Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Virginia Youth Hockey Association

Marwick Volunteers 2020

The Erik Marwick Memorial Squirt B Hockey Tournament is fully run by volunteers.  In order to guarantee success, please sign up for what you can. Anyone over the age of 16 is welcome to help in the concession stand.

Thank you!

Created by:   Allison Kreibich
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (CST) Available Slot
02/20/2020 (Thu.)   2:00pm - 4:00pm  

Set up (6)

 
All slots filled
Amy Klima
Michelle Morrison
Jeff Marolt
Catie Petrack
Janelle Greschner
Ashley Miettunen-Pittman
02/21/2020 (Fri.)   3:00pm - 5:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Amy Marolt
Amy Marolt
Rick Or Mell Stickney
Catie Petrack
3:00pm - 5:00pm  

Concession Stand (5)

 
All slots filled
Amy Klima
Michelle Morrison
Michelle Hoffman-Robinson
Erica Dimberio
Laura Lamppa
Back  4:30pm - 6:00pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Gina Anderson

Announcer/Stat Book

 
Alyson/Chris Bialke

Time Clock

 
Janelle Greschner
  5:00pm - 7:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Rick Or Mell Stickney (2)
Krystallee HUsemoller
5:00pm - 7:00pm  

Concession Stand (5)

 
All slots filled
Amy Or Jeff Marolt
Rob Pecchia
Rob or Renae
Lauren/Sean Pipkin
Sam Foster
Aphten Helmle
Main  5:15pm - 6:45pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Chrissy Bartovich
Tom
Jeff Marolt

Announcer/Stat Book

 
Chrissy Bartovich

Time Clock

 
Davis Lamppa
Back  6:00pm - 7:30pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Michelle Morrison

Announcer/Stat Book

 
Erica Dimberio

Time Clock

 
Amy Klima
Main  6:45pm - 8:15pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Bruce Sirotiak
JC & NAOMI WRIGHT

Announcer/Stat Book

 
Kelly Amundson
Roger

Time Clock

 
Ashley Miettunen-Pittman
  7:00pm - 9:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Amy Klima
Erica Dimberio
Nicole Long
7:00pm - 9:00pm  

Concession Stand (5)

 
All slots filled
Sam Foster
Kaari volunteering for Sam Foster
Alyson/Chris Bialke
Kelly Amundson
Leah Sirotiak
Chrissy Bartovich
Back  7:30pm - 9:00pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Rick Or Mell Stickney

Announcer/Stat Book

 
JC & NAOMI WRIGHT

Time Clock

 
Luke Olson
Main  8:15pm - 9:45pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Chad Robinson
Emily Major
Emily or Justin

Announcer/Stat Book

 
Kelly Amundson
Roger

Time Clock

 
02/22/2020 (Sat.)   7:00am - 9:00am  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Krystallee HUsemoller
Catie Petrack
Gina Anderson
7:30am - 9:30am  

Concession Stand (5)

 
All slots filled
Amy Klima
Michelle Morrison
Michelle Hoffman-Robinson
Jeff Marolt
Amy or Jeff
Luke Olson
Sheena Olson
Back  8:30am - 10:00am  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Gina Anderson

Announcer/Stat Book

 
Kyle Colbert

Time Clock

 
Bruce Sirotiak
Main  9:00am - 10:30am  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Catie Petrack
Nick Petrack
Lauren/Sean Pipkin

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
JC & NAOMI WRIGHT
  9:00am - 11:00am  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Gina Anderson
Nicole Long
Kori Meskill
9:30am - 11:30am  

Concession Stand (5)

 
All slots filled
Erica Dimberio
Sam Foster (2)
Jon and Sam Foster
Sandi Sersha
Michelle Morrison
Back  10:00am - 11:30am  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Marc Sandnas

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Amy Klima
Main  10:30am - 12:00pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Chad Robinson
JC & NAOMI WRIGHT

Announcer/Stat Book

 
Janelle Greschner

Time Clock

 
Kyle Colbert
  11:00am - 1:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Lauren/Sean Pipkin
Leah Tveit
Aphten Helmle
Back  11:30am - 1:00pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Eric Lamke
Eric or jodi

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Marc Sandnas
  11:30am - 1:30pm  

Concession Stand (5)

 
4 of 5 slots filled
Kelly Surla
Dani Westling
Dave Surla
Kris Wudinich
Main  12:00pm - 1:30pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Michelle Morrison
Chad Robinson

Announcer/Stat Book

 
JC & NAOMI WRIGHT

Time Clock

 
Janelle Greschner
Back  1:00pm - 2:30pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Gina Anderson

Announcer/Stat Book

 
Derek Tveit

Time Clock

 
Marc Sandnas
  1:00pm - 3:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Laura Lamppa
Ashley Miettunen-Pittman
Kelly Amundson
Main  1:30pm - 3:00pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Chad Robinson
Rob Pecchia
Rob or Renae

Announcer/Stat Book

 
Chrissy Bartovich

Time Clock

 
Davis Lamppa
  1:30pm - 3:30pm  

Concession Stand (5)

 
All slots filled
Sam Foster
Kaari volunteering for Sam Foster
Leah Sirotiak
Leah Tveit
Gina Anderson
Emily Major
Back  2:30pm - 4:00pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Erica Dimberio

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Main  3:00pm - 4:30pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Chad Robinson
Lauren/Sean Pipkin

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Luke Olson
  3:00pm - 5:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Rob Pecchia (2)
Rob and Renae
Brandon Simat
Or Erin
3:30pm - 5:30pm  

Concession Stand (5)

 
3 of 5 slots filled
Leah Tveit
Alyson Bialke
Emily Major
Back  4:00pm - 5:30pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Jeff Marolt

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Main  4:30pm - 6:00pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Lauren/Sean Pipkin
Bruce Sirotiak

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Luke Olson
  5:30pm - 7:30pm  

Concession Stand (5)

 
Back  6:00pm - 7:30pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Eric Lamke
Eric or jodi

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Main  6:15pm - 7:45pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Eric Lamke (2)
Eric or jodi

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
02/23/2020 (Sun.) Main  8:00am - 9:30am  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Marc Sandnas
Eric Lamke

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
  8:00am - 10:00am  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Kori Meskill (2)
Sam Foster

Concession Stand (5)

 
3 of 5 slots filled
Luke Olson
Sheena Olson
Rob Pecchia
Rob or Renae
Catie Petrack
Back  8:15am - 9:45am  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Eric Lamke
Eric or Jodi

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Main  9:30am - 11:00am  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Kori Meskill
Jason
Eric Lamke
Eric or jodi

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
  9:30am - 11:30am  

Concession Stand (5)

 
4 of 5 slots filled
Aphten Helmle
Catie Petrack
Nicole Long
Alyson Bialke
Back  9:45am - 11:15am  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Brandon Simat

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
  10:00am - 12:00pm  

Registration/Raffle Table (3)

Winners 2/23 @ 11am

 
All slots filled
Kori Meskill (2)
Leah Tveit
11:30am - 1:30pm  

Concession Stand (5)

 
3 of 5 slots filled
Janelle Greschner
Nicole Long
Lisa Harvey
Back  12:00pm - 1:30pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
JC & Naomi Wright

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Main  12:15pm - 1:45pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Nicole Long (2)
Mike & Billy Long

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
  1:30pm - 3:30pm  

Concession Stand (5)

 
1 of 5 slots filled
Emily Major
Main  1:45pm - 3:15pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
Back  2:00pm - 3:30pm  

Penalty Box

includes moving nets for Zamboni

 
Brandon Simat

Announcer/Stat Book

 

Time Clock

 
  3:00pm - 5:00pm  

Clean up (8)

clean both arenas & locker rooms

 
1 of 8 slots filled
Dave Surla
3:30pm - 4:30pm  

Concession Stand (5)

 
Main Championship  3:30pm - 5:00pm  

Penalty Box (2)

includes moving nets for Zamboni

 
All slots filled
Rob Pecchia
Roger Amundson

Announcer/Stat Book

 
Bruce Sirotiak

Time Clock

 
Ashley Miettunen-Pittman Miettunen-Pittman
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans


©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service | Do not sell my info