Turkey Trot

Turkey Trot Volunteers 2018

Created by:   Samantha Francois
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Location Time (PST) Available Slot
11/19/2018 (Mon.) Forma Gym  9:15am - 12:00am  

Packet & Shirt Organization (8)

 
All slots filled
Julia Hagedorn
Kim Harris
PEAK
Ellen Schuler (4)
boys team charity
Lainey Djajakusuma (2)
12:00pm - 2:30pm  

Packet & Shirt Organization (8)

 
All slots filled
Ellen Schuler (4)
Boys team Charity WC
Sue smith
Grace Smith
Joy Whitcomb (2)
TAPS
11/20/2018 (Tue.) Forma Gym  9:15am - 12:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (6)
Boys team Charity WC
Betty Huang
Betty Huang - TAPS
Julie Gibson (2)
Julie & Michelle - NCL
deniene erickson-yuen (2)
Brian and Bryce Yuen
Liz Iskander (2)
NCL
Nancy Martinucci (3)
NCL WC - Nancy, Maddie & Lexy
Isabel Wong (2)
Gabby and Isabel Wong from NCL
11:45am - 3:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (10)
Boys team Charity WC
Michelle Jennings (2)
Artem Nazarov
Tiffany Choi
Mihaela Schiffer (2)
Heidi Nold (2)
NCL WC
2:45pm - 5:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (8)
Boys team Charity WC
Julia Hagedorn
Shannan Jones (2)
Shannan & Laney Jones
Gaby Twibell (2)
NCL
Artem Nazarov
Jaime Stewart (2)
NCL VOLUNTEERS
Nicholas Lam (2)
DVHS
4:45pm - 7:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (8)
Boys team Charity WC
Portia Sasser
Tiffany Yee (2)
Vicky Gong (2)
Vicky & Emily Mimiaga
Lori Beard (2)
lori and jada
Karen Begg
WCEF
Joanna Grossman
WCEF
Hermela Desalegne
11/21/2018 (Wed.) Forma Gym  9:45am - 12:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (8)
Boys team Charity WC
Diana Gearing (2)
And Delanie, TAPS
Adrienne Lezak
Sandy Siegel (2)
Darlene Okura (2)
Kristen Muraoka & Darlene Okura NCL
Margot Smethurst
Doris Kawakami (2)
NCL
11:45am - 3:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (8)
Boys team Charity WC
Victoria Alexis Cindy Greenberg (3)
Michelle Olson (2)
NCL - Ava & Michelle
Lynne Kenny (2)
Brian Black
Sonja Hongisto
Kate & Sonja - TAPS
Christina Mulhall
2:45pm - 5:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (10)
Boys team Charity WC
Michelle Jennings (3)
NCL
Linda Rafferty (2)
NCL
Anna Saunders (2)
Kristin & Anna - TAPS
Caroline Welch
4:45pm - 7:00pm  

Race packet Distribution (18)

 
All slots filled
Ellen Schuler (6)
Boys team Charity WC
Ashley Burke
Portia Sasser
Donna Pilcher (2)
Allie Pilcher for NCL
Ingrid Stabb (3)
Tina Walburg
WCEF
Dayna Loeliger
WCEF
Sally Potts
Jen Barnes (2)
NCL Walnut Creek
6:30pm - 7:30pm  

Breakdown (6)

 
All slots filled
Jen Barnes (3)
NCL Walnut Creek
Martina, Anna,Lexi Steffkova, Zheng, Grimes (3)
NHS
11/22/2018 (Thu.) Civic Park  5:00am - 8:00am  

Set Up (20)

 
All slots filled
Ji Min Hong
CSF 10
Mehek Kandru
CSF 10
DVHS NHS (10)
NHS
Emersyn White
Julia Walner
Andy Chen
David Ellman
Tiffanie Ellman
Kenneth Moon
CSF 10
Alejandro Municio
Aubrie Hunt
5:00am - 10:00am  

Volunteer Check In (5)

 
All slots filled
Brian Black
Taylor Suggs
Grace Smith
Anish Lahorani
CSF 10
Ananya Navale
CSF 10
6:00am - 10:00am  

Race Registration (20)

 
All slots filled
Ellen Schuler (6)
Boys team Charity WC
Rachel & Julie Stokol (2)
Ricky Torres (2)
Ricky & Reesa
Tiffany Choi
Lynn Wollenweber
Dee Dee Robillard
Sally Potts
Carol Steslicki
Mary Phalon (2)
for PEAK
Kara Lee
CSF
Rishi Gupta
CSF 10
Justin Luurtsema
DVHS CSF Grade 11
6:20am - 8:00am  

Parking (6)

 
2 of 6 slots filled
jim dvorak dvorak
Mohammed Shaik
CSF 10
7:00am - 10:30am  

Race Course Ambassadors (100)

 
98 of 100 slots filled
Ellen Schuler (10)
Boys team Charity WC
Key Club Division 26 South (25)
Division 26 South Key Club
Northgate Key Club (20)
gabby ciotola
Amelia Snyder
molly harris
Mahek Karamchandani
NHS
Jill Lee
NHS
Akanksha Pandey
NHS
Kevin Peter
NHS
Aapthi Nagesh
NHS
Litesh Kurella
NHS
Sahil Haridas
NHS
Srisaidhruti Kuchibhotla
NHS
Mikayla Lundy
NHS
Anouki Panthagani
NHS
Shireen Ahuja
NHS 12
Aleksya Drobshoff
Ronda Capobianco
Would like to be by Whole Foods
Sriram Diyyala
Sriram Diyyala NHS
Priya Rajkumar
csf
Connor Shipman
Amit Mettapalli
Nikhil Melkote
Maurya Yenugachenna
Sriram Ganesan
CSF 10
Lydia Bo
Leah Huynh
CSF 11
sameen andar
csf 10
kushal tirupathi
Sriram Ambadi
CSF 10
Arya Miryala
Akshay Talkad
unicef 10
Dhruv Verma
Shrey Mittal
NHS
Valeria Gutierrez
Thomas Rusk (2)
Key Club Division 26 South (5)
Ian Lim
dv unicef 10
Bhuvan Jammalamadaka
Unicef 10
Nithish Rajan
Unicef 10
7:00am - 10:30am  

Civic Park/Main St H2O Stations (20)

 
All slots filled
Kaylee Villa
Kamla Sufi (2)
Kamla & David
Ray Liou
kerry Kipp
Alina Wu
CSF 12
Emily Wong
Key Club
Madison Quan (2)
Madison Quan & Justin Tom
Ryan Fouzdar
CSF 10
Abhiram Yakkali
Vedang Bhargava
Ismael Khan
CSF 10
Akrum Abdelmagid
Mohammed (Yusuf) Rafiuddin
Nikita Kharse
CSF 10
Stephanie Shao
DVHS CSF 12
Brandon Lagarejos
CSF 12
Anusha Palanivelu
CSF 11
sheri cressy
and Kaitlyn Cressy
7:00am - 10:30am  

Civic Park/Main St H2O Stations (20)

 
18 of 20 slots filled
Cicelia McGee (2)
Akhil Nambiar
CSF 9
Farhaan Rasool
CSF 11
Izza Rayna
Albert Eo
CSF 12
Joshua Lao
Cristine Swars (2)
w/ daughter Shannen
Jody Iorns (2)
Jody & Izzy
Val Rivera
Jessica Wang
Daniel Zhu
UNICEF 9
Emilija Rankovic
Rachel McCutchen (2)
Kelechi Okwuegbe
7:00am - 11:00am  

Timing (15)

 
All slots filled
srivatsan Srikanth
csf 11
Akash Mankude
CSF 11
Mariah Mathew
CSF 11
Bhavika Maddineni
CSF 9
Arnav Patel
CSF 10
Ryan Fernandes
Mohammed Shaik
CSF 10
Rishi Gupta
CSF 10
Serena Yang
CSF 9
Sophia Shi
CSF 9
Madhurima Kesaraju
CSF 10
Emily Bargas
CSF 10
Maya Kavuri
CSF 10
Mipo Okeowo
CSF 9
Aaron Chang
CSF 10
7:45am - 11:00am  

Finish Line (20)

 
All slots filled
Linda Rafferty (2)
NCL
Andy Lee
Heidi Brown
Ken & Melissa Strongman (2)
Daryn Nabeta Osouf (4)
Riya Rao
CSF 10
Tegh Gill
CSF 10
Salma Bhatnagar
csf 10
Meghan Bhatia
csf 10
Aneesh Thippa
CSF10
Aryan Bhide
Bardan Bhatta
Csf 10
Malgorzata & Tomasz Kaciak (2)
Rhaviel Rivera

Kids Race Course Ambassador (20)

 
All slots filled
Darlene Okura (2)
Kristen Muraoka & Darlene Okura NCL
Tiziana Towle (3)
Tiziana, Veronica and Alessandra
Vuon Lu
Margaret Ryle
Kelly Tremmel-Howell (2)
Vaneesha Singh
CSF 10
Marjorie Casey
Emma Casey
Mohammed Shaik
CSF 10
Cherry Park
CSF 10
Emily Chen
Emily Chen CFS 10
Kayla Lee
Csf 10
Jenn Philips
Lindsey is looking forward to this:)
Anusha D
Anusha
William Li
UNICEF
Ashley Chen
CSF 11
Aishwarya Singampalli
CSF 11
11:00am - 12:15pm  

Breakdown (20)

 
All slots filled
Josie Cosentino
Debbie Cosentino
Anne Hu
Hua Li (2)
Taylor Suggs
Grace Smith
Akash Mankude
CSF 11
Sriram Subramanian
NHS `
Rohan Vaidya
NHS
Shravan Konduru
NHS
Elias Yar
NHS
Vignesh Pandiarajan
NHS
Jenny Lee
NHS
Sahana Dhillon
NHS
Prithvi Koka
NHS
Aarushi Riti
NHS
Justin Neri Jennifer Huang
Jennifer Huang, Justin Neri
Francine Oflas
NHS
Erinne Yoo


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home