EYC Jr Sailing

2018 PCISA Silver PCC's April 21,22

Location: EYC

Created by:   EYC Junior Sailing
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy PDT) Available Slot
04/21/2018
(Sat. 8:00am - 5:00pm)

Bake Before Event (6)

Either bake cookies or brownies

 
5 of 6 slots filled
Jeri Hayes
tasha rasilla
Michelle Henry
Leah Smith
Alesia Singer
Eli & Zac will bring brownies on Sat afternoon for Sunday

Saturday Breakfast (7:30-9AM) (2)

Get Breakfast Ready for Sailors

 
All slots filled
Karen Hohnsbeen
Emily Nelson

Saturday Registration (8-10AM) (2)

Help Check Sailors in and Give out Sailing Instructions

 
All slots filled
Rachel Browne
Desiree LeClerc

Saturday Clothing (8AM-12 Pm) (2)

Sell Clothing

 
1 of 2 slots filled
Sue Devlin

Saturday Boat Inspection (8:30-9:45AM) (2)

Inspect all Competitors Boats

 

Saturday Sail Distribution (8:30-9:45 am) (2)

Hand out Sails to Teams after Boat Inspection

 
All slots filled
Rachel Browne (2)
Sophia + Lola

Saturday Lunch Prep / Serve (9:30AM-1PM) (6)

Prep Lunch for Sailors and Serve

 
4 of 6 slots filled
Karen Hohnsbeen
Matt Newman
Jen Wineman
Francesco Leone

Saturday Scoring (11am - 5pm) (2)

Input scores for each race on the computer

 
1 of 2 slots filled
Susan Schoenrock

Saturday Rotation Dock Master (11-4PM)

Help Facilitate Rotations from Dock

 

Saturday on Water Help (10AM- 5PM) (10)

On Water Helping Race Committee

 
7 of 10 slots filled
Walt Reid
T. J. Connelly
Theo Rohr
finish boat
Sue Devlin
John Devlin - Finish boat
Bill Gardner
mark boat
Althea White
Jill (finish boat)
Doug Nugent

BBQ Griller (2)

 
All slots filled
tasha rasilla (2)
calvin shea

Saturday BBQ / Cleanup (4 - 6:30PM) (6)

 
2 of 6 slots filled
DK (Karen) Hohnsbeen
Mari Ullrich
I'm with ya, Karen!

Saturday First Aid

 

Saturday Photographer

 
Celia Tolan
04/22/2018
(Sun. 8:00am - 5:00pm)

Sunday Breakfast (7:30-9AM) (2)

 
1 of 2 slots filled
Karen Hohnsbeen

Sunday Lunch Prep/Serve (9:30-1PM) (6)

 
5 of 6 slots filled
Karen Hohnsbeen
Greta Perez (2)
Greta and Sergio Fajardo
Amy Badain
Francesco Leone

Sunday Clothing (9-11:30am) (2)

 
1 of 2 slots filled
Mari Ullrich
-

Sunday Scoring (11am - 5PM) (2)

 
All slots filled
Susan Schoenrock
Francesco Leone

Sunday Rotation Dock Master (11AM-4PM)

 
David Myles

Sunday on Water Help (10AM-5PM) (10)

On Water Helping Race Commitee

 
9 of 10 slots filled
Megan Grove
T. J. Connelly
after 12 pm
Theo Rohr
finish boat
grant hayes
Bill Gardner
mark boat
Cameron Aroz
finish boat
Alex Guidici
Megan Grove (2)
Hannah and Bobby

Saturday Sail Distribution/Recoup (4-5:30PM) (2)

 
All slots filled
Megan Grove (2)
Megan and Lindsay Grove

Sunday First Aid

 
Angelina Daco

Sunday Photographer

 
Celia Tolan


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home