Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
Christ the King Regional School

Morning Drop off/Afternoon Pick Up

Please review the available slots below and click on the button to sign up.   Although the sign up is scheduled for Tuesday Sept.6 it will be your daily drop off time for the school year.  Kinder and pre-k may sign up on this form also as it is being used to generate a daily drop off/pick up time for all families.  Please be sure to sign up for Dismissal as well.  Please sign up using your family name and list your children and homerooms in comments as the teachers will view this to see what time their students are leaving in the afternoon.  Thank you!

Date: 09/06/2022 (Tue.)

Created by:   Kaye Herman
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot Time (EDT)

Drop off 7:45am/Wood Lane

7:45am - 7:50am (40)

 
30 of 40 slots filled
Brianne MacKenzie (3)
Elizabeth, Katherine, Andrew MacKenzie
Jen Reilly
Carter Reilly - grade 2
Tiffany Warner
Julia Warner
Shannon Gorman
Maeve Gorman
Brian Barry
Madison Barry
Tom Gibison
Natalie
Megan Lafferty
Liam and Finnegan Lafferty
Maria Qualli
Qualli Family - Joey, Maggie, Mary
Sofia Abreu
Gabrielle Abreu
Kim DeShayes
Jax
Eve Marano
Walter Witschey (2)
Colin Clara
Allisn Shea
Tracy Christmann
JD, Dominic & Louis
Thomas Higgins
TJ (Kindergarten)
Bridget Bielicki
Lucy & Jimmy
Maureen Skahill
Tommy, Sean, Michael Skahill
Karen Deacon
Trina Lisko
TJ lisko
Marie Furman
Reese Furman
Joan Luca
Dionne Bademosi
Destinee Bademosi
Danielle Jackson
Odessa Williams
Liz Matarese
Dante & Nicholas
Jillian Lawrence
Lillian Lawrence
Nina Covrljan
Isabella Covrljan

Drop off 7:45am/Euclid Ave./Bus Loop

(40)

 
30 of 40 slots filled
Vincillia Willie
Yasmin Willie
Kate DiMedio (2)
Allie & Stella DiMedio
Michael Nikolidakis
Sophie Nikolidakis (7th)
Danielle Grasso (3)
Casey (8) Ava (6) Emily (4)
Rona Tagle
Melissa Ryan
Sean Ryan
Sara Rivas
Henry Rivas
Debra Testa
Andrea Molter
Zach and Lily Molter
Felicia DelloBuono
Kathie Gomez (2)
Nicole (7th) and Alejandro Tovar Gomez (4th)
Michele Prokapus
Brynn Prokapus
Jacqueline Carey (3)
Brooke Carey Madelyn Carey Brian Carey
Melvin Figueroa
Tonantzin Figueroa
Kate Persinger
Wyatt Persinger
Magali Rodriguez
Mia lezama
Kenny Missonellie
Sara Owens
Olivia Owens
Cameron Crump
Marie Furman
Reese Furman
Andrew Butler
Grace
Alyza Grace Schweim
Susan McAllister (2)
Ben and Jeremy McAllister

Drop off 7:55am/Wood Lane

(40)

 
35 of 40 slots filled
Elizabeth Hoey (2)
Krista Lope (2)
Madison & Frankie Lope
Audrey Sheridan
Keiran & Declan Sheridan
Adrienne Bell
Caroline
Kelly Carr
Greysen Carr
Rachel Gould
Harper and Maddie Gould
Aline MacNeill (2)
Nathan & Noah MacNeill
Helen Ledu
Maureen Nelson
Nelson Family
Melissa Louon
Olivia Myers
Greyson Myers
Beth Vasile
SJ, Lorenzo, and Ronnie Vasile
Jennifer Shepherd
Eamon Hall (2)
Michelle Wiener
Joseph (1st)
Amy Junod
Vivienne & Michael Placentra
Sierra Williams
8:05 drop off
Erin Zacharkow
Gabby Zacharkow
Mairéad Sauter
Maeve
Stephanie Braem
Alexandra and Daniel Braem
Alissa Davis (2)
Ben & Andrew Davis
Sheila Dever
Shannon Melini (2)
Sam and Grace
Erika Jurden
Hagen Jurden
Concetta Maiore
Concetta Maiore
Aubrey Stein
Hannah Feeney
Kristen Saporetti
Patrick and Ella

Drop off 7:55am/Euclid Ave./Bus Loop

(40)

 
All slots filled
Kelly Morrison
Madeleine (6th) and Allison (4th)
Lisa Bottalico
Celeste
Shannon Hall
Dylan Hall
Daniel Cosner
Fayona Hoover
Paul Sammut
JP Sammut
Tara Giordano
Chelsea
Erica Nastasi
John Nastasi
JP Sammut
Stacey Mrozinski
Anna Mrozinski 7-2
Lauren Pagliaro
Christian & Grace
Connor Logan
Rene Chew (5)
Steinmetz
Tina Moraleda
Camilia Moraleda
Gabriela Fish
I am typically not there until 810pm but all slots were taken. Will try our best but I'm managing multiple dropoffs.
Dan Darragh
Dominique Danielle
Gio Barone
Libby Illuminati (2)
Evan and Lyla
Marisa McKibban (2)
Steven 5-1 and Anna McKibban 1-1
Gina Amerman
Jackson Amerman (Schippers) & Logan Amerman (Gabrielski)
Tara Grimmie
Max (7) Capri (2)
Cing Hoih Niang (2)
Helena (4), Jacinta (K)
tracey daniels
Finn
Dorcas Frangos
Penelope Frangos - Ms. Gabrielski
Alina Wiston
Alina Wiston
Dawn Hatch
Kerri Butler
Jill Castellanos
Mary Peter Dwyer (2)
Mary and Peter Dwyer
Vanessa Solano
christina bowen
David & Lilly Bowen (Klepp/OBrien)

Drop off 8:05am/Wood Lane

(40)

 
All slots filled
Kate Wood
Jacob (6th) and Owen (pre-K)
Paul Orzechowski
Frederick (1st Grade)
Nicole Deve
Colleen Nihill
Ritta Altoun
Nela Hascakova Stojcevova (2)
Sophia 7-1, Charlotte 3-1
Ann Marie Ungaro
Owen (8) and Addison (3) Ungaro
Christina Bailey
Ava, Lily, Will
Courtney Sochacki
Meghan Donato
Sophia Donato
Megan Clinthorne
Charlotte and Victoria
Jess Schiavi (5)
William (4) Amelia (3) Juliet (2) Violet (1) James (PreK)
Kristina Thompson
Logan Thompson
Nicole Bergamesco (2)
Matthew and Andrew
Colleen Joyce
Clementine & Jack Joyce
Heather Atkinson
Zoe Atkinson
Luca Rodriguez
Toni Haggerty
Jaxon & Gavin Haggerty
Kelly Colasante
Simone Adeshina
Jade Hough
Rosemary Walsh (3)
Michelle Mejia
Lillian Halford
Mary Rubino
Erin McGrath (2)
Jessica Ringoen (2)
Emily Armstrong
Will Armstrong
Gina Crossey (3)
John, Anna and Ari Crossey
Alyse Piperno
Roma

Drop off 8:05amEuclid Ave/Bus Loop

(40)

 
All slots filled
Madeline Kreitz
George Sokoloff
Holly Mirmanesh
Amelia and john mirmanesh
Andrea Liccini (2)
Ava (2nd), Madelyn (k)
Samantha Jove
Isla and Elia Jove Kunst
Phyllis Owens (3)
Nicholas, Isabelle & Sophia
Thailene Abalos (2)
Brandon and Adrienne Abalos
Lisa Thomas (2)
Juliana & Landon Thomas
David Killian
Nicole Valles
Violet Valles
Colleen Nihill
Nicole Bergamesco (2)
Matthew and Andrew
Melissa McCourt
Jack McCourt
Kristie DiGaetano
Joey 4th, Brielle 2nd, Luca 1st
Luke Repici (2)
Emily Nguyen
Evelyn Nguyen
Jonathan Krieger
Megan Glickman
Madison Glickman
Jo Anne Romano
Tracy Reuter (2)
Jack (3rd) & Lilly (1st) Reuter
Beth Hanson (3)
Hank Julia and Claire Hanson
Lisa Roberts
Jeremiah Amegatcher 2nd grade
Alexia Gottschalch
Jessica Vespe
Emelia (8) & Grayson (3)
Lauren Pagliaro
Christian & Grace
Teresa Young
Violet Young
Laura Maley
Sheila Sandell
Joanna Faden
Harrison faden
Regina Canavan
Ryan Canavan 5th & Lola Canavan 3rd

