American Dance Academy

Recital 2019 Stage Mom Volunteer List

This is the sign up for Stage Moms on Friday or Saturday of the Recital. It is separated by class/level, and all Friday volunteers needed are listed first, followed by all Saturday volunteers needed. If your class stage moms are already full, please consider signing up for another class to help out!  Thank you!

Location: St Mark's High School

Created by:   Darlene Cummings
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Date (mm/dd/yyyy EDT)

Monday 3:15-4:15 PS Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Debbie Coviello
Stacey Marks

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
All slots filled
Sue Collins
Basia Es

Monday 4:15-5:15 Child Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Danielle DeCarlo
Danielle DeCarlo
Sarah Rigby

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
1 of 2 slots filled
Katie Matthews

Monday 5:15 Hip Hop 5-7

This will be students ONLY in Hip Hop and no other class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)

 
Christina Toth
Sienna's mom

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)

 

Monday 6 pm Hip Hop 8-12

This will be students ONLY in Hip Hop and no other class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)

 
Alysia Cole

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)

 
Debbie Frampton

Monday 8:15 Hip Hop Intermediate

This will be students ONLY in hip hop and no other class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)

 
Debbie Frampton

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)

 
Lynn Kelly

Tuesday 4:30 Level 1 Class

This will be Level 1 and girls ONLY in Beg Lyrical

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Stephanie Heist
Christina Willis

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
All slots filled
Henna Pryor
Lindsay Carmine

Tuesday 5-6:30 Elem 1/Jazz 1 Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Lisa Boyer
Deanna Bledsoe
Alana

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
All slots filled
Shannon Protas
Kristen Bastianelli

Tuesday 6:30 Level 2 Class

This will be Level 2 and girls ONLY in Int HH

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Kristen Derasmo
Lyndsey Ferrara

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
All slots filled
Lyndsey Ferrara
Lynn Kelly

Wednesday 5-6:30 Elem2/Jazz 2 Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
1 of 2 slots filled
Sunetra Chakraborty
Ankita

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
1 of 2 slots filled
Alisha Roberts

Wednesday Level 3 Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 

Saturday 9-10 PS I Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Valerie Wright
Amber Tos
Amber Tos

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 
1 of 2 slots filled
Amber Tos
Amber Tos

Saturday 10-11 PS 2 Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Kristen Bastianelli
Meghan Pallante

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 

Saturday 11-12 Child Class

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)
(2)

 
All slots filled
Kerry Halbedl
Annie Halbedl
Ashley Eisner
Brooke (PS2 class)

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)
(2)

 

Boys

all boys are ONLY in the First Half- will be done at intermission

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)

 

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)

 
Helene Neidig
Switching days

Level 4/5

05/10/2019
(Fri, 6:30pm)

 

05/11/2019
(Sat, 2:00pm)

 


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home