Track Sign Up

SD Track & Field Volunteer Sign Up 2018

Created by:   JoAnne VerMulm
 
Already signed up? You can change your sign up.

Date (mm/dd/yyyy) Time (CDT) Available Slot
05/18/2018 (Fri.) 5:00pm - 7:00pm  

Staging/Night Prep (10)

 
8 of 10 slots filled
Nicholle Field
Track and Field
Joel Doll (4)
CYAL
Nicole Larson
Track
Kate Hruby
Track/Gymnastics
Lauren Hruby
Gymnastics
05/19/2018 (Sat.) 6:30am - 9:00am  

Baked Good Donations (15)

1 dozen, individually wrapped, nut free. Drop off at HS Office on Friday or Sat. morning to Tiger Stadium

 
All slots filled
Anna Von Wald
Track
Gretchen Simonich
Drama Club
Lesley Carolan
Volleyball
Renee Rebnord
Track
Deborah Peterson (2)
HOSA
Michele Benson (2)
Softball
Lauren and Ellie Williams (2)
Track/Cross country
Wendy Knecht (2)
HOSA
Hailey Harkin
Track & Field
Josie Pearson
Track and Field
Hannah Healy
Track and Field

Registration Table Shift 1 (12)

Adults Only

 
4 of 12 slots filled
Vicki Lanier
Track & Field
Michelle Doll
CYAL
Joel Doll
CYAL
Renee’ Smethurst
CYAL
7:00am - 9:30am  

Concessions (3)

Adults Only

 
1 of 3 slots filled
Erika Disbrow
Softball

Concessions (8)

Adult or Student

 
4 of 8 slots filled
Grace Anderson
Debate
Sky King
Debate
Ava Serfling
Debate Club
Liz Ocegueda
Debate
7:30am - 10:00am  

Discus (2)

Adults Only

 

Discus (3)

Adult or Student

 
2 of 3 slots filled
Courtney Meyer
Track
Carol Morey
Track and Field

High Jump (2)

Adults Only

 
All slots filled
Tammy Hofer
track & field
Matt Genrich
Track/Cross Country

High Jump (3)

Adult or Student

 
All slots filled
Austyn Smithback
track
Josie Boyd
Track
AuBree McKee
Track

Javelin (2)

Adults Only

 
1 of 2 slots filled
Michael Smith
Drama Club

Javelin (3)

Adult or Student

 

Long Jump (2)

Adults Only

 
1 of 2 slots filled
Gary Ptak
Cross Country

Long Jump (6)

Adult or Student

 

Shot Put (2)

Adults Only

 

Shot Put (3)

Adult or Student

 
1 of 3 slots filled
Maggie Harkin
Track and Field
9:00am - 12:00pm  

Registration Table Shift 2 (2)

Students or Adults

 
All slots filled
Tiffany Knecht (2)
HOSA
9:30am - 12:00pm  

Concessions (3)

Adults Only

 

Concessions (8)

Adult or Student

 
All slots filled
Renee Rebnord
Track
Kaylie Jucht
Track and Field
Sky King
Debate
Braden Culp
Debate
Grace Anderson
Debate
Kendall Larson
Debate
Carter Lucas
Debate
Nathan Peschke
Debate

Field Equipment Crew

Adults Only

 

Field Equipment Crew (5)

Adult or Student

 

Finish Line Staff (10)

Adults or Students

 
4 of 10 slots filled
kevin kroger
Track
Erin Kinney
Track
Erin Murphy
Softball
Kaiah Willard
Track

Running Events/Staging Area (2)

Adults Only

 

Running Events/Staging Area (6)

Adult or Student

 

Medal/Ribbon Handouts (10)

 
10:00am - 1:00pm  

Discus (2)

Adults Only

 

Discus (3)

Adult or Student

 

High Jump (2)

Adults Only

 

High Jump (3)

Adult or Student

 

Javelin (2)

Adults Only

 
1 of 2 slots filled
Michael Smith
Drama Club

Javelin (3)

Adult or Student

 

Long Jump (2)

Adults Only

 
1 of 2 slots filled
Nicholle Field
Track and Field

Long Jump (6)

Adult or Student

 
3 of 6 slots filled
Olivia Hruby
Track
Liz Dierks
Track
Ellie Gran
Track

Shot Put (2)

Adults Only

 

Shot Put (3)

Adult or Student

 
12:00pm - 2:30pm  

Concessions (3)

Adults Only

 

Concessions (8)

Adult or Student

 
1 of 8 slots filled
Cassy Herding
Debate

Field Equipment Crew

Adults Only

 

Field Equipment Crew (5)

Adult or Student

 

Finish Line Staff (10)

Adults or Students

 
6 of 10 slots filled
kevin kroger
Track
Erin Kinney
Track
Kylie Larson
Track
Erin Murphy
Softball
Mathew Krouse
Track
Ethan Koehler
Debate

Running Events/Staging Area (2)

Adults Only

 

Running Events/Staging Area (6)

Adult or Student

 

Medal/Ribbon Handouts (10)

 


©2018 SignUpGenius.
All Rights Reserved.
Privacy Policy | Home