Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Livingston Soccer Club

InTown Soccer Practice 2021

Please review the available slots below and click on the button to sign up.  Please put the name of your team in the comment area.  If you want to practice on the half hour, you can indicate that in the comment box too.  Sign up for only one slot per week! If you are canceling a practice, please delete your sign-up as other teams might like that slot.  In case of a rain-out, or the fields are closed, feel free to reschedule your soccer practice.

And...don't go where you don't belong. Please don't interrupt travel practices, or even other InTown practices.  Let's all work together!

Thank you!

Created by:   Nancy Russo-Petryna
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (EDT) Field Location
09/01/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Fal Diskin
Matthew

Mount Pleasant (4)

 
2 of 4 slots filled
Pablo Cuna
I want mount pleasant to start our practice
Mike Padilla
Seattle Reign

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
James Solodar
RB Leipzig 3/4 boys
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/02/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Jody Hill
Girls 3/4 Apple Jacks
Pablo Cuna
Can I use it 5 to 6:00

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
John Maiello
John Maiello

Hillside

 
Elliot Tobin
Kix
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
David Guild
RK
Jody Hill
Boys 3/4 Barcelona

Heritage (8)

 
3 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Joshua Sherman
Froot Loops 3/4 G
Joe Vieira
NY Red Bulls

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/03/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Jan Skidds
Nigeria
Robert Stevens
1st Grade Boys - Stegosaurus

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Elliot Tobin
Kix
Scott Culver
England

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Vishal Laddha
Hawks 2nd Grade
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Shriram Bhashyam
n/a
Dan Lemos
Tarantulas

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Alan Gutman
Inter Milan
Matt Luftig
Real Madrid

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman
Mike Padilla
Seattle Reign

Hillside (2)

 
All slots filled
Thomas Bermingham
Lucky Charms
Joe Griffin
Seattle Sounders practice
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Jan Skidds
Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 
1 of 8 slots filled
LA Galaxy
Galaxy practice

Hillside (2)

 
All slots filled
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
Jason Lo
Sounders
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (6)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/07/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
2 of 4 slots filled
Pablo Cuna
Mount pleasant PSG
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top (2)

 
1 of 2 slots filled
Jody Hill
Apple Jacks

Hillside

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Shriram Bhashyam
n/a

Mount Pleasant (4)

 
2 of 4 slots filled
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Tejas Jois
Real Madrid

Heritage (8)

 
2 of 8 slots filled
Jesse Laskaris
Juventus
Jody Hill
FC Barcelona

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (5)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/08/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
David Guild
Reign
Dan Lemos
Tarantulas

Heritage/Top (2)

 
1 of 2 slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Ian Rappaport
Team Chelsea
Rick Rosenthal
Cheerios Soccer Practice

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/09/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Anthony Lauro
Girls 5-6 Haiti
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
David Guild
Rk
Joshua Sherman
Froot Loops

Heritage (8)

 
All slots filled
Zev August
Dortmund
Anthony Lauro
Boys 7-9 Liverpool
Joe Vieira
NY Red Bulls
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade
Adam Lowy
Wolves 7/9B
rob maru
arsenal boys 7-9
Kevin Alfieri
Fc gotham
Shawn Campbell
Team Italy

Hillside

 
James Solodar
RB Leipzig 3/4 Boys
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
2 of 4 slots filled
Scott Culver
England
Ian Rappaport
Team Chelsea

Heritage (8)

 
1 of 8 slots filled
j n
galaxy practice

Hillside (2)

 
09/10/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Robert Stevens
1st Grade Boys - Stegosaurus
Vishal Laddha
Hawks - 2nd Grade

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Anish Vasisth
Blizzards
Elliot Tobin
///

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman
Adam Waldman
Team Avalanche

Hillside (2)

 
All slots filled
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning(backup)
deepak narisety
cobras make up practice
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Jody Hill
Apple Jacks
LA Galaxy
practice

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Alan Gutman
Inter Milan

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman
Mike Padilla
Seattle Reign

Hillside (2)

 
All slots filled
Evan Burns
Man City
Thomas Bermingham
Lucky Charms
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Jody Hill
FC Barcelona
Jody Hill
Apple Jacks

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Jody Hill
FC Barcelona
Tejas Jois
Real Madrid

Heritage (8)

 
All slots filled
rob maru
pride girls 7-9
Abhi Katkuri
Rattlesnakes
Joshua Lipschitz
Celtic FC
David Guild
rk
James Solodar
rb leipzig
Joe Vieira
NY Red Bulls (5/6 Grade Boys) (Rain date)
Zev August
Dortmund
Joshua Sherman
Froot Loops 3/4 G

Hillside (2)

 
All slots filled
Jason Lo
Seattle Sounders
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (6)

 
1 of 6 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 
1 of 8 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Hillside (2)

 
09/13/2021 (Mon.)   5:00am - 6:00am  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Anish Vasisth
Blizzards

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Joshua Sherman
Froot Loops

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
James Solodar
RB Leipzig 3/4 Boys
09/14/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Jeffrey Krantz
Brazil
Robert Stevens
1st grade boys - Stegosaurus

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Pablo Cuna
PSG
Thomas Bermingham
Lucky Charms
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Jody Hill
Apple Jacks

Hillside

 
Mike Texeira
1
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Ian Rappaport
team chelsea
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 
6 of 8 slots filled
David Guild
Rice Krispies
Jesse Laskaris
Juventus
Jesse Laskaris
Juventus
Jody Hill
Fc barcelona
rob maru
arsenal
LA Galaxy
practice

Hillside

 
Scott Culver
England
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/15/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jesse Laskaris
Juventus

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
David Guild
Reign
Dan Lemos
Tarantulas

Heritage/Top (2)

 
1 of 2 slots filled
David Guild
Reign

Hillside (2)

 
All slots filled
Sujay V
Atlanta united 5:30-6:30
John Maiello
Twisters 1st grade girls
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Tejas Jois
Real Madrid
Scott Culver
England

Heritage (8)

 
3 of 8 slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
rob maru
maru
Earl Carr
Team Tottem Hotspur

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Sujay V
Atlanta united 5:30-6:30
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/16/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 
1 of 2 slots filled
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 
5 of 8 slots filled
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade
Adam Lowy
Wolves 7/9B
rob maru
maru
David Guild
rk
LA Galaxy
practice

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside

 
09/17/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Edan Tabak
Velociraptors

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Elliot Tobin
///
Rick Rosenthal
Cheerios Practice

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Deepak Narisety
2nd Grade Boys (Cobras)
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 
All slots filled
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th Grade Girls
Shriram Bhashyam
Corn Pops 5.30-6.30

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Alan Gutman
Inter Milan
Kevin Alfieri
Gotham city

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman
Mike Padilla
Seattle Reign

Hillside (2)

 
All slots filled
Nikhil Kulkarni
G1 - Lightning (rescheduled)
Anthony Lauro
5-6 Girls Haiti
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Kevin Alfieri
Gotham city fc
Tejas Jois
Real Madrid

Heritage (8)

 
6 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Evan
Man City
rob maru
Orlando Pride
Joe Vieira
5/6 Grade Boys NY Red Bulls
Joshua Lipschitz
Celtic FC
LA Galaxy
practice

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Jason Lo
Seattle Sounders
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (5)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/20/2021 (Mon.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Anish Vasisth
Blizzards

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Mount Pleasant (3)

 
1 of 3 slots filled
Joshua Sherman
Froot Loops

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/21/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Robert Stevens
1st grade boys - Stegosaurus

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Pablo Cuna
PSG
Thomas Bermingham
Lucky Charms
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Jody Hill
Apple Jacks
John Maiello
twisters

Hillside

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Hawks - 2nd Grade

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Abhi Katkuri
Rattlesnakes
Scott Culver
England

Heritage (8)

 
2 of 8 slots filled
LA Galaxy
scrimmage
Jody Hill
FC Barcelona

Hillside

 
James Solodar
RB Leipzig
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/22/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Rick Rosenthal
Cheerios - 3rd and 4th Grade Girls

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Dan Lemos
Tarantulas

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
David Guild
Reign
Evan
Man City

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Ian Rappaport
team chelsea
Tejas Jois
Real Madrid

Heritage (8)

 
2 of 8 slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
rob maru
maru

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Joshua Lipschitz
Celtic FC
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/23/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Anthony Lauro
5-6 Girls Haiti
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 
6 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade
rob maru
maru
David Guild
rk
Jesse Laskaris
Juventus
LA Galaxy
6:30 scrimmage with NYRB

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/24/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Edan Tabak
Velociraptors

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Elliot Tobin
///

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
All slots filled
Deepak Narisety
2nd Grade Boys (Cobras)
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Alan Gutman
Inter Milan
Mike Padilla
Seattle Reign

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman
Alfieri Kevin
Heritage

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 
5 of 8 slots filled
Alfieri Kevin
Heritage
rob maru
arsenal
Jesse Laskaris
Juventus
Joe Vieira
NY Red Bulls
LA Galaxy
practice and scrimmage v NYRB

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Jason Lo
Seattle Sounders
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/27/2021 (Mon.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/28/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Robert Stevens
1st Grade Boys - Stegosaurus

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Pablo Cuna
PSG
Thomas Bermingham
Lucky Charms
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Hillside

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
3 of 4 slots filled
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 
1 of 8 slots filled
James Solodar
RB Leipzig

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/29/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
John Maiello
Twisters 1st grade girls
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Rick Rosenthal
Cheerios - 3rd and 4th Grade Girls

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Dan Lemos
Tarantulas

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
David Guild
Reign

Hillside (2)

 
All slots filled
Nikhil Kulkarni
Lightning
Sujay V
Atlanta united 5:30-6:30
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Ian Rappaport
team chelsea
Tejas Jois
Real Madrid

Heritage (8)

 
3 of 8 slots filled
rob maru
maru
Evan
Man City
Zev August
Dortmund

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Sujay V
Atlanta united 5:30-6:30
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
09/30/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Anthony Lauro
5-6 Girls Haiti
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Shawn Campbell
Team Italy
Joshua Sherman
Froot Loops

Heritage (8)

 
7 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Anthony Lauro
7-9 Boys Liverpool
Joe Vieira
NY Red Bulls
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade
Adam Lowy
Wolves 7/9B
rob maru
maru
David Guild
rk

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/01/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Elliot Tobin
///
Edan Tabak
Velociraptors

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Deepak Narisety
2nd Grade Boys (Cobras)
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Alan Gutman
Inter Milan
Mike Padilla
Seattle Reign

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman
Scott Culver
England

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Jason Lo
Seattle Sounders
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/04/2021 (Mon.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/05/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Robert Stevens
1st Grade Boys - Stegosaurus

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Pablo Cuna
PSG
Thomas Bermingham
Lucky Charms
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Hillside

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
3 of 4 slots filled
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/06/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Rick Rosenthal
Cheerios - 3rd and 4th Grade Girls

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
David Guild
Reign
Dan Lemos
Tarantulas

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
David Guild
Reign

Hillside (2)

 
All slots filled
Nikhil Kulkarni
Lightning
John Maiello
Twisters 1st Grade Girls
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Ian Rappaport
team chelsea
Scott Culver
England

Heritage (8)

 
2 of 8 slots filled
rob maru
maru
Zev August
Dortmund

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/07/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Anthony Lauro
5-6 Girls Haiti
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 
7 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Anthony Lauro
7-9 Boys Liverpool
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade
Joe Vieira
5/6 Grade Boys NY Red Bulls
Adam Lowy
Wolves 7/9B
rob maru
maru
David Guild
rk

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/08/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Elliot Tobin
///
Edan Tabak
Velociraptors

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Alan Gutman
Inter Milan
Mike Padilla
Seattle Reign

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Jason Lo
Seattle Sounders
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/11/2021 (Mon.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Shriram Bhashyam
n/a

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/12/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Pablo Cuna
PSG
Dan Lemos
Tarantulas
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside

 
Thomas Bermingham
Lucky Charms
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
3 of 4 slots filled
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Abhi Katkuri
Rattlesnakes
Scott Culver
England

Heritage (8)

 

Hillside

 
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/13/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Nikhil Kulkarni
Lightning
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Rick Rosenthal
Cheerios - 3rd and 4th Grade Girls

Mount Pleasant (4)

 
2 of 4 slots filled
David Guild
Reign
John Maiello
Twisters 1st Grade Girls

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade

Hillside

 
Sujay V
Atlanta united 5:30-6:30
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Ian Rappaport
team chelsea

Heritage (8)

 
2 of 8 slots filled
rob maru
maru
Zev August
Dortmund

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Sujay V
Atlanta united 5:30-6:30
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/14/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Anthony Lauro
5-6 Girls Haiti
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 
6 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Anthony Lauro
7-9 Boys Liverpool
Joe Vieira
5/6 Grade Boys NY Red Bulls
Adam Lowy
Wolves 7/9B
rob maru
maru
David Guild
rk

Hillside

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/15/2021 (Fri.)   4:00am - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 
1 of 2 slots filled
Edan Tabak
Velociraptors

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Mike Padilla
Seattle Reign
Elliot Tobin
///

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Alan Gutman
Inter Milan

Heritage/Top Field (2)

 
1 of 2 slots filled
Corey Liberman
Corey Liberman

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Jason Lo
Seattle Sounders
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/18/2021 (Mon.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/19/2021 (Tue.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
All slots filled
Wayne Morse
3/4 Bayern Munich
Pablo Cuna
PSG
Dan Lemos
Tarantulas
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside

 
Thomas Bermingham
Lucky Charms
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 
2 of 4 slots filled
Sujay Viswanath
Atlanta United 5:30-6:30pm
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside

 
Thomas Bermingham
Philadelphia Union
7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill (2)

 

Mount Pleasant (4)

 
1 of 4 slots filled
Abhi Katkuri
Rattlesnakes

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/20/2021 (Wed.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (4)

 

Heritage/Top (2)

 

Hillside (2)

 
1 of 2 slots filled
Nikhil Kulkarni
Lightning
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Rick Rosenthal
Cheerios - 3rd and 4th Grade Girls

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
David Guild
Reign
rob maru
maru/berkman

Heritage/Top (2)

 
All slots filled
Pramod Shetty
Team Atletico Madrid
Justin Schiller
Houston Dash 7-9th grade

Hillside (2)

 
Riker Hill  6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
Vishal Laddha
Vishal Laddha - Hawks (2nd Grade)

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Ian Rappaport
team chelsea

Heritage (8)

 
2 of 8 slots filled
rob maru
maru
Zev August
Dortmund

Hillside (2)

 
  7:00pm - 8:00pm  

Riker Hill

 

Mount Pleasant (2)

 

Heritage (8)

 

Hillside (2)

 
10/21/2021 (Thu.)   4:00pm - 5:00pm  

Riker Hill

 
Jeffrey Krantz
Brazil

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Scott Culver
England

Heritage/Top Field (2)

 

Hillside (2)

 
5:00pm - 6:00pm  

Riker Hill

 
Jan Skidds
Jan Skidds - Frosted Flakes

Mount Pleasant (2)

 
All slots filled
Adam Waldman
G1 - Team Avalanche
Nikhil Kulkarni
G1-Lightning

Heritage/Top Field (2)

 
All slots filled
Anthony Lauro
5-6 Girls Haiti
Pablo Cuna
PSG

Hillside

 
Deepak Narisety
Team Cobras 2nd Grade Boys
6:00pm - 7:00pm  

Riker Hill

 
jan skidds
Nigeria

Mount Pleasant (2)

 
1 of 2 slots filled
Shawn Campbell
Team Italy

Heritage (8)

 
6 of 8 slots filled
Zev August
Dortmund
Anthony Lauro
7-9 Boys Liverpool
Joe Vieira
5/6 Grade Boys NY Red Bulls
Adam Lowy
Wolves 7/9B
rob maru
maru
David Guild
rk