WSY Swimming

Long Course Classic 2022, June 9-12, 2022

Thank You in advance for volunteering to assist us with our great event at Bucknell University.  If you have questions text Mike 717 514 2287

Meet Information is here: https://www.wsyswim.org/events/ 

Meet Referee: Tiffany Epoca

Meet Timeline is here: https://bit.ly/38GxoZC

 

Bucknell University- KINNEY NATATORIUM, KENNETH LANGONE ATHLETIC CENTER, BUCKNELL UNIVERSITY, LEWISBURG, PA 17837

Created by:   G. Michael Gobrecht
 
Already signed up? You can change your sign up.
Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Colorado Timing Console
06/09/2022 (Thu.) Thursday Eve Session: 4:30pm Warm-Up | 5:30pm Start  5:00pm - 8:30pm  

Colorado Timing

Need Experience

 
Garri Ann Hearn
Garri Ann Hearn

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
All slots filled
Katrina Ardire
Ernesto Solana
USS: S&T, CJ, AO. Y: L2

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
6 of 20 slots filled
Mary Colman
S and T (HAC)
Miller Karen
S&T
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
CARL AUWARTER
UDAC - SR
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)
David Acker
Usa starter apprentice; yl2

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 
1 of 2 slots filled
Janet Butterfield
Janet Butterfield

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
13 of 19 slots filled
Danielle Carmella
Shiree Radie
Lee Rubin UDAC
Myla Groh
Elizabeth Bolden - CVAC
Alison Ordonez
Yaoli Xiong
Pete Cheplick
Jonathan Wozniak
Jennifer Valvano
Lori Tassinari
Jon Bobalik
DSA
Brian And Anna Ardire (2)
HAC

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
All slots filled
Patti Serfass
Matt Hearn
Matt Hearn
06/10/2022 (Fri.) Friday 12 and Under Session 7am Warm-Up | 8:15pm Start  7:45am - 12:01pm  

Colorado Timing

Need Experience

 

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
1 of 2 slots filled
Katrina Ardire

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
7 of 20 slots filled
Matt Feehery
USA S+T / Y L2
Colby Hollinger
USA S&T apprentice (HAC)
Mary Colman
S and T (HAC)
Amanda Hollinger
USA HAC apprentice S&T #6
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
Kristin Seibert
HAC S&T Apprentice #3
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 
1 of 2 slots filled
Janet Butterfield

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 
1 of 2 slots filled
Justin Zochowski

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
9 of 19 slots filled
Brooke McDermott
Myla Groh
Eric Laws - CVAC
Rob Grayston
Greg Sullivan
Jackie Hunt
Kerry Schultz
Meredith Hung
WCAY
Casey Houde
Kristen Ellis
BLUE

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
Friday 13 and Over Girls: 11:15am Warm-Up | 12:30pm Start  12:30pm - 4:00pm  

Colorado Timing

Need Experience

 
Jill Roeting
Jill Roeting

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
All slots filled
Ernesto Solana
USS: S&T, CJ, AO. Y: L2
John Fletcher
AO/MD

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
8 of 20 slots filled
David Acker
USA Apprentice Starter, YL2
Meg Sargent
USS SR, YL2
Jennifer Valvano
USA S&T
CARL AUWARTER
UDAC - SR
Steve Evans
Apprentice starter
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)
Tiffany Murphy
Ref Trainee/Starter/S&T
Kerry Dolan
YL2, USA apprentice starter

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 
1 of 2 slots filled
Janet Butterfield
Janet Butterfield

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 
All slots filled
Miller Karen
DSA
Maggie Heyer
Maggie Heyer DSA

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
11 of 19 slots filled
Steve Swindler
Erica Lucas
TOPS
Myla Groh
Brad/Darcy Cramer - CVAC
Margy Gamble
Kristen Harlan
Daniel Davis
Tyler Wry
Cindy Keegan
DSA
Amy McNamara
Kari Beaton
WCAY
Erin Ross

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
Friday 13 and Over Boys: 4:15pm Warm-Up | 5:30pm Start  5:30pm - 8:20pm  

Colorado Timing

Need Experience

 
Garri Ann Hearn
Garri Ann Hearn

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
8 of 20 slots filled
Ernesto Solana
USS: S&T, CJ, AO. Y: L2
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
BRIAN KING
DR - PAAC
David Kidder
S&T
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)
Carina Messenlehner
SR-EMAC
Inga Ivanchikov Ivanchikov
S&T, XS
Jon Moul
USA Level 1

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 
1 of 2 slots filled
Janet Butterfield
Janet Butterfield

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 
1 of 2 slots filled
Mark Brace

