Please Note: We've updated our Privacy Policy to provide more info on our usage of your data. View Now
Houston Sonics Youth Track Club

Volunteers for Annual Sonics Relays

The 24th annual Sonics Relays youth track meet will be held on Saturday, May 12 at Klein Memorial Stadium. This is one of the larger meets on our district schedule and it takes a strong volunteer effort for it to be successful. We are asking that all the members of our Sonics family come out and help us make this happen! Details on the meet can be found here: http://find.aausports.org/play/event-files/flyers/edaf59ef-6b2d-4b95-b705-a00ecf4e47f8_flyer.pdf

Created by:   Robert Mayer
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (CDT) Available Slot
05/11/2018 (Fri.) 10:00am - 2:00pm  

Pickup Concession Supplies (3)

 
1 of 3 slots filled
Jackie Cooper
2:00pm - 4:00pm  

Prepare Pre-registration Packets (3)

 
1 of 3 slots filled
Tomeka Burgess
4:00pm - 7:00pm  

Stock Concession Stand (3)

 
6:00pm - 8:00pm  

Organize Awards (3)

 
1 of 3 slots filled
Andrette Kithe

Create Signs (2)

 
1 of 2 slots filled
Tomeka Burgess
05/12/2018 (Sat.) 7:00am - 10:00am  

Spectator Gate (2)

 
All slots filled
Chalita Powell
Monica Jaynes
7:00am - 11:00am  

Team Registration (10)

 
7 of 10 slots filled
Jackie Cooper
Tomeka Burgess
Sharon Fletcher
Yvette Thompson
Pam Farris
Mahalia Reed
Steve Primm

Athlete Gate

 
Robert Lett
7:00am - 6:00pm  

Clerk of Course

 
Jessica Ohanaja

Security (2)

 
All slots filled
Arthur Jones
John Siverand
7:30am - 11:30am  

Ticket Sales

 
Jackie Cooper
7:30am - 12:30pm  

Meet Announcer

 
Sherman Parker

Concessions (5)

 
All slots filled
Barbara Lett
June Hightower
Xavier Bolton
Greg Bolton
Larry Cooper
8:00am - 12:00pm  

Long Jump Officials (3)

 
2 of 3 slots filled
Floyd White
Nakia Reed

Shot Put Officials (3)

 
2 of 3 slots filled
Stacy Smith
Mechelle Brent

Discus Officials (3)

 
1 of 3 slots filled
Mechelle Brent
8:00am - 1:00pm  

Finish Line Recorder (2)

 
All slots filled
Latoya Franklin
Andrette Kithe

Timer (w/multi timer watch) (3)

 

Finish Line Lane Placers (10)

 
2 of 10 slots filled
Kayla Wall
Toni Woods

Medical Personnel

 
Monica Siverand

Heat Former (3)

 
1 of 3 slots filled
Renita Watts

Starter

 
Goldy Jackson

Tent Chaperone

 
Michael Williams
8:30am - 11:30am  

Water for Athletes

 
Aisha Shahid
8:30am - 1:00pm  

Awards Clerk (3)

 
All slots filled
Robert Mayer
Sandra Lollie
Laura Jones
10:00am - 1:00pm  

Spectator Gate (2)

 
All slots filled
John Barras
Taneka McClain
I work after the meet at 5 so you can pretty much put me wherever needed before I go.
11:00am - 2:30pm  

Athlete Gate

 
11:30am - 2:30pm  

Water for Athletes

 
Rebecca Bergeron
11:30am - 4:00pm  

Ticket Sales

 
Shavon Barras
12:00pm - 4:00pm  

Long Jump Officials (3)

 
12:30pm - 6:00pm  

Meet Announcer

 
Sherman Parker

Concessions (5)

 
1:00pm - 4:00pm  

Spectator Gate (2)

 
1 of 2 slots filled
Steve Primm
1:00pm - 6:00pm  

Finish Line Recorder (2)

 
All slots filled
Andrette Kithe
JOSH AMEZOLA

Timer (w/multi timer watch) (3)

 

Finish Line Lane Placers (10)

 
1 of 10 slots filled
Latoya Franklin

Medical Personnel

 

Heat Former (3)

 

Awards Clerk (3)

 
All slots filled
Robert Mayer
Sandra Lollie
Laura Jones

Starter

 
Goldy Jackson

Tent Chaperone

 
2:30pm - 6:00pm  

Athlete Gate

 

Water for Athletes

 
Kayla Wall


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home