Event Sign Up

2019 BV Track and Field Event Sign Up

Date: 02/07/2019 (Thu.)

Location: Bella Vista High School

Created by:   David Unterholzner
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

Girls' 100 Meters

 
15 slots filled - more available
Ashleigh Mitchell
Isabelle Rasmussen
Zoe Pantis
Nicole Davidoff
Caitlyn Alvarado
Kyra Scala
Audriana Daniels
Keila Debia
Katy O'Brien
Emma Barthel
Mackenzie Keith
Shae Wright
Grace Holmes
Julia Mannerino
Zipporah Robinson

Boys' 100 Meters

 
26 slots filled - more available
Cameron Anderson
Westley Greene
Colby Jensen
Kayden Copley
Kayden Copley
Vincent Romano
Seth Anderson
Gabriel Carrillo
Crishon Carter
Jacob Butler
Tyler White
Gabriel Carrillo
Travis Parino
Eric Chang
Dennis Strelchik
Andrew Madrigal
Jason Knight
Hunter Mello
Joshua Joab
Cade DePeel
Jake Chow
Joaquin Cabatingan
Evan Huang
Elijah Shaw
Julian Dinneny
Michael Kopitske
May not do too good cause I have a ton of injuries and don’t have spikes yet

Girls' 200 Meters

 
11 slots filled - more available
Zoe Pantis
Nicole Davidoff
Caitlyn Alvarado
Kyra Scala
Audriana Daniels
Haley Bartlett
Katy O'Brien
Emma Barthel
Susanna Ball
Julia Mannerino
Sidnee Boyd

Boys' 200 Meters

 
23 slots filled - more available
Westley Greene
Jeremiah Schurr
Vincent Romano
Seth Anderson
Gabriel Carrillo
Crishon Carter
Josue Mendez
Reid Wallace
Travis Parino
Eric Chang
Andrew Madrigal
Joshua Joab
Cade DePeel
Jake Chow
Joaquin Cabatingan
Evan Huang
Elijah Shaw
Julian Dinneny
Jared Heinrich
JOsue Mendez (4)

Girls' 400 Meters

 
6 slots filled - more available
Sarah Unterholzner
Zoe Pantis
Eliza Trump
Susanna Ball
Hannah Gow
Sidnee Boyd

Boys' 400 Meters

 
18 slots filled - more available
Cameron Anderson
Kayden Copley
Jeremiah Schurr
Vincent Romano
Crishon Carter
Michael Kopitske
Paul Cary
Reid Wallace
Jared Heinrich
Ethan Black
Cade DePeel
Nick Kopitske
Elijah Shaw
Julian Dinneny
Sean Lacey
JOsue Mendez (2)
Jaxon Barry
I want to try this.

Girls' 800 Meters

 
14 slots filled - more available
Ashleigh Mitchell
Natalie Dinin
Alissa Macloon
Leila Swenson
Eliza Trump
Susanna Ball
Shaelyn Crichton
Joey Grafton
Audrey Brenner
Lucia Hernandez
Hannah Gow
Abby Rasmussen
Sidnee Boyd
Audrey Brenner

Boys' 800 Meters

 
11 slots filled - more available
Cameron Anderson
Jeremiah Schurr
Jonathan Norton
Paul Cary
Edward Biddlecomb
Nick Kopitske
Jacob Crummett
Hunter Lee
Sean Lacey
Spencer Cochran
William Lorence

Girls' 1600 Meters

 
9 slots filled - more available
Natalie Dinin
Alissa Macloon
Leila Swenson
Priya Shah
Shaelyn Crichton
Joey Grafton
Audrey Brenner
Lucia Hernandez
Audrey Brenner

Boys' 1600 Meters

 
10 slots filled - more available
William Lorence
Jacob Norton
Zachary Conwell
Edward Biddlecomb
Gilbert Sanchez
Ethan Black
Jacob Crummett
Cody DePeel
Spencer Cochran
Sean Lacey

Girls' 3200 Meters

 
6 slots filled - more available
Natalie Dinin
Alissa Macloon
Leila Swenson
Priya Shah
Chloe Baade
Joey Grafton

Boys' 3200 Meters

 
4 slots filled - more available
William Lorence
Zachary Conwell
Spencer Cochran
Sean Lacey

Girls' 100 Hurdles

 
9 slots filled - more available
Caroline Gross
Sarah Unterholzner
Isabella Chilcutt
Rachel Rogers
Shae Wright
Caitlyn Browning
Grace Holmes
Susanna Ball
Nicole Davidoff

Boys' 110 Hurdles

 
3 slots filled - more available
Colby Jensen
Paul Cary
Daniel Tkachuk

Girls' 300 Hurdles

 
6 slots filled - more available
Sarah Unterholzner
Isabella Chilcutt
Eliza Trump
Haley Bartlett
Rachel Rogers
Grace Holmes

Boys' 300 Hurdles

 
1 slot filled - more available
Daniel Tkachuk

Girls' High Jump

 
3 slots filled - more available
Sarah Unterholzner
Isabella Chilcutt
Susanna Ball

Boys' High Jump

 
4 slots filled - more available
Cameron Anderson
Colby Jensen
Ryan Stephens
Jose Montano

Girls' Pole Vault

 
9 slots filled - more available
Caitlyn Browning
Audriana Daniels
Keila Debia
Trinity Godschalk
Rachel Rogers
Hannah Van Orman
Katy O'Brien
Dellaney Wagner
Shae Wright

Boys' Pole Vault

 
6 slots filled - more available
Colby Jensen
Saeid Khoshnoodi
Kyle Dinin
Brian Coker
Andrew Madrigal
Matthew Madrigal

Girls' Long Jump

 
10 slots filled - more available
Lillian Torpey
Isabelle Rasmussen
15 8 jumped last year
Zoe Pantis
Kyra Scala
14 7/8 longest
Audriana Daniels
Haley Bartlett
Emma Barthel
Mackenzie Keith
Julia Mannerino
Joey Grafton

Boys' Long Jump

 
10 slots filled - more available
Cameron Anderson
Jeremiah Schurr
Vincent Romano
Kyle Dinin
Jason Knight
Tyler White
Dennis Strelchik
Joshua Joab
Daniel Tkachuk
Joaquin Cabatingan

Girls' Triple Jump

 
3 slots filled - more available
Caroline Gross
Lillian Torpey
Joey Grafton

Boys' Triple Jump

 
2 slots filled - more available
Dennis Strelchik
Jason Knight

Girls' Shot Put

 
5 slots filled - more available
Eva Arango-webb
Doninique Wilbon
Regina Aka
Juliette Renslo
Julia Mann

Boys' Shot Put

 
6 slots filled - more available
Jason Matthews
Chris Balderas
Aldino Haskovic
Christopher Gilmer-Wren
Nick Hvidsten
Will Snider

Girls' Discus

 
4 slots filled - more available
Eva Arango-webb
Regina Aka
Juliette Renslo
Julia Mann

Boys' Discus

 
6 slots filled - more available
Jason Matthews
Chris Balderas
Aldino Haskovic
Christopher Gilmer-Wren
Nick Hvidsten
Will Snider


©2019 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home