School of Strength

School of Strength

Please review the available slots below and click on the button to sign up. Thank you!

Location: School of Strength
1480 Olive Branch Parke Ln., Ste. 100, Greenwood, IN 46143

Created by:   Marty Mills
 
Already signed up? You can change your sign up.
Date (mm/dd/yyyy) Time (EST) KB Class
11/24/2020 (Tue.) 5:15pm - 6:00pm  

KB Class (18)

 
8 of 18 slots filled
Richard Schott (2)
Michelle Ralph
Doug Flory
Barb Clements
Erik Richards
Stephanie Kohlmann
Don Strube
6:00pm - 6:45pm  

KB Class (18)

 
7 of 18 slots filled
Katie Christian
Mike Hesser (2)
Amy McCall
Shayne Yeager
Liam Yeager
Chuck Scott
Shelby Calvert
11/25/2020 (Wed.) 5:15am - 6:00am  

KB Class (30)

 
10 of 30 slots filled
Matt Bussard (3)
Amy Zimmermann (2)
Amber Fair
Carole VanSant
Jim Taylor
Laura Root
Lisa Joubert
6:00am - 6:45am  

KB Class (30)

 
12 of 30 slots filled
Huong Antonios
Linda Nguyen
Mary Dietel (2)
Kimberly Haynes
Jason Youngs
Sarah Finney
Mackenzie Anders
Karen Weyrauch
Tim Oliver
Chuck Scott
Julie Nolan
12:15pm - 1:00pm  

KB Class (18)

 
8 of 18 slots filled
Paige Dwyer (2)
Erik Richards
Korey Brandow
Justin Wall
Rob Louthain
Karen Dynes
Elaine Muncy
5:15pm - 6:00pm  

KB Class (18)

 
9 of 18 slots filled
Jacki Frederick
Richard Schott
Randy Allison
Kimberly Butler
Carrie Cragen
Leah Dynes
Kim Snodgrass
Don Strube
Kim Gardner
6:00pm - 6:45pm  

KB Class (18)

 
7 of 18 slots filled
Pat Taylor
Kevin Gries (2)
Kevin and John Gries
Tiffany Kelly
Shayne Yeager
Shayne Yeager
Kristen Northern (2)
Seth
11/26/2020 (Thu.) 9:15am - 10:00am  

KB Class (30)

 
29 of 30 slots filled
Jason Youngs
Kimberly Butler
Katie Christian
Jonathan Schultz
Mike Hesser (2)
Carole VanSant
Shayna Hays
Jamie
Shelby Calvert
Baleigh Shaffer
Leah Dynes
Sarah Finney
Jeff Curtis
Doug Flory
Craig Soderdahl
Laura Root
Mark Springer
Tim Oliver
Larry Tooley
Erik Richards
Stephanie Kohlmann
Shayne Yeager (2)
Liam and Shayne Yeager
Chuck Scott
Mary Dietel
Colleen Higginson (2)
Hannah Dodson
Amy Curry
Jill Johnson
11/27/2020 (Fri.) 8:15am - 9:00am  

KB Class (30)

 
23 of 30 slots filled
Andrea Brandow
Amy Zimmermann (2)
Amber Fair
Huong Antonios
Carole VanSant
Jonathan Schultz
Mary Dietel (2)
Carrie Cragen
Leah Dynes
Kimberly Haynes
Jason Youngs
Jim Taylor
Mackenzie Anders
Tim Oliver
Lisa Joubert
Chuck Scott
Autumn Ferrando
Mary Dietel (2)
Hannah Dodson
Charity Flores
9:15am - 10:00am  

KB Class (30)

 
15 of 30 slots filled
Pat Taylor
Matt Bussard (3)
Paige Dwyer (2)
Sarah Finney
Christine Arnold
Rob Louthain
Katie Christian
Brandon Armstrong
Korey Brandow
Rachel Gries (2)
Rachel and John
Julie Nolan
11/28/2020 (Sat.) 8:15am - 9:00am  

KB Class (30)

 
22 of 30 slots filled
Doug Flory
Karen Dynes
Barb Clements (2)
Bill and Barb
Katie Christian
Amy Zimmermann (2)
Randy Allison
Jonathan Schultz
Mary Dietel (2)
Kimberly Butler
Jason Youngs
Laura Root
Tim Oliver
Larry Tooley
Mark Springer
Autumn Ferrando
Mary Dietel
Colleen Higginson (2)
john hamilton
9:15am - 10:00am  

KB Class (30)

 
16 of 30 slots filled
Karen Plasterer
Kim Gardner
Mike Hesser (2)
Sarah Finney
Don Strube
Amy McCall (2)
Carole VanSant
Christine Arnold
Chuck Scott
Amy Curry
Charity Flores
Don Vandoski
Brandon Armstrong
Rachel Gries
11/30/2020 (Mon.) 5:15am - 6:00am  

KB Class (30)

 
17 of 30 slots filled
Jason Youngs
Justin Pickett
Matt Bussard (3)
Amy Zimmermann (2)
Autumn Ferrando
Amber Fair (2)
Jim Taylor
Hannah Dodson
Kristian Griffith
Carrie Cragen
Laura Root
Jonathan Schultz
Ed Sulya
6:00am - 6:45am  

KB Class (30)

 
10 of 30 slots filled
Linda Nguyen (2)
Chuck Scott
Kevin Gries
Justin Wall
Jim Schwarz
John Baldea
Jeremy Elmore
Julie Nolan
Mackenzie Anders
12:15pm - 1:00pm  

KB Class (18)

 
4 of 18 slots filled
Shayne Yeager
Shayne Yeager
Duane Sjoquist
Kim Gardner
Rob Louthain
5:15pm - 6:00pm  

KB Class (18)

 
9 of 18 slots filled
Doug Flory
Larry Tooley
Richard Schott (2)
Karen Dynes
Chris Young
Jacki Frederick
Douglas Christian
Stephanie Kohlmann
6:00pm - 6:45pm  

KB Class (18)

 
2 of 18 slots filled
Pat Taylor
Karen Plasterer
12/01/2020 (Tue.) 9:15am - 10:00am  

KB Class (18)

 
4 of 18 slots filled
Paige Dwyer (2)
Tracy Smith
Don Vandoski
5:15pm - 6:00pm  

KB Class (18)

 
9 of 18 slots filled
Randy Allison
Barb Clements (3)
Michelle Ralph
Richard Schott (2)
Paula Hall (2)
6:00pm - 6:45pm  

KB Class (18)

 
11 of 18 slots filled
Shayne Yeager
Liam Yeager
Jeff Curtis
Andrea Brandow
Katie Christian
Karen Dynes
Leah Dynes
Chris Young
Mike Hesser (2)
Mark Springer
john hamilton
12/02/2020 (Wed.) 5:15am - 6:00am  

KB Class (30)

 
13 of 30 slots filled
Jason Youngs
Justin Pickett
Amy Zimmermann (2)
Autumn Ferrando
Amber Fair (2)
Jim Taylor
Hannah Dodson
Kristian Griffith
Laura Root
Jonathan Schultz
Ed Sulya
6:00am - 6:45am  

KB Class (30)

 
9 of 30 slots filled
Linda Nguyen (2)
Chuck Scott
Leah Dynes
Justin Wall
Jim Schwarz
John Baldea
Jeremy Elmore
Julie Nolan
12:15pm - 1:00pm  

KB Class (18)

 
5 of 18 slots filled
Shayne Yeager
Shayne Yeager
Matt Bussard (2)
Kim Gardner
Rob Louthain
5:15pm - 6:00pm  

KB Class (18)

 
11 of 18 slots filled
Doug Flory
Larry Tooley
Richard Schott (2)
Karen Dynes
Jacki Frederick
Douglas Christian
Carrie Cragen
Stephanie Kohlmann
Michelle Claas (2)
6:00pm - 6:45pm  

KB Class (18)

 
4 of 18 slots filled
Pat Taylor
Kevin Gries (2)
Kevin & John Gries
Karen Plasterer
12/03/2020 (Thu.) 9:15am - 10:00am  

KB Class (18)

 
5 of 18 slots filled
Matt Bussard (2)
Tracy Smith
Amy Curry
Don Vandoski
5:15pm - 6:00pm  

KB Class (18)

 
11 of 18 slots filled
Randy Allison
Paige Dwyer (2)
Barb Clements (3)
Michelle Ralph
Richard Schott (2)
Paula Hall (2)
6:00pm - 6:45pm  

KB Class (18)

 
10 of 18 slots filled
Shayne Yeager
Liam Yeager
Jeff Curtis
Andrea Brandow
Katie Christian
Chris Young
Mike Hesser (2)
Ray Stouffer
Mark Springer
john hamilton
12/04/2020 (Fri.) 5:15am - 6:00am  

KB Class (30)

 
16 of 30 slots filled
Jason Youngs
Justin Pickett
Matt Bussard (3)
Amy Zimmermann (2)
Autumn Ferrando
Jim Taylor
Hannah Dodson
Kristian Griffith
Amber Fair (2)
Carrie Cragen
Laura Root
Ed Sulya
6:00am - 6:45am  

KB Class (30)

 
9 of 30 slots filled
Linda Nguyen (2)
Chuck Scott
Kevin Gries
Jim Schwarz
John Baldea
Jeremy Elmore
Julie Nolan
Mackenzie Anders
12:15pm - 1:00pm  

KB Class (18)

 
5 of 18 slots filled
Richard Schott (2)
Kim Gardner
Rob Louthain
Karen Plasterer
6:45pm - 7:30pm  

KB Class (30)

 
4 of 30 slots filled
Pat Taylor
Shayne Yeager (2)
Liam and Shayne Yeager
Michelle Claas
12/05/2020 (Sat.) 8:15am - 9:00am  

KB Class (30)

 
15 of 30 slots filled
Randy Allison
Jeff Curtis
Larry Tooley
Barb Clements (2)
Amy Zimmermann (2)
Autumn Ferrando
Katie Christian
Leah Dynes
Chris Young
Mark Springer
Laura Root
Jonathan Schultz
john hamilton
9:15am - 10:00am  

KB Class (30)

 
13 of 30 slots filled
Paige Dwyer (2)
Chuck Scott
Andrea Brandow
Kim Gardner
Mike Hesser (2)
Don Vandoski
Douglas Christian
Ray Stouffer
Stephanie Kohlmann
Michelle Claas (2)
©2020 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Terms of Service  |  Do not sell my info