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
11 of 19 slots filled
Will Sargent
UMLY
Myla Groh
Cristine Santos - CVAC
Kris Stanczewski
Pletz Family
Rebecca Miller
BLUE
David Carey
BLUE
Greg Ehret
Robert Oliver
TOPS
Kerry De Vries
Lilly Moul
Gross Family

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
1 of 2 slots filled
Matt Hearn
Matt Hearn
06/11/2022 (Sat.) Saturday 12 and U session: 7am Warm-Up | 8:15am Start  7:45am - 12:01pm  

Colorado Timing

Need Experience

 

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
1 of 2 slots filled
Katrina Ardire

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
9 of 20 slots filled
Matt Feehery
USA S+T / Y L2
Colby Hollinger
USA S&T apprentice (HAC)
Mary Colman
S and T (HAC)
Mike Schwartz
Andy Miller
Andy Miller - DR
Kara Capriotti
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
Kristin Seibert
HAC S&T Apprentice #4
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 
1 of 2 slots filled
Julie Buhrman

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
9 of 19 slots filled
Arti Verma
HAC
Myla Groh
Thais Boland - CVAC
Matt Cecere
UDAC
Laura Graver
Guoli Zhao
Rachel Strucko
Casey Houde
Kristen Ellis
BLUE
Ling Lin

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
Saturday 13 and Over Girls: 12 noon Warm-Up | 1:15pm Start  12:45pm - 4:30pm  

Colorado Timing

Need Experience

 
Jill Roeting
Jill Roeting

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
1 of 2 slots filled
Adriene Mellinger

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
10 of 20 slots filled
David Acker
USA Apprentice Starter, YL2
Ernesto Solana
USS: S&T, CJ, AO. Y: L2
Gwenn Lochstet
SR
Andy Miller
Andy Miller - DR
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
CARL AUWARTER
UDAC - SR
Steve Evans
Apprentice starter
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)
Tiffany Murphy
Ref Trainee/Starter/S&T
Eric Lochstet
XR

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 
All slots filled
Megan Fox
Pikk-Nga Haas

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 
1 of 2 slots filled
Miller Karen

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
9 of 19 slots filled
Will Sargent
UMLY
Olessia Caracci
Sue/Lynn Gerlinski/Painter
Brad Rothberg
UDAC
Nathan Jameson
Andrew Furman
Anne Crew
TOPS
Tim Lin
Jenny Benson

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
Saturday 13 and Over Boys: 4:30pm Warm-Up | 5:45pm Start  5:15pm - 9:00pm  

Colorado Timing

Need Experience

 
Garri Ann Hearn
Garri Ann Hearn

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
1 of 2 slots filled
Ernesto Solana
USS: S&T, CJ, AO. Y: L2

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
7 of 20 slots filled
Meg Sargent
USS SR, YL2
Andy Miller
Andy Miller - DR
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
BRIAN KING
DR - PAAC
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)
Carina Messenlehner
SR-EMAC
Inga Ivanchikov Ivanchikov
S&T, XS

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 
1 of 2 slots filled
David Cowart

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 
1 of 2 slots filled
Mark Brace

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
6 of 19 slots filled
Myla Groh
Myla/Jeremy Groh - CVAC
Sandy Witmer
Kim Braadt
Craig Rohrbaugh
TOPS Swimming
Bernie Pence
Nicholas Tufillaro for Bernie Pence TOPS
Jennifer Conaty
DSA

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
1 of 2 slots filled
Matt Hearn
Matt Hearn
06/12/2022 (Sun.) Sunday AM Session: 8am Warm-Up | 9:15am Start  8:45am - 1:00pm  

Colorado Timing

Need Experience

 
Garri Ann Hearn
Garri Ann Hearn

Administrative Official (AO) (2)

Need Certification

 
1 of 2 slots filled
Adriene Mellinger

Meet Officials (20)

Please list highest level of certification

 
8 of 20 slots filled
Gwenn Lochstet
SR
Meg Sargent
USS SR, YL2
Tiffany Epoca
Tiffany Epoca (MR)
Kathy Butler
Kathy Butler - Starter
Brian Lehan
Brian Lehan (DR)
Inga Ivanchikov Ivanchikov
S&T, XS
Eric Lochstet
XR
Mike Malmstrom

Hy-Tek Meet Management Computer (2)

Need Experience

 

Runners (2)

Get times when needed + Results Posting

 

Timers (18 per session) (19)

Please list your Team Name

 
6 of 19 slots filled
Will Sargent
UMLY
Or Rogovin
Sara Solomon
Amorim Family
Amy Gorman
Jenny Benson

Safety Marshall (2)

Monitor Pool Deck (Check in with Meet Director for more instructions)

 
1 of 2 slots filled
Matt Hearn
Matt Hearn
©2022 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |