Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
June Session

KMC Dance Your Heart Out JUNE Session

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Created by:   Taleigh Richardson
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy CDT) Location Available Slot
06/01/2021
(Tue. 4:15pm - 9:30pm)
Shorewood 

4:15-4:45pm (15)

Youth Ages 3-4

 
4 of 15 slots filled
Kathleen Arvidson (3)
Lindsey Fisher
Olivia Fisher

4:45-5:30pm (15)

Youth Ages 5-8

 
4 of 15 slots filled
Sienna Stull
Dhila Backstrom
Atreya Backstrom
Chelsea Weimer
Henley
Dre Northrup
Talulla Cooney

5:30-6:15pm (15)

Mini Mates/4th Mates

 
3 of 15 slots filled
Lucas Dawson
Grace Dawson
Kate Siegrist
Alaina Siegrist
Jennifer Bastian
Ellie Bastian

6:15-7:30pm (15)

Juniors (Ages 9-11)

 
2 of 15 slots filled
Christine Kasper
First timer to these styles
Amber Lind

7:30-8:15pm (15)

ACRO

 
7 of 15 slots filled
Ella Salvati
Addy Applequist
Jennifer Bastian
Alexis
Christine Kasper
First timer to this style
Nicole Steinkraus (3)
Steinkraus girls( Hannah, Ava, Chloe)

8:15-9:30pm (15)

Teens/Seniors (12+)

 
3 of 15 slots filled
Ella Salvati
Ava Wittine
Stella Hendrickson
06/02/2021
(Wed. 4:30pm - 8:30pm)
Arlington 

4:30-5:00pm (15)

Youth Ages 3-4

 
1 of 15 slots filled
Stephanie Goettl
Eden Goettl

5:00-5:45pm (15)

Youth ages 5-7

 
2 of 15 slots filled
Krystal Weber
6
Alexander Brundage

5:45-6:30pm (15)

Youth ages 7-9

 
4 of 15 slots filled
Brandi Novosad
Maci Novosad
Christina Sheets
For Emma Sheets
Stephanie Alejandro
Arrianna Alejandro
Lindsey Neisen
Avery Neisen

6:30-7:15pm (15)

Juniors ages 9-11

 
2 of 15 slots filled
Stephanie Goettl
Ellie Goettl
Angela Taylor

7:15-7:45pm (15)

Technique (9&up)

 
5 of 15 slots filled
Stephanie Goettl
Ellie Goettl
Angela Taylor
Adrianna And Jadyn Krueger (2)
Cassie Hahn
Kennedy

7:45-8:30pm (15)

Ages 12+

 
3 of 15 slots filled
Adrianna And Jadyn Krueger (2)
Cassie Hahn
Kennedy
06/03/2021
(Thu. 4:15pm - 9:30pm)
Robbinsdale 

4:15-4:45pm (15)

Youth Ages 3-4

 
3 of 15 slots filled
Racheal Robinson
Zoe Robinson
Julia Bodin
Oaklynn Williams

4:45-5:30pm (15)

Youth Ages 5-8

 
4 of 15 slots filled
Alissa Byrne
Racheal Robinson
Zenobia Robinson
Ashley Morales
Jurnee Morales
Jocelyn Williams

5:30-6:15pm (15)

Show Unit Prep/Dollies

 
6 of 15 slots filled
Erin Plasch
Easton
Karen Omlung
Livia
Katy Chiqui
Lily C
Diana Huffman
Will miss last class..going out of town. Ivy
Ashlin Voorhees
Kelli Hanly

6:15-7:30pm (15)

Juniors (Ages 9-11)

 
9 of 15 slots filled
Julie Atkinson
Olivia Schauwitzer
Nora McCallister
Brooklynn Brown
Alexandra Bobal
Samantha Kangbateh
Karen Omlung
Livia
Katy Chiqui
Lily C
Karin Twigg
Eleanor Twigg
Kathryne Chiqui

7:30-8:15pm (15)

ACRO

 
11 of 15 slots filled
Gracey Bons
Erin Plasch
Avery
Zaria Rose
Natalia Orozco
Karen Omlung
Livia
Michelle Mercado
Michelle Ecklund
Sydney Kapphahn
Sydney Kapphahn
Karin Twigg
Eleanor Twigg
Charlotte Wanzek
Kathryne Chiqui

8:15-9:30pm (15)

Teens/Seniors (12+)

 
14 of 15 slots filled
Gracey Bons
Erin Plasch
Avery
Zaria Rose
Amber Werner
Jasmine
Harper Chamberlain
Natalia Orozco
Michelle Mercado
Michelle Ecklund
Grace Fisher
Grace Fisher
Sydney Kapphahn
Sydney Kapphahn
Raquel Morrison
Lenore Raykovich
Charlotte Wanzek
Heather Preston
Audrey preston
06/08/2021
(Tue. 4:15pm - 9:30pm)
Shorewood 

4:15-4:45pm (15)

Youth Ages 3-4

 
1 of 15 slots filled
Lindsey Fisher
Olivia Fisher

4:45-5:30pm (15)

Youth Ages 5-8

 
2 of 15 slots filled
Sienna Stull
Dhila Backstrom
Atreya Backstrom

5:30-6:15pm (15)

Mini Mates/4th Mates

 
3 of 15 slots filled
Lucas Dawson
Grace Dawson
Kate Siegrist
Alaina Siegrist
Jennifer Bastian
Ellie Bastian

6:15-7:30pm (15)

Juniors (Ages 9-11)

 

7:30-8:15pm (15)

ACRO

 
4 of 15 slots filled
Ella Salvati
Jennifer Bastian
Alexis
Nicole Steinkraus (2)
Steinkraus (Ava & Chloe)

8:15-9:30pm (15)

Teens/Seniors (12+)

 
3 of 15 slots filled
Ella Salvati
Ava Wittine
Stella Hendrickson
06/09/2021
(Wed. 4:30pm - 8:30am)
Arlington 

4:30-5:00pm (15)

Youth Ages 3-4

 

5:00-5:45pm (15)

Youth ages 5-7

 
1 of 15 slots filled
Alexander Brundage

5:45-6:30pm (15)

Youth ages 7-9

 
3 of 15 slots filled
Brandi Novosad
Maci Novosad
Jacque Hazelwood
Daphne
Stephanie Alejandro
Arrianna Alejandro

6:30-7:15pm (15)

Juniors ages 9-11

 
1 of 15 slots filled
Angela Taylor

7:15-7:45pm (15)

Technique (9&up)

 
4 of 15 slots filled
Angela Taylor
Adrianna And Jadyn Krueger (2)
Cassie Hahn
Kennedy

7:45-8:30pm (15)

Ages 12+

 
3 of 15 slots filled
Adrianna And Jadyn Krueger (2)
Cassie Hahn
Kennedy
06/10/2021
(Thu. 4:15pm - 9:30pm)
Robbinsdale 

4:15-4:45pm (15)

Youth Ages 3-4

 
2 of 15 slots filled
Oaklynn Williams
Rocquel Davis

4:45-5:30pm (15)

Youth Ages 5-8

 
1 of 15 slots filled
Jocelyn Williams

5:30-6:15pm (15)

Show Unit Prep/Dollies

 
3 of 15 slots filled
Erin Plasch
Easton
Kelli Hanly
Ashlin Voorhees

6:15-7:30pm (15)

Juniors (Ages 9-11)

 
4 of 15 slots filled
Julie Atkinson
Olivia Schauwitzer
Alexandra Bobal
Samantha Kangbateh
Kathryne Chiqui

7:30-8:15pm (15)

ACRO

 
8 of 15 slots filled
Gracey Bons
Erin Plasch
Avery
Michelle Mercado
Zaria Rose
Michelle Ecklund
Sydney Kapphahn
Sydney Kapphahn
Charlotte
Kathryne Chiqui

8:15-9:30pm (15)

Teens/Seniors (12+)

 
13 of 15 slots filled
Gracey Bons
Erin Plasch
Avery
Amber Werner
Jasmine
Harper Chamberlain
Michelle Mercado
Zaria Rose
Michelle Ecklund
Grace Fisher
Sydney Kapphahn
Sydney Kapphahn
Raquel Morrison
Lenore Raykovich
Charlotte
Heather Preston
Audrey preston
06/15/2021
(Tue. 4:15pm - 9:30pm)
Shorewood 

4:15-4:45pm (15)

Youth Ages 3-4

 
1 of 15 slots filled
Lindsey Fisher
Olivia Fisher

4:45-5:30pm (15)

Youth Ages 5-8

 
2 of 15 slots filled
Sienna Stull
Dhila Backstrom
Atreya Backstrom

5:30-6:15pm (15)

Mini Mates/4th Mates

 
4 of 15 slots filled
Lucas Dawson
Grace Dawson
Kate Siegrist
Alaina Siegrist
Jennifer Bastian
Ellie Bastian
Lindsey Fisher
Kyli Fisher

6:15-7:30pm (15)

Juniors (Ages 9-11)

 

7:30-8:15pm (15)

ACRO

 
4 of 15 slots filled
Ella Salvati
Jennifer Bastian
Alexis
Nicole Steinkraus (2)
Steinkraus (Ava & Chloe)

8:15-9:30pm (15)

Teens/Seniors (12+)

 
2 of 15 slots filled
Ella Salvati
Stella Hendrickson
06/16/2021
(Wed. 4:30pm - 8:30pm)
Arlington 

4:30-5:00pm (15)

Youth Ages 3-4

 

5:00-5:45pm (15)

Youth ages 5-7

 
1 of 15 slots filled
Alexander Brundage

5:45-6:30pm (15)

Youth ages 7-9

 
3 of 15 slots filled
Brandi Novosad
Maci Novosad
Jacque Hazelwood
Daphne
Stephanie Alejandro
Arrianna Alejandro

6:30-7:15pm (15)

Juniors ages 9-11

 
1 of 15 slots filled
Angela Taylor

7:15-7:45pm (15)

Technique (9&up)

 
2 of 15 slots filled
Angela Taylor
Cassie Hahn
Kennedy

7:45-8:30pm (15)

Ages 12+

 
1 of 15 slots filled
Cassie Hahn
Kennedy
06/17/2021 (Thu.) Robbinsdale 

4:15-4:45pm (15)

Youth Ages 3-4

 
1 of 15 slots filled
Oaklynn Williams

4:45-5:30pm (15)

Youth Ages 5-8

 
1 of 15 slots filled
Jocelyn Williams

5:30-6:15pm (15)

Show Unit Prep/Dollies

 
3 of 15 slots filled
Erin Plasch
Easton
Debbie Nache
Lily Nache
Kelli Hanly

6:15-7:30pm (15)

Juniors (Ages 9-11)

 
5 of 15 slots filled
Julie Atkinson
Olivia Schauwitzer
Alexandra Bobal
Samantha Kangbateh
Brooklynn Brown
Kathryne Chiqui

7:30-8:15pm (15)

ACRO

 
8 of 15 slots filled
Gracey Bons
Erin Plasch
Avery
Michelle Mercado
Zaria Rose
Michelle Ecklund
Sydney Kapphahn
Sydney Kapphahn
Charlotte Wanzek
Kathryne Chiqui

8:15-9:30pm (15)

Teens/Seniors (12+)

 
13 of 15 slots filled
Gracey Bons
Erin Plasch
Avery
Amber Werner
Jasmine
Harper Chamberlain
Michelle Mercado
Zaria Rose
Michelle Ecklund
Grace Fisher
Sydney Kapphahn
Sydney Kapphahn
Raquel Morrison
Lenore Raykovich
Charlotte Wanzek
Heather Preston
Audrey preston
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2021 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |