2018 Sussical Jr. Auditions

2018 Sussical Jr. Audition

We are so excited about the 2018 McCormick PTO musical

Seussical Jr. 

 If your child is interested in auditioning, please email us at [email protected] with the following information:
Students name , current grade,
and homeroom teacher.

THE LAST  PAGE OF THE AUDITION PACKET MUST BE SIGNED AND RETURNED WITH YOUR CHILD AT THE TIME OF THEIR AUDITION IN ORDER TO BE ELIGIBLE TO PARTICIPATE.  PLEASE INCLUDE A CURRENT PHOTO.

Audition Packets will be emailed out soon!

Please address any questions to [email protected]

See you at auditions!! 

Date: 05/04/2018 (Fri.)

Time: 3:30pm - 6:00pm EDT

Location: Music Room

Created by:   Genevieve Gilvary
 
Already signed up? You can change your sign up.

Available Slot

3:30 - 3:45 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Allison Slemons (2)
Topher Slemons (4th) Riley Slemons (1st)
Shannon Eastep (2)
Brady Eastep - 4th and Savannah Eastep 2nd
Jessica Ruehlman (2)
Allie Ruehlman (3rd), Macie Ruehlman (1st)

3:45 - 4:00 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Heidi Simones
Wyatt Simones
Clara Cissell
Corey Stergiopulos
Lexi Stergiopulos 3rd
Zach Crider
Shannon Deidesheimer
Ada Deidesheimer
Lauren McGrath
Jake McGrath

4:00 - 4:15 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Emily Desgrange
Kendall Desgrange (2nd)
Mindy Slocumb
Morgan Slocumb
Susanna Cruser (2)
Winter Cruser (4th), Zen Cruser (2nd)
Ashlea Dean
Katelynn Dean 3rd
Jenna Wasz
Hannah Wasz (1st-Freson)

4:15 - 4:30 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Beth Hahne
Andrew Coors (5th)
Paige Murphy
Jessica Warren
Lucy Warren 3rd
Karen Morgan (2)
Rachel (4th) and Andrew (2nd)
Lauren Farrell

4:30 - 4:45 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Molly Zeek
Emily Zeek
Madilynn & McKenna Booher (2)
Madilynn (1) and McKenna (2)
annabel jasinoski
Jennifer Hummel
Zoe Hams

4:45 - 5:00 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Bowen Bailey
Bowen Bailey (1st)
Genevieve Gilvary
Abaigeal Gilvary
Andi Burgher
Molly Zeek
Brennan Zeek
Julianne Williams
Erica Kelley
Mia Kelley - 1st, Freson

5:00 - 5:15 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Emma Peters
Lori Barnett (2)
Alexis and Tyce Barnett
Jouetta Foy
Jenna Foy
Ava Cafferky
Ava Cafferky
Susana Lykins
Lily Lykins

5:15 - 5:30 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Elizabeth Cramer
Kenzie Cramer
Sarah Snowden (2)
Daniel Snowden (1) & Maddy Heaton (6) next year
Cheryl Korn
Melissa Korn
Shannon Platt
Ashley Platt (3rd)
Lisa Ovesen
ivy ovesen

5:30 - 5:45 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Thomas Shifflett
Kathy Langner
Mallory Langner-4
Tanner Sweeney
Maddi Sweeney
Bobbi Ducheny
Michelle Kiger
Wes Kiger (1st)

5:45 - 6:00 (6)

Please wait in the hallway for your name to be called.

 
All slots filled
Sara Grammel (2)
Alex & Lyra Grammel
Natalie Chiapelli
Marina Chiapelli
Graysen Drummond
Alexandra Sargent

6:00 - 6:15 (6)

Please Wait in the hallway for your name to be called.

 
3 of 6 slots filled
Sarah Kukucka
Morgan (2)
Angie Caldwell
Tatum Caldwell
Mack Lohbeck


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home