CORE

CORE Girls Meet Workers

Hello CORE Families,

Please sign up to work at the meets.  Visit the CORE website for job descriptions and volunteer requirement specifics.  http://coreswimming.net/Volunteer  

We cannot run meets without parent volunteers.  If you have any questions please email, Anita McClurkin- [email protected]

Thank You

Created by:   Anita McClurkin
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy EST) Location Available Slot
11/03/2018
(Sat. 12:00pm - 4:00pm)
Poquessing Middle School

Starter/Referee

Certification Required

 
Greta Swanson
Greta from Lower Moreland

Starter/Referee Shadow (2)

for training purposes

 

Stroke and Turn Judge

Certification Required

 
JAMIE TAYLOR

Stroke and Turn Shadow (2)

for training purposes

 

Finish Judge (Place Judge)

 
Kim Neu
Kim Neu

Runner

 

Scoring Table

 
Chuck Cirelli

Computer Entry

 
Donna Daley

Timing System Operator

 

Announcer

 
Deborah Kaye

Head Timer

 
Tom Daley

Timer Lane 1

 
AnnMarie Diamond

Timer Lane 2 (2)

 
All slots filled
Todd Smith
Liz Cirelli

Timer Lane 3

 
David Webb

Timer Lane 4 (2)

 
All slots filled
Amber Hicks
Jennifer Trepper

Timer Lane 5

 
Bobby Cowdrick

Timer Lane 6 (2)

 
All slots filled
Jen Ruane
Ralph TAYLOR

Deck Parents 8U (2)

 
1 of 2 slots filled
Stephanie Gripp

Deck Parents 10U (2)

 

Lane Marshall Lane 1

 
Katherine Woodman

Lane Marshall Lane 3

 

Lane Marshall Lane 5

 

Snack Stand (2)

 
1 of 2 slots filled
Sharon Olavage

50/50

 
Alminda D’Agostino
11/10/2018
(Sat. 12:00pm - 4:00pm)
Poquessing Middle School

Starter/Referee

Certification Required

 
Gray Newman

Starter/Referee Shadow (2)

for training purposes

 

Stroke and Turn Judge

Certification Required

 
kathy Woltman
Kathy 1-2pm Jamie Taylor 2pm

Stroke and Turn Shadow (2)

for training purposes

 
1 of 2 slots filled
Nicole Rowan

Finish Judge (Place Judge)

 
Kim Neu
Kim Neu

Runner

 
Amber Hicks

Scoring Table

 
Tom Daley

Computer Entry

 
Donna Daley

Timing System Operator

 
Chuck Cirelli

Announcer

 
Deborah Kaye

Head Timer

 
Megan Newman

Timer Lane 1

 

Timer Lane 2 (2)

 
1 of 2 slots filled
Chrissy Czarnecki

Timer Lane 3

 
Todd Smith

Timer Lane 4 (2)

 
1 of 2 slots filled
JOHN Bridge

Timer Lane 5

 

Timer Lane 6 (2)

 
1 of 2 slots filled
Jen Ruane

Deck Parents 8U (2)

 
1 of 2 slots filled
Stephanie Gripp

Deck Parents 10U (2)

 

Lane Marshall Lane 1

 

Lane Marshall Lane 3

 

Lane Marshall Lane 5

 

Snack Stand (2)

 
All slots filled
Tom Ruane
Gina Bridge
Gina Bridge

50/50

 
AnnMarie Diamond
11/17/2018
(Sat. 12:00pm - 4:00pm)
Poquessing Middle School

Starter/Referee

Certification Required

 
Gray Newman

Starter/Referee Shadow (2)

for training purposes

 

Stroke and Turn Judge

Certification Required

 
JAMIE TAYLOR

Stroke and Turn Shadow (2)

for training purposes

 
1 of 2 slots filled
Nicole Rowan

Finish Judge (Place Judge)

 
Kelsey Newman

Runner

 

Scoring Table

 
Tom Daley

Computer Entry

 
Donna Daley

Timing System Operator

 
Chuck Cirelli

Announcer

 

Head Timer

 
Megan Newman

Timer Lane 1

 
AnnMarie Diamond

Timer Lane 2 (2)

 
All slots filled
Todd Smith
Liz Cirelli

Timer Lane 3

 
John Bridge

Timer Lane 4 (2)

 
All slots filled
Chrissy Czarnecki
Amber Hicks

Timer Lane 5

 
Davld Webb

Timer Lane 6 (2)

 
All slots filled
Jen Ruane
Jennifer Trepper

Deck Parents 8U (2)

 

Deck Parents 10U (2)

 

Lane Marshall Lane 1

 
Katherine Woodman

Lane Marshall Lane 3

 

Lane Marshall Lane 5

 

Snack Stand (2)

 
All slots filled
Gina Bridge
Barbara Webb

50/50

 
Sharon Olavage
12/01/2018
(Sat. 11:30am - 3:30pm)
William Tennant High School

Starter/Referee Shadow (2)

for training purposes

 
1 of 2 slots filled
Jamie Taylor

Stroke and Turn Judge

Certification Required

 
Nicole Rowan

Stroke and Turn Shadow (2)

for training purposes

 

Finish Judge (Place Judge)

 
Kim Neu
Kim Neu

Scoring Table

 

Timer Lane 1 (2)

 
All slots filled
Katherine Wodman
Tom Ruane

Timer Lane 2

 
Todd Smith

Timer Lane 3 (2)

 
1 of 2 slots filled
Chrissy Czarnecki

Timer Lane 4

 
Bobby Cowdrick

Timer Lane 5 (2)

 
All slots filled
John Bridge
Davld Webb

Timer Lane 6

 
Donna Daley

Deck Parents 8U (2)

 

Deck Parents 10U (2)

 

Lane Marshall Lane 2

 

Lane Marshall Lane 4

 

Lane Marshall Lane 6

 
12/08/2018
(Sat. 1:00pm - 5:00pm)
Council Rock North

Starter/Referee Shadow (2)

for training purposes

 
1 of 2 slots filled
Jamie Taylor

Stroke and Turn Judge

Certification Required

 
Nicole Rowan

Stroke and Turn Shadow (2)

for training purposes

 

Finish Judge (Place Judge)

 
Kim Neu
Kim Neu

Scoring Table

 

Timer Lane 1 (2)

 
All slots filled
Nicole Rowan
katherine woodman

Timer Lane 2

 
AnnMarie Diamond

Timer Lane 3 (2)

 
1 of 2 slots filled
Chrissy Czarnecki

Timer Lane 4

 
Todd Smith

Timer Lane 5 (2)

 
1 of 2 slots filled
Bobby Cowdrick

Timer Lane 6

 
Jen Ruane

Deck Parents 8U (2)

 

Deck Parents 10U (2)

 

Lane Marshall Lane 2

 

Lane Marshall Lane 4

 

Lane Marshall Lane 6

 


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home