Dismissal 2:35pm

(75)

 
All slots filled
Kate Wood
Jacob (6th) and Owen (pre-K)
Paul Orzechowski
Frederick (1st Grade)
George Sokoloff
Madeline Kreitz
Nicole Dever
Holly Mirmanesh
Amelia and john mirmanesh
Kelly Morrison
Madeleine (6) and Allison (4)
Jen Reilly
Carter Reilly - grade 2
David Killian
Danielle Grasso (3)
Casey (6) Ava (6) Emily (4)
Phyllis Owens (3)
Nicholas, Isabelle & Sophia
Krista Lope (2)
Madison & Frankie Lope
Andrea Liccini (2)
Ava(2nd), Madelyn (k)
Lisa Thomas (2)
Juliana & Landon Thomas
Ritta Altoun
Daniel Cosner
Audrey Sheridan
Keiran & Declan Sheridan
Shannon Gorman
Maeve Gorman
Kristie DiGaetano
Joey 4th, Brielle 2nd Luca 1st
Thailene Abalos (2)
Brandon and Adrienne Abalos
Megan Lafferty
Liam and Finnegan Lafferty
Kelly Carr
Greysen Carr
Emily Nguyen
Evelyn Nguyen
Megan Clinthorne
Charlotte and Victoria
Melissa Ryan
Sean Ryan
Lisa Roberts
Jeremiah Amegatcher 2nd grade
Alexia Gottschalch
Heather Atkinson
Zoe Atkinson
Madelyn Buschman
Erica Nastasi
John Nastasi
Debra Testa
Joanna Faden
Harrison faden
Karen Deacon
Noel Fanandakis (2)
Adelaide Fanandakis (K) Gerard Fanandakis (Pre-k)
Mary Rubino
Connor Logan
Gina Crossey (3)
John, Anna and Ari Crossey
Dominique Danielle
Jennifer Shepherd
Eamon Hall (2)
DoM (7) Emilia PreK
Magali Rodriguez
Mia lezama
Amy Junod
Vivienne & Michael Placentra
Tara Grimmie
Max(7) Capri(2)
Cing Hoih Niang (2)
Helena (4), Jacinta (K)
Cameron Crump (2)
With Landon Foster
Alina Wiston
Alina Wiston
Shannon Melini (2)
Sam and Grace
Elizabeth Hoey
Ella (5) Nicholas (2) Hoey
Dionne Bademosi
Destinee Bademosi
Concetta Maiore
Vanessa Solano
London Solano
Aubrey Stein
Aubrey Stein
Erin McGrath (2)
Rosemary Walsh
Tiffany Warner
Julia warner
Deana Bidey
John Bidey
Susan McAllister (2)
Ben and Jeremy McAllister

Dismissal 2:45pm

(75)

 
55 of 75 slots filled
Tiffany Warner
Julia Warner
Michael Nikolidakis
Sophie Nikolidakis (7th)
Adrienne Bell
Caroline 7th
Tom Gibison
Natalie
Ann Marie Ungaro
Owen (8) and Addison (3) Ungaro
Rona Tagle
Meghan Donato
Sophia Donato
Christina Bailey
Ava, Lily, Will
Kim DeShayes
Jax
Fayona Hoover
Beth Hanson (3)
Hank Julia and Claire Hanson
Rachel Gould
Harper and Maddie
Sara Rivas
Henry Rivas
Helen Ledu
Maureen Nelson
Nelson Family
Colleen Joyce
Clementine & Jack Joyce & Violet Young
Melissa Louon
Teresa Young
Violet Young, Clementine and Jack Joyce
Olivia Myers
Greyson Myers
Kelly Colasante
JP Sammut
Maureen Skahill (3)
Tommy, Sean, Michael Skahill
Beth Vasile
SJ, Lorenzo, and Ronnie Vasile
Lauren Pagliaro
Christian & Grace
Kathie Gomez (2)
Nicole (7th) and Alejandro Tovar Gomez (4th)
Joan Luca
Katerina
Emily Armstrong
Will Armstrong
Gabriela Fish
Melvin Figueroa
Tonantzin Figueroa
Tina Moraleda
Camilia Moraleda
Alyse Piperno
Roma Piperno
Erin Zacharkow
Gabby Zacharkow
Mairead Sauter
Maeve Sauter
Libby Illuminati (2)
Evan and Lyla
Alissa Davis (2)
Ben & Andrew Davis
Jill Castellanos
Jillian Lawrence
Lillian Lawrence
Kristen Saporetti
Patrick and Ella
Margaret Foster
Liam Foster
Nicholas Bitar
Meg Gaughan
Graham and Xavier
tracey daniels
finn mazzola
Nathalie Dwyer (2)
Mary and Peter Dwyer K1 and 1st MWF
Kristen Lacroce
Anthony Lacroce (Pre-k)
Tara Giordano
Chelsea Giordano
christina bowen
David & Lilly Bowen (Klepp/OBrien)
Ellen Polcari
Millie Polcari PREK

