Bella Vista Track and Field Volunteers

Sacramento Meet of Champions Student Volunteers

Date: 04/20/2019 (Sat.)

Time: 10:00am - 8:30pm PDT

Location: American River College

Created by:   David Unterholzner
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

High Jump Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (2)

Replace high jump bar

 
All slots filled
Trinity Godschalk
Emily Woosley

High Jump Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (2)

Replace high jump bar

 
All slots filled
Sarah Unterholzner
Colby Jensen

Pole Vault Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (2)

Replace pole vault bar

 
All slots filled
Caitlyn Browning
Dellaney Wagner

Pole Vault Invitational Session (3:00 pm to 8:00 pm) (2)

Replace pole vault bar

 
All slots filled
Caitlyn Browning
Dellaney Wagner

Long Jump Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (5)

Help rake sand pit, record wind readings, measure jumps, work performance board

 
All slots filled
Cade DePeel
Lily Torpey
Jeremiah Schurr
Kyle Dinin
Joaquin Cabatingan

Long Jump Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (5)

Help rake sand pit, record wind readings, measure jumps, work performance board

 
All slots filled
Dennis Strelchik
Cade DePeel
Isabelle Rasmussen
Jeremiah Schurr
Joaquin Cabatingan

Triple Jump Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (5)

Help rake sand pits, record wind readings, measure jumps, work performance board

 
All slots filled
Parsa Ahmadi
Stephan Delagrande
Aaron Li
Kevin Sunzeri
Edward Biddlecomb

Triple Jump Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (5)

Help rake sand pits, record wind readings, measure jumps, work performance board

 
All slots filled
Rachel Radcliff
Abigail Rasmussen
Isabelle Rasmussen
Spencer Cochran
Grace Holmes

Shot Put Open Session (10:00am to 4:00 pm) (4)

Help retrieve shots, measure throws, work performance board

 
All slots filled
Eva Arango-Webb
Aldino Haskovic
Christopher Gilmer-Wren
Will Snider

Shot Put Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (4)

Help retrieve shots, measure throws, work performance board

 
All slots filled
Eva Arango-Webb
Aldino Haskovic
Christopher Gilmer-Wren
Will Snider

Discus Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (4)

Help retrieve discus, measure throws, work performance boards

 
All slots filled
Sherri Harlow (2)
Sheri & Cody
Jacob Norton
Reyna Dismukes

Discus Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (4)

Help retrieve discus, measure throws, work performance board

 
All slots filled
Jacob Norton
Bruce Marlatt
Natalie Dinin
Dominique Wilbon

Results Runner Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (2)

Take results to announcer, awards table and hang on results board

 
All slots filled
Ashleigh Mitchell
Ashleigh Mitchell
Jared Heinrich

Results Runner Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (2)

Take results to announcer, awards table and hang on results board

 
All slots filled
Emily Woosley
Mackenzie Keith

Weights and Measures Open Session (10:00 am to 4:00 pm)

Assist the implement official and take shots/discus' to event site

 
Connor Yep

Weights and Measure Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm)

Assist the implement official and take shots/discus' to event site

 
Connor Yep

Data Input Open Session (10:00 am to 4:00 pm) (2)

Enter field event results into computer

 
All slots filled
Cody DePeel
Kathleen O'Brien

Data Input Invitational Session (4:00 pm to 8:00 pm) (2)

Enter field event results into computer

 
All slots filled
Kathleen O'Brien
William Lorence


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home

NO SLOTS AVAILABLE. SIGN UP IS FULL.