg (2)
Parker 8 Silver

Cotton Candy Making (4)

 
All slots filled
Robert DeVries (2)
Gavin DeVries 8 Grey
Denise Lewandowski (2)
Matthew 8 White
11/23/2019 (Sat.) CRHS/AR/CRMS 

Sat Nov 23rd 7-11am Anoka Ramsey Gate 7-11am Anoka Ramsey Gate (2)

 
All slots filled
Paul Belpedio (2)
Belpedio 8 black

Sat Nov 23rd 7-11am Middle School Back Gate (2)

 
All slots filled
Anthony Palmer (2)
Japree Palmer 8 Black

Sat Nov 23rd 7-11am Middle School Front Gate (2)

 
All slots filled
Leah Opheim
Jackson Opheim 4 white
Patty Jacobs
Josey/4/white/boys

Sat Nov 23rd 7:30-11:30 am MS Consessions (3) (3)

 
All slots filled
Allison Guggisberg
William Guggisberg 6 red
Mary Babcock
Evan 6 Red
Rachel Wymore

Sat Nov 23-7-11am High School Gate (2)

 
All slots filled
Noble Rainville (2)
Brock8th Fleury

Crt 1 clock MS 7:45am-11:45am

 
Jordan Kriebel

Crt 2 clock MS 7:45am-11:45am

 
Neysha Phaneuf
Colin Phaneuf/7 White/ Coach Robinson

Crt 1 clock AR 7:45am-11:45am

 
Boys Varsity Coach O

Crt 2 clock AR 7:45am-11:45am

 
Boys Varsity Coach O

Crt 3 clock AR 7:45am-11:45am

 
Boys Varsity Coach O

Crt 4 clock AR 7:45am-11:45am

 
Boys Varsity Coach O

Floor Sweeper/Float HS 8:00am-12:00pm

 
Anthony Ammann

Floor Sweeper/Float MS 8:00am-12:00pm

 
Mikesha Lee
Jaylen B./4th Grade/Coach Green

Floor Sweeper/Float AR 8:00am-12:00pm

 
Dan Hill
Noah Hill/8th/8 White

Anoka Ramsey Gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Patty Clausen-Klutse (2)
Clausen-Klutse 8 Green

Middle School Front gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Dre Peterson
Jacoby peterson 7 black
Katrece Coleman
Khijohnn Cummings/8/Black

Middle School Back gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Chris Pinc (2)
John Pinc 7th grade B

High School Gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Nicole Plowman (2)
Taigan 7 red

Consession HS 11:30am-3:30pm (3)

 
All slots filled
Kim Petrucci
Leyton 7 Black
Cassy Anderson
Chance/8/Anderson
Ronald Conner
Raiden Conner /3rd/Red

Consession MS 11:30am-3:30pm (2)

 
All slots filled
Leah Opheim
Jackson Opheim 4 White
Patty Jacobs
Josey/4/white

Pizza Table HS 11:30am-3:30pm (3)

 
All slots filled
Jennifer R E I E R S O N
Shaun foster/7/leclair black
Pam Paul (2)
Shaun foster/7/leclair black

7:30a-11:30am HS Consessions (3)

 
All slots filled
Jerid Fearing (2)
Jerid/8th/8 white / kyle/8th/8 Gray
Drew Boe

7:30-11:30am HS Pizza Table (3)

 
All slots filled
Obediah Cooper
Faith Cooper
Kari Myhre (2)
Mason/8/Sample

Crt 1 MS 11:45 am-3:45 pm

 
Stacy Lindberg
Tallon Lindberg

Crt 2 MS 11:45 am-3:45 pm

 
Jenna Dean
Connor dean/ 3rd / red Larson

Crt 3 MS 11:45 am-3:45 pm

 
Jenna Dean
Seth dean/7 grade/ white Robbinson

Crt 1 AR 11:45 am-3:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 2 AR 11:45 am-3:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 3 AR 11:45 am-3:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 4 AR 11:45 am-3:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Floor Sweeper/Float HS 12-4pm

 
Obediah Cooper
James Cooper

Floor Sweeper/Float MS 12-4pm

 
Obediah Cooper

Floor Sweeper/Float AR 12-4pm

 
Shelly Hill
Noah 8 White

Gate AR 3:00 pm-7:00 pm (2)

 
All slots filled
Elena Lessin (2)
Niko7black

Gate HS 3:00 pm-7:00 pm (2)

 
All slots filled
Kari Berg
Oskar Berg 7 Red
Troy Mattick
Jacob/ 8 Gray

Gate Middle School Front 3:00 pm-7:00 pm (2)

 
All slots filled
Dre Peterson
Jacoby peterson 7 black
Drew Boe

Gate Middle School Back 3:00 pm-7:00 pm (2)

 
All slots filled
Zennon Krebsbach
Ezra Riehm / 3rd
Joseph Plueger

Concession Stand HS 3:30pm-7:30pm (3)

 
All slots filled
Ashley Washburn (2)
Cameron Washburn, 3rd grade, White
Jeanelle Struzyk
Kamerin 4 white, mom

Concession Stand MS 3:30pm-7:30pm (3)

 
All slots filled
Mary Babcock
Evan 6 Red
Entesar Adem
Omer Hamid/ Boys 3 white
Ryan Hostetler
Hostetler 4 red

Pizza Table HS 3:30pm-7:30pm (2)

 
All slots filled
Enock Kakuuku (2)

Crt 1 Clock HS 4:15pm-8:45pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 2 Clock HS 4:15pm-8:45pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 3 Clock HS 4:15pm-8:45pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 4 Clock HS 4:15pm-8:45pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 5 Clock HS 4:15pm-8:45pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 6 Clock HS 4:15pm-8:45pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 1 Clock MS 3:45 pm-6:45 pm

 
Raquel White
Tanner 5 red

Crt 2 Clock MS 3:45 pm-8:45 pm

 
Raquel White
Tanner 5 red

Crt 3 Clock MS 3:45 pm-8:45 pm

 
Hailey Shager

Crt 1 Clock AR 3:45 pm-8:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 2 Clock AR 3:45 pm-8:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 3 Clock AR 3:45 pm-7:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 4 Clock AR 3:45 pm-7:45 pm

 
Boys Varsity Coach O

Floor Sweeper/Float HS 4 pm-8 pm

 
Emilyse Thomas
Josiah Young 7th Grade Boys 7Red

Concession Stand/Clean HS 7:30pm-11pm (3)

 
All slots filled
Erin Gillispie (2)
Cooper Gillispie/8 gray
Tiffany Reller
Braylon/4 white

Pizza Stand/Clean HS 7:30pm-11pm (3)

 
2 of 3 slots filled
Tina Kopp
Jayden 8 white
Frank Kopp
Jayden 8 white

Concession Stand/Clean MS 7:30pm-11pm (2)

 
All slots filled
Dennis Vossen (2)
Devyn Vossen 8th White

Cotton Candy table HS 9am-1pm (2)

 
All slots filled
Mirtha Cepero
Smith 8 Sliver
Emmett Giddings
Emmett Giddings /3.grade/3 White

Cotton Candy table MS 9am-1pm (2)

 
All slots filled
Jenny Grise (2)
Brayden Grise 7 white

Cotton Candy table HS 1pm-4pm (2)

 
All slots filled
Joe Petrucci
Leyton 7 Black
Roseline Merchant

Cotton Candy table MS 1pm-4pm

 
Chamika H
Messiah, 5th grade, 5red

Cotton Candy table HS 4pm-8pm (2)

 
All slots filled
Wendy Fleisner
Cody Chambers 4 White
Renee Hostetler

Cotton Candy table MS 4pm-8pm (2)

 
All slots filled
Michael Carney
Henry Carney/3/White
Jeanelle Struzyk
Kamerin 4 white, dad

Assistant Site MS

7 am-12 pm

 
Jason Halvorson

Crt 1 clock HS 7:45am-12:00pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 2 clock HS 7:45am-12pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 3 clock HS 7:45am-12:00pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 4 clock HS 7:45am-12:00pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 5 clock HS 7:45am-12:00pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 6 clock HS 7:45am-12:00pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 1 Clock HS 12:00-4:15pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 2 Clock HS 12:00-4:15pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 3 Clock HS 12:00-4:15pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 4 Clock HS 12:00-4:15pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 5 Clock HS 12:00-4:15pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 6 Clock HS 12:00-4:15pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Clock 3 MS 7:45-11:45am

 
Neysha Planeuf
11/24/2019 (Sun.) CRHS/AR/CRMS 

Sun Nov 24th 7-11am Anoka Ramsey Gate 7-11am Anoka Ramsey Gate (2) (2)

 
All slots filled
Enock Kakuuku
Isaiah Mageto

Sun Nov 24th 7-11am Middle School Back Gate (2)

 
All slots filled
Patti Woods (2)
Jackson 4 Red

Sun Nov 24th 7-11am Middle School Front Gate (2)

 
1 of 2 slots filled
KATRECE COLEMAN
KhiJohnn/8/Red

Sun Nov 24th 7:30-11:30 am MS Consessions (3) (3)

 
All slots filled
Kambleh Russ (2)
Jason Russ
Mirtha Cepero
Smith 8 Sliver

Sun Nov 24th 7-11am High School Gate (2)

 
All slots filled
Troy Mattick
Jacob/ 8 Gray
Kari Berg
Berg Red 7

7:30a-11:30am HS Consessions (2)

 
All slots filled
Kari Lukken
Brady 7 white
Rose Merchant
Adams Totimeh 8/gray

7:30-11:30am HS Pizza Table (3)

 
All slots filled
Rachel Wymore
Wymore 6 Red
Chad Adler
CJ Adler 8th Boys BLK
Chad Adler
CJ Adler 8th Boys BLK

Crt 1 clock HS 7:45am-11:00am

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 2 clock HS 7:45am-11:00am

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 3 clock HS 7:45am-11:00am

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 4 clock HS 7:45am-11:00am

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 5 clock HS 7:45am-11:00am

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 6 clock HS 7:45am-11:00am

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 3 clock MS 7:45am-12:15pm

 

Floor Sweeper/Float HS 8:00am-12:00pm

 
Mikesha Lee
Jaylen Barnes/4th Grade/Coach Green

Floor Sweeper/Float MS 8:00am-12:00pm

 
Jenna Dean
Connor dean/ 3rd / red Larson

Floor Sweeper/Float AR 8:00am-12:00pm

 
Jennifer Thompson
Tyler Thompson 7 Red

Anoka Ramsey Gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Kari/Shad Jordan (2)
Conner Jordan/ 8 / Fluery

Middle School Front gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Wayne Thao (2)
Lincoln 5 Red

Middle School Back gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Tommy Ray
Tommy Ray
Tyler Ray 8 silver

High School Gate 11a-3pm (2)

 
All slots filled
Danielle Fakler
Chase Fakler/7/Le Clair
Isaiah Mageto

Consession HS 11:30am-3:30pm (2)

 
1 of 2 slots filled
Kari Lukken
Brady Lukken 7white

Consession MS 11:30am-3:30pm (2)

 
All slots filled
Alissa Knutson
Jaxon Knutson/3 white
MONCONJAY KIAWOIN
Archie Korpu/ 4th grade/Boys 4 Red

Pizza Table HS 11:30am-3:30pm (3)

 
All slots filled
Chamika Hampton
Messiah, 5th, 5red
Georgia Korsah (2)
Chris 8 White

Crt 1 Clock HS 11:00-2:30pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 2 Clock HS 11:00-2:30pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 3 Clock HS 11:00-2:30pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 4 Clock HS 11:00-2:30pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 5 Clock HS 11:00-2:30pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Crt 6 Clock HS 11:00-2:30pm

 
Tom Weko
Varsity Girls Coach Weko

Floor Sweeper/Float HS 12-4pm

 
Shane Thompson

Floor Sweeper/Float MS 12-4pm

 

Floor Sweeper/Float AR 12-4pm

 
Emilyse Thomas
Josiah Young 7th Grade Boys 7Red

Concession/Clean MS 3:30-7 (2)

 
All slots filled
Tiffany Reller
Braylon 4 white
Monconjay Kiawoin
Archie Korpu 4th 4Red

Concession/Clean HS 3:30-7 (2)

 
All slots filled
Christy Otte (2)
Jeremy Otte 7 Red

Pizza Table/Clean HS 3:30-7 (2)

 
All slots filled
Jerry Freeman Sr (2)
Jerry Freeman Jr

Crt 1 Clock HS 2:30-5:30pm

 
Tom Weko

Crt 2 Clock HS 2:30-5:30pm

 
Tom Weko

Crt 3 Clock HS 2:30-5:30pm

 
Tom Weko

Crt 4 Clock HS 2:30-5:30pm

 
Tom Weko

Crt 5 Clock HS 2:30-5:30pm

 
Tom Weko

Crt 6 Clock HS 2:30-5:30pm

 
Tom Weko

Cotton Candy table HS 9am-1pm (2)

 
All slots filled
Jeanelle Struzyk
Isaiah 4 white mom
Love Blayee
Aloysius 8 Red

Cotton Candy table MS 9am-1pm (2)

 
All slots filled
Jeanelle Struzyk
Isaiah 4 white dad
Wendy Fleisner
Cody Chambers 4 White

Cotton Candy table HS 1pm-4pm (2)

 
1 of 2 slots filled
Entesar Adem
Ansar Hamid , Omer Hamid/ 3rd grade / Boys 3 white

Cotton Candy table MS 1pm-4pm (2)

 
1 of 2 slots filled
Love Blayee
Aloysius 8 Red

Crt 3 Clock MS 7:45am-11:45am

 
Nathaniel Garty
Aloysius 8 Red

Crt 1 clock MS 7:45am-12:15pm

 
Hailey Shager

Crt 2 clock MS 7:45am-12:15pm

 
Erin Fitzsimmons

Crt 1 clock AR 7:45am-12:15pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 2 clock AR 7:45am12:15pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 3 clock AR 7:45am-12:15pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 4 clock AR 7:45am-12:15pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 1 MS 12:15pm-4:45pm

 
Hailey Shager

Crt 2 MS 12:15pm-4:45pm

 

Crt 3 MS 12:15pm-4:45pm

 
Eric Guggisberg
William Guggisberg 6 red

Crt 1 AR 12:15pm-4:45pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 2 AR 12:15pm-4:45pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 3 AR 12:15pm-4:45pm

 
Boys Varsity Coach O

Crt 4 AR 12:15pm-4:45pm

 
Boys Varsity Coach O
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service