Dismissal 2:55pm

(80)

 
All slots filled
Brianne MacKenzie
Elizabeth, Katherine, Andrew MacKenzie
Lisa Bottalico
Celeste
Vincillia Willie
Yasmin Willie
Andrea Molter
Zach and Lily Molter
Colleen Nihill
Samantha Jove
Isla and Elia jove Kunst
Shannon Hall
Dylan Hall
Brian Barry
Madison Barry
Nicole Bergamesco (2)
Matthew and Andrew
Luke Repici (2)
Jonathan Krieger
Nela Hascakova Stojcevova (2)
Sophia 7-1, Charlotte 3-1
Megan Glickman
Madison Glickman
Jo Anne Romano
Maria Qualli
Qualli Family Joey, Maggie,Mary
Lisa Foster (5)
William (4) Amelia (3) Juliet (2) Violet (1) and James (preK)
Tracy Reuter (2)
Jack (3rd) & Lilly (1st) Reuter
Sofia Abreu
Gabrielle Abreu
Carl Eppolito (2)
Sofia & Mia Eppolito
Eve Marano
Walter Witschey (2)
Colin Clara
Allisn Shea
Jessica Vespe
Emelia (8) & Grayson (3)
Tracy Christmann
Jd, Dominic & Louis
Aline MacNeill (2)
Nathan & Noah
Kristina Thompson
Logan Thompson
Nicole Bergamesco (2)
Matthew and Andrew
Paul Sammut
JP Sammut
Thomas Higgins
TJ (Kindergarten)
Bobby & Ryan Eckert (2)
Luca Rodriguez
Friday’s
Toni Haggerty
Jaxon (6th) & Gavin (5th) Haggerty
Simone Adeshina
Jade Hough
Sheila Sandell
Stacey Mrozinski
Anna Mrozinski 7-2
Marie Furman
Reese Furman
Regina Canavan
Ryan Canavan 5th & Lola Canavan 3rd
Erin McGrath (2)
Rene Chew (5)
Steinmetz
Jessica Ringoen (2)
Erika Jurden
Hagen Jurden
Dan Darragh
Kate Persinger
Wyatt Persinger
Michelle Wiener
Joseph (1st)
Maransky Nadia (3)
Luke, Cole & Eva M.
Nina Covrljan
Isabella Covrljan
Kenny Missonellie
Gio Barone
Marisa McKibban (2)
Steven 5-1 and Anna 1-1 McKibban
Nina Steichen
Hudson 1st
Stephanie Braem
Alexandra and Daniel Braem
Sara Owens
Olivia Owens
Dawn Hatch
Matthew & Erin
Liz Matarese
Dante & Nicholas
Andrew Butler
Grace
Sheila Dever
Kerri Butler
Laura Maley
Madeline

Dismissal 2:45pm Walkers

(50)

 
14 of 50 slots filled
Nicole Valles
Violet Valles
Danielle Jackson
Odessa Williams
Sierra Williams
Keegan Snyder
when not doing after care program
Juliana Cronin
Mary Peter Dwyer (2)
Mary and Peter Dwyer T/Th
Jillian Lawrence
Lillian Lawrence
Anthony Mirabile (3)
Hannah Feeney
When not doing aftercare
Henry Dixon

(50)

 

(50)

 
Want no ads? View Plans
Want no ads? View Plans
©2022